Lista ocen Opel Astra G (136)

~janosik1993
Hatchback 2.0 DI 82KM 60kW
Ogólnie auto w porządku. Nie ma zbytnio do czego się przyczepić. Pomimo wieku trzyma się kupy. Jest pare niesmaczków do których można się przyczepić jednak są one rekompensowane niezawodnością. Nigdy jeszcze nie miałem sytuacji żeby auto stanęło na środku drogi i odmówiło posłuszeństwa.
~Adam
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Ogólnie auto jest dobre i tanie w eksploatacji. Na rynku jest dużo używanych części oraz zamienników. Nigdy mnie nie zawiodło, nigdy nie stanęło w trasie a zrobiłem ponad 52 tys km. Jedynie problem z turbiną, zaworem EGR - często zapalała się kontrolka co nie ma wpływu na jazdę w tym samochodzie. Ponadto mocno rdzewiała rama silnika ale w ramach akcji serwisowej w 2010r w oplu wymienili za darmo na nową.
~Damian
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Całokształt jest doskonały auto jest piękne niezawodne ma świetne zawieszenie i jest dobrze wykonane ma niezłą dynamikę i dobrze zachowuje się na drodze,te auto nie jest tylko wyłącznie dla rodzinny
~Mirek
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Auto eksploatuję już 7 rok z różnych przyczyn. Stan licznika około 330tyś.km. Sam przejechałem około 140 tyś. I już mogę coś konkretnego powiedzieć o pojeździe. Przez te kilka lat i tym przebiegu nie obeszło się bez wydatków. Kupiony w Niemczech jak "mniemam" ze stanem licznika około 190tyś. Omówię naprawy. Wymieniłem: 2 x tarcze+klocki przód i tył, piasty przód (niepotrzebnie), przewód abs przód, linka ham ręcznego, pompę wody, termostat,...
~Paweł
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Jak na auto tej klasy i rocznika oceniam na - bardzo dobrze. Wiem, że w innych autach tej klasy można się przyczepić do wielu rzeczy, które jednak w Astrze nie występują.
~BartollG
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Mam porównanie ze Skodą Oktacią 1. Na pewno lepiej, nic nie szwankuje, leję paliwo i jadę. Przejechałem tym samochodem przez 2,5 roku 70 tyś km i nigdy mnie nie zawiódł. Na krótkich odcinkach potrafi spalić dużo, ale w trasie jest ok. Czasami brakuje mocy przy wyprzedzaniu, ale to taki silnik. Ja jestem bardzo zadowolony, no i łańcuszek rozrządu, praktycznie bezobsługowy.
~Tomasz
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
ASTRA 2.0 60kw / 82 km 376 tys km Biorąc pod uwagę przebieg mojego samochodu 376 tys km jestem z tego auta bardzo zadowolony, nigdy mnie nie zawiodła oprócz tej pompy wody ale i tak udało mi się dojechac to domu bo wyciek nie był duży a ubytek płynu był uzupełniany woda aby go nie przegrzać . Pomimo przebiegu 376 tys km auto nie miało w moich rekach żadnej poważnej usterki , pompa wtryskowa , wtryski, turbina , układ korbowy...
3,6
~now.marcin@wp.pl
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Ja nie mam z moją źle choć słyszałem mechaniorów ,którzy wiele mówili o złych silnikach ,pompach wtryskowych , nie u mnie. To co bym poprawił i mnie troszkę drażni to blacha , wyciszenie , wentylacja .Na pewno w każdym aucie jakieś mankamenty da się zauważyć tak jest i tu .Osobiście podoba mi się sylwetka silnik ,który nie pali dużo , sporo miejsca w bagażniku ,widoczność i to że jest taka zwrotna .Dodatkowo naprawdę dobre zawieszenie .
~rysiek
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
fajny samochodzik który mimo wieku dalej się podoba :)
Dziennik kosztów dla Opel Astra G
6,2
8,1
9,5
~Kamil
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Jakbym mógł kupić nowe z tym silnikiem, to bym kupił bez zastanawiania się. Samochód nie do zajechania, a jeździłem nim już wszędzie - niejednokrotnie się i zakopując. Zawsze wyjdzie z opresji. Dużo miejsca na wszystko, ustawne auto