Lista ocen Opel Astra G Kombi 1.6 8V 85KM 63kW 2000-2004 (13) - Silnik

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~m.b.
Kombi 1.6 8V 85KM 63kW
pisałem juz wcześniej ocenę jako "M.B." teraz chciałbym dodac jeszcze słów kilka , nadal silnik zachwyca mnie swoja elastycznością i płynnym zbieraniem sie z dołu , wysoka kultura pracy, jedyny mankament to braki w mocy szczególnie przy wyprzedzaniu na trasie. Oleju nie bierze bo to sprawdzone i trwałe 8 V, pomimo fabrycznej normy 0,6 l na 1000 km przejechałem od wymiany 10.000 km i stan nadal taki sam, autka z silnikiem ecotec 16 V potrafią...
~albercik
Kombi 1.6 8V 85KM 63kW
silnik 8V , w dolnym zakresie obrontów - mało dynamiczny, budzi sie tak naprawde dopiero powyżej 2500 obr/min - wówczas nie ma zastrzeżeń, wolno reaguje na pedał gazu - można się przyzwyczaić, ogólnie silnik ciuchutki na wolnych obrotach prawie nie słychać , głosno robi sie powyżej 120 km/h
~silverman
Kombi 1.6 8V 85KM 63kW
silniczek na wolnych obrotach jest prawie bezgłośny, za klulturę pracy duzy plus, co do elastyczności to bez rewelacji, przy 4 osobach na pokładzie trzeba często manewrować lewarkiem skrzyni biegów, z dynamiką tez bez fajerwerków - ale w koncu to nie jest auto sportowe :)
~mercmdm
Kombi 1.6 8V 85KM 63kW
elastyczny, oszczędny, najlepiej się czuje do prędkości 120 km/h, uważam że nie ma lepszego silnika, potrafi zrobić duże przebiegi, jest bardzo oszczędny a poważne awarie to temat obcy. Bardzo dobrze współgra z sekwencyjną instalacją LPG.
~lubiący astrę II :)
Kombi 1.6 8V 85KM 63kW
motor 1,6 8V , dobra kultura pracy, fachowcy z wieloletnim doświadczeniem wychwalają ( w porównaniu z 1,6 16V ) ten motor pod niebiosa. Nie jest to co prawda demon przyspieszeń , mało dynamicznie się wkręca ale w takim autku to chyba nie o to chodzi :)
~darek nt
Kombi 1.6 8V 85KM 63kW
dość dobra kultura pracy silnika 8v.Dość w miarę elastyczny, nie sprawiający kompleksów na drodze przy wyprzedzaniu.Silnik ciągnie od 1300 obr/min. Nawet przy 5000 obr/min głośność pracy silnika jest do zniesienia
~ja
Kombi 1.6 8V 85KM 63kW
cichutko, równo , w kabinie nie słychac silnika - dla mnie bomba !!!
~gitaRRa
Kombi 1.6 8V 85KM 63kW
1,6 101KM - trochę mało. Na niskich obrotach trzeba redukować.
~piotr
szybko osiąga max m. obr. już przy 2500 co daje uczucie dużej mocy ama 62 KW