Lista ocen Peugeot 206 Hatchback (495) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 788 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~BiTurbo
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Ten aspekt wypada wybitnie. Ogrzewanie potrafi zamienić wnętrze w piekarnik już, gdy woda osiąga około 70 stopni. Klimatyzacja nawet w największe upały potrafi bardzo szybko schłodzić wnętrze. Nawiew w każdą porę roku świetnie radzi sobie z odparowaniem wszystkich szyb.
~Suoncus
Hatchback 1.4 HDi 70KM 51kW
Wlot powietrza uniemożliwia naturalną cyrkulację powietrza. Żeby coś wiało należy włączyć dmuchawę praktycznie na ostatni bieg, a w tedy robi się bardzo głośno. Wydajność klimatyzacji i ogrzewania przy tym rozwiązaniu wlotu powietrza są na akceptowalnym poziomie
~Lukas
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Zimą grzeje, latem chłodzi. Raz mi się zdażyło że latem grzał, ale wystarczyło nabić klimę i znowu chłodzi. Klima regularnie odgrzybiana nie śmierdzi. No i oczywiście nabita czynnikiem z barwnikiem UV - polecam - pozwoli to na późniejsze zlokalizowanie ewentualnych nieszczelności.
~cstk
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Zimą ekstra. Samochód nagrzewa się w ekspresowym tempie, pozwalając skupić się na tym, by nie wylądować w rowie :). Latem brakuje trochę nawiewu na nogi pasażerów z tyłu. Klimatyzacja chłodzi bardzo dobrze, jednakże pasażerowie na tylnej kanapie nie zaznają w pełni jej uroków.
~jcc
Hatchback 1.4 HDi 70KM 51kW
co do ogrzewania nie mam uwag-wszystko ok nawet przy bardzo dużych mrozach dość szybko w środku jest ciepło. przyczepić można się jedynie do dość głośnego chodzenia wiatraka nawiewu na najwyższych obrotach. Parowanie szyb się zdarza, ale ja mam klime więc problem z głowy.
~ryszard
Hatchback 1.4 HDi 70KM 51kW
Ogrzewanie w normie (po 5km robi sie ciepło), natomiast wentylacja tragiczna. Cały rok musze jeździć z włączona klimą bo strasznie szyby zaparowują. Zimą albo zimno w nogi, albo zaparowane szyby, zależy jak przełączę nawiewy. Jadąc w 3 osoby, szyba z tyłu zawsze zamglone.
~POSIADACZSMELCBUDY
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Z WENTYLACJA I SYSTEMEM CHLODZENIA I NAGRZEWANIA SILNIKA - DLA MNIE TO JEST JESDEN UKLAD :D NAGRZAC TEN SILNIK DO PRAWIDLOWEJ TEMP. JEST SZTUKA NIE DO WYKONANIA W 30 MINUT. ZA TO JAK JUZ SIE ROZGRZEJE TO WENTYLATOR CHLODNICY DZIALA CO 5 MINUT. W KORKACH STRACH JEZDZIC:D DRAMAT
~MARIUSZ
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
oceniam bardzo źle. w aucie naszych czasów nie powinno być takich konstrukcji. Nie można włączyć wentylatora bez uruchomienia silnika - niespotykana przypadłość!! Wentylator dość hałaśliwy. żeberka dysz wentylacji mają dość ograniczony w stosunku do innych marek kąt pochylenia.
~Piotr
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Mam wersję bez klimy, szału nie ma działa i tyle. Odparowuje szyby elegancko i szybko się nagrzewa. Kratki wywiewu nie trzymają sztywno wyznaczonej pozycji pionowej ale w golfie 4 było to samo. Tu jednak Corsa B wydaję się lepsza od 206 jak i golfa.
~Peugeotomaniaczka
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Autko garażuje, więc w zimie nie marznie, a w lecie się nie grzeje co daje mi w lecie chłodne auto w zimie ciepłe. Latem na zimnym nawiewie potrafi przejechać ok.30km prawie jak klimatyzacja, za to zimą szybko można się grzać i to na odpowiednim poziomie :)
Peugeot 206 Hatchback