Lista ocen Peugeot 106 II 1.1 i 60KM 44kW 1996-2003 (54) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 58 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~BZ
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Wielu narzeka, że za gorąco, ale akurat dla zmarźlaków świetnie - b. szybko robi się ciepły. Z drugiej strony bez klimatyzacji w lato to już samochód tylko dla młodych, co mało co im przeszkadza. Otwarte okna na full, a w środku i tak łaźnia latem. W tym samochodzie przekonałem się, że klimatyzacja jest jednak potrzebna.
~Dominik
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Brak filtra kabinowego. Czasami po odkręceniu dmuchawy wpada syf do środka. Brakuje mi klimatyzacji, ale to wina braku dokupionej opcji w samochodzie. W zimowe dni w autku mam cieplutko jak pod kominkiem. Pug potrafi nagrzać kabinę w (sprawdzałem!) 3,5 minuty.
~BernardP
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Nawiew pozbawiony filtra powierza dzięki czemu liście i inne paskudztwo wlatuje do kabiny. Zaskakuje ogrzewanie, w ciągu kilku minut nawet w największe mrozy robi się przyjemnie cieplutko. W upalne lato bez klimy sam nawiew chłodnego powietrza niestety niewiele zdziała.
~MFC
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
W zimie bardzo szybko się nagrzewa (nie mam AC) i można sobie zrobić w aucie \"piekło\", szybko odparowuje przednią szybę. Minusem jest to, że nie można ustawić temp. pośredniej, musi albo grzać, albo dmuchać zimnym powietrzem, co w trasie męczy, bo trzeba zmieniać raz tak, raz tak.
~bart
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
bardzo ostro grzeje, po włączeniu ogrzewania, szybko sauna, to może przeszkadzać. Mnie nie, bo chudy jak patyk, więc dla mnie, szczególnie w zimie ekstra. W lato trochę za ciepło, nawet przy otwartym dachu, ale cóż... klima w takiej kosiarce to ekstrawagancja.
~Barnaba
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Wydolna choć brakuje zamknięcia obiegu i filtra. W zimie szybko się nagrzewa, latem ciut gorzej ze schłodzeniem. Dość glośny wentylator na 3-cim biegu. Możliwe uniwersalne rozłożenie nadmuchów w kabinie. Ogrzewanie tylnej szyby przydatne i bardzo efektywne.
~Cebulasty
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Samochód posiada bardzo wydajną nagrzewnicę i praktycznie po 5 min od odpalenia silnika w samochodzie jest już przyjemnie ciepło. Co do chłodzenia w gorące dni, trzeba ratować się szyberdachem i odsunięciem szyb bocznych.
~bart
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
dla mnie ekstra, bo marnę od samego oddychania w zimie, a on się bardzo szybko nagrzewa i z dmuchawy wieje tropikiem; dla niektóryh może być za ciepło, na szczęście ma też funkcję (wiej zimnym); w lecie szyberdach jest świetny!
~schizmmz
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Ogrzewanie troche potrzebuje czasu, zeby zagrzać. Latem oczywiscie styl jazdy na zimny łokieć, ale ogrzewanie tylniej szyby to po prostu rewelacja (reaktor atomowy by tego tak szybko nie zagrzal)
Dziennik kosztów dla Peugeot 106 II 1.1 i 60KM 44kW
7,1
7,7
~cox
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
W zimie zaczyna grzać po przejechankiu pierwszego kilometra, nawiew sprawny choć na wysokich obrotach jest dość hałaśliwy, ale w jakim aucie nie jest?