Ocena kierowcy - Peugeot 106 II

Silnik 1.1 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1997
Peugeot 106 II 1.1 i 60KM 44kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Autko ładnie się prowadzi, większych usterek nie miałem. Duży wybór części zamiennych lub ze szrotu w dobrej cenie. Pewnie trzyma się trasy, nie pali zbyt wiele, choć przy jego wadze mogłoby palić delikatnie mniej. Rozkładana tylna kanapa daje możliwość powiększenia bagażnika, który ogólnie nie jest z duży. Ogólnie do auta w ciągu 4 lat dołożyłem może z 1,5 tys zł na różne usterki. Polecam, bo za dość małe pieniądze można kupić dość dobre auto do jazdy miejskiej i na krótkie trasy.
Ładnie się zbiera na niskich biegach, śmiało można redukować i wyprzedzać, ma kopa ale tak do 130km/h później opornie się rozpędza osiągając 160km/h max. Spalanie przy oszczędnej jeździe to 5-5,5 litra benzyny. Przy jeździe mniej ekonomicznej pali od 7,5 litra do 9l. W zimie nie ma problemów z odpaleniem.
Czasem, ale rzadko zdarzy się, że 1. bieg wyskoczy lub nie chce wejść. Ogólnie pozytywnie chodzi skrzynia.
Bardzo pewnie się trzyma drogi. Mam wersję Hasky i w zimie podczas wyprzedzania po koleinach itd auto nie ucieka i trzyma się toru jazdy. Zamienniki nie są drogie, ale też nie są bardzo niskie. Wspomaganie ładnie chodzi.
Do przodu widzi się idealnie, w tył (mam przyciemniane szyby w tej wersji) zazwyczaj patrzę przez lusterka, ale i tak wydaje mi się, że jest całkiem nie źle.
Nie ma tu czym szaleć, ale to co jest, jest pod ręką. Jak w kilku innych autach kółko to sterownia światłami schowana za kierownicą, jedynie to chyba in minus w tej dziedzinie.
W zimie bardzo szybko się nagrzewa (nie mam AC) i można sobie zrobić w aucie \"piekło\", szybko odparowuje przednią szybę. Minusem jest to, że nie można ustawić temp. pośredniej, musi albo grzać, albo dmuchać zimnym powietrzem, co w trasie męczy, bo trzeba zmieniać raz tak, raz tak.
Mam 175 cm i mi jest tam wygodnie. Kierowca i pasażer z przodu mają dość sporo miejsca jak na takie małe autko, natomiast z tyłu jazda dla 3. osób dorosłych była by męką.
Nie jest to ciche auto, ale jeżdżąc wcześniej maluchem, to dla mnie jest tam cisza jak makiem zasiał.
Jak ktoś umie jeździć oszczędnie to nawet po mieście nie spali mu więcej jak 6,5 litra, ale jak ktoś szaleje to autko potrafi zassać paliwo nawet do 8-9 litrów. Na trasie auto ładnie pali, jeśli nie jedziemy więcej jak 90-110km/h i często na piątym biegu.
Czasem jakaś uszczelka pójdzie, czasem spryskiwacze, rura wydechowa lubi się często przepalić, bardzo podatna na korozję.
Jakichś większych usterek nie miałem do tej pory.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 i 60KM 44kW [l/100km]

Peugeot 106 II