Lista ocen Peugeot 206 Hatchback (546) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 737 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KANIUS (peugeot206xs@tlen.pl)
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Miejsca bardzo dużo z przodu, z tyłu malutko ale to małe auto i jeszcze mój model 3 drzwiowy. Wchodzenie na tył to gimnastyka. Kolejny inżynier z fantazją wymyślił system otwierania foteli który się psuje i zacina. Dźwignia do przesuwania fotela posiada dwa położenia. Jedno położenie umożliwia przesunięcie fotela do przodu aby pasażer wszedł na tył. Drugie natomiast reguluje pochylenie oparcia tegoż fotela. Często bywa, że osoba nie obeznana...
~Artur
Hatchback 1.4 HDi 70KM 51kW
Wachałem się między przeciętnie a żle. Wybrałem źle ponieważ to kierowca jest najważniejszy i to on powinien mieć zapewniony największy komfort w takim samochodzie.Mierzę 185cm i nie ma miejsca na moje nogi w tym samochodzie. Jest beznadziejnie zaplanowana pozycja za kierownicą. Prawe kolano trze i zawadza o ścianę konsoli środkowej. Nawet kiedy obniżyłem maksymalnie fotel na dół i podwyższyłem kierownic - nadal była ona miedzy moimi nogami....
~toddy
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
miejsca jest pod dostatkiem dla osób o wzroście do 185 cm (z przodu i z tyłu). Bardzo niewygodne wysiadanie z tylnej kanapy (mam wersję 3 drzwiową). Żeby się z niej wydostać trzeba odsunąć ręcznie przednie siedzenie - jeżeli się tego nie zrobi to trzeba byc akrobatą żeby się z tamtąd wydostać. Jak już się usiądzie na tylnej kanapie to jest wygodnie. Bagażnik dobry na większe zakupy i na wczasy dwu osobowe (jedna duża torba podróżna i dwie...
~magniuto@wp.pl
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Jak na tak małe auto, jest dużo miejsca, nawet z tyłu - dużo więcej niż w Clio czy Corsie, tylko niezbyt wygodnie się wchodzi w trzydzwiowej wersji do tyłu, zwłaszczas starsze osoby mogą mieć problemy. pomysłowe schowki w drzwiach, tyle że, przynajmniej w wersji 3d, niepraktyczne - żeby coś do nich włożyć lub wyjąć, trzeba otworzyć drzwi, bo oparcie siedzenia przeszkadza. Poza tym, dlaczego dywaniki tylne sa takie duże?
~Piotr
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Przestrzeni w miare dużo z przodu i z tyłu też raczej nie ma tragedi. Jako kierowca można oprzeć łokieć na podłokietniku w drzwiach i prowadzić, co z podłokietnikiem na środku daje całkiem niezły komfort, siedzenia wydają się wygodniejsze niż w Corsie lecz jeszcze nie jechałem nim w dłuższą trasę (w Corsie B po 500km już było ciężko, a tu wydaje się że pęknie około 800km bez problemów).
~gizmo_mk
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Jak na auto tych wymiarów dramatu nie ma, choć przyznam, że w Corsie B było trochę więcej miejsca. Z przodu w 206 jest ok, nawet dla wielkoludów, tył zaś wtedy jest przeznaczony nawet nie dla dzieci, a na zakupy, gdyż do bagażnika raczej też wszystko się nie zmieści... Co prawda kształt regularny, lecz płytki i ogólna pojemność nie powala... Jak na miejskie auto ocena 4z --------
~mirosław ze szczecina
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
dużo miejsca dla kierowcy i pasażera z przodu z tyłem jest juz nieco gorzej nie polecałbym jazdy w pieć osób tym autem bo bedzie przyciasno mimo ze jest zarejestrowane na 5 osób ale powiem taka ciekawostke jest mimo wszystko wiecej miejsca niż w dyżym fiacie kiedys zaparkowalem sobie za takim kanciakiem i odziwo pegueot jest szerszy od kanciaka tzn i wiecej miejsca w srodku
~BiTurbo
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Z przodu nawet osoby ze wzrostem powyżej 2 metrów spokojnie się zmieszczą. Miejsca na tylnej kanapie są raczej dla mniejszych ludzi, choć i osoby o wzroście około 180 cm jakoś się zmieszczą. Najbardziej komfortowo byłoby dla pasażerów nieprzekraczających 165 cm wzrostu, ponieważ wyższy pasażer wbija kolana w plecy kierowcy.
~Remas
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Z przodu rewelacja, miejsca jest w sam raz, ustawienie kierownicy oraz fotela kierwcy zasługuje na pochwałę, pasażer ma sporo miejsca, szczególnie na nogi. Z tyłu jest tak sobie, osoby do ok. 165 cm zmieszczą się i nie będą narzekały, powyżej 170 cm jest już tak sobie. Mimo wszystko jak na ten gabaryt zewnętrzny jest świetnie.

Usterki Peugeot 206

Peugeot 206 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~jakub_jerzy_jaglarz
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Z przodu super! Dwie rosłe osoby mogą wygodnie przejechać cały kraj wzdłuż i wszerz. Nie polecam jednak wozić pasażerów z tyłu - choć kanapa jest wygodna, to oparcie jest tragiczne, miejsca na nogi nie ma, a kiedy sobie jeszcze pasażer z tyłu wyciągnie składany zagłówek to już w ogóle siada widoczność w lusterku wstecznym.
Peugeot 206 Hatchback