Lista ocen Opel Astra G Kombi (12) - Karoseria

Na liście zabraknie 505 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Kombi 2.0 16V 136KM 100kW
W zasadzie nie można było na nic narzekać - żadna korozja się nie pojawiła, choć wiem też, że tylnie nadkola były robione zanim ją kupiłem. Ale że zostały zrobione dobrze, toteż nigdy nic nie wychodziło. Od spodu też wyglądała bardzo ładnie - a sprzedawałem ją jako samochó 18-letni. No ale nie ma się co oszukiwać - na ten aspekt trzeba przy oplach zwracać baczna uwagę i nie wyobrażam sobie zakupu kilkunastoletniego opla bez dokładnego...
~Hitman3003
Kombi 2.0 DTI 101KM 74kW
Mimo, że zabezpieczenie antykorozyjne Astry G należy do udanych (szczególnie względem poprzedniej generacji), nie jest ono pozbawione wad. W pierwszej kolejności ucierpieć mogą nadkola i progi. Jeśli zamierzamy korzystać z samochodu jeszcze przez dłuższy czas - warto odwiedzić warsztat blacharski. Im szybciej bowiem pozbędziemy się problemu, tym lepiej - zwykle koszt takiej naprawy będzie stosunkowo niski.
~michał_maciejewski2
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Największa bolączka tego modelu. Astry G miały pełny ocynk do 2001 roku, a później tylko częściowy. Moja gniła aż żal było patrzeć. Typowe miejsce dla tego modelu to podłoga, a dokładniej to podłużnice, centralnie pod tyłkami kierowcy i pasażerów. Dodatkowo Opel popisał się swoim kunsztem inżynieryjnym i VIN został nabity... właśnie na tej nieszczęsnej podłużnicy.
~Lasot
Kombi 1.7 CDTI 80KM 59kW
Tu jestem pozytywnie zaskoczony. Pomimo 15 lat na karku nie ma większych śladów rdzy. Fakt, nigdy nie zaliczył dzwona poważniejszego niż pęknięcie zderzaka. Lakier nie traci warstwy bezbarwnej pomimo, że nie jest to metalik. Ogólnie miłe zaskoczenie, co daje mu potencjał do przetrwania jeszcze kilku lat.
~G
Kombi 1.7 DTI 75KM 55kW
Nie przywiązuje za bardzo wagi do wyglądu zewnętrznego. Nawet nie umiem nazwać, jaki dokładnie kolor ma ten mój samochód. Rdzy nie ma, podobno ma ocynk.
~Rafał
Kombi 1.7 CDTI 80KM 59kW
Pod tym względem jest słabo. Jeśli w którymś miejscu zawitał już ryszawy kolega zaraz pojawi się też w innych.
~Loki
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
brak rdzy poza klapą bagażnika na samym dole po środku ale to w wielu egzemplarzach widziałem, poza tym nic się nie dzieje.
~Patryk
Kombi 1.4 Twinport ECOTEC 90KM 66kW
Najsłabszy element tego auta, niestety wychodzi rdza, nadkola, obie i tylna klapa.
~Tomasz
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
Z wiekiem rdza je nadkola, zbiera się pod plastikami
~mikell
Kombi 2.0 DI 82KM 60kW
z biegiem lat auto rdzewieje Doś poważnie
Opel Astra G Kombi