Ocena kierowcy - Opel Astra G Kombi

Rok produkcji 2002
Opel Astra G Kombi 1.7 DTI 75KM 55kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ hamulcowy
Auto jest już stare i zużyte jak dziurawe skarpety poznańskiego studenta, nawet nie wiem ile ma przebiegu, bo zajeżdżam w nim już co najmniej 3-ci silnik i straciłem rachubę. Radzi sobie jako auto na trasy. Jest dość mały jak na kombi, mieści się prawie wszędzie, Ale nie mieści w środku wszystkiego, co czasem potrzebuję przewieźć. Psuje się- to fakt, dość często i grubo, ale za to mało pali ;) Ogólnie jakbym miał go kupić znowu...to bym wolał raczej go nie kupować. Nawet Renault bym rozważył, ale Astra już oby nigdy. W ogóle już nawet na Ople nie patrzę, bo ten model nadwyrężył moje zaufanie do marki.
Silnik mało pali - koniec zalet. Ogólnie to jest dramat nie silnik. Falowanie obrotów, Sam dodaje gazu gdy nie trzeba, a jak trzeba dodać, to się dławi. Co chwilę coś jest do zrobienia, a jak nawet coś zrobisz, to zaraz od nowa ta rzecz jest do naprawy. Plastelina, nie metal.
Taaaa, Jest skrzynia. Nawet jeszcze działa, ale czekam na ten dzień... Przy sprzęgle już mi jakaś rurka od sterowania wystrzeliła. Oczywiście na płatnym parkingu. Oczywiście nie znalazłem uszczelki, żeby to jakoś samemu założyć, więc pierwszy raz w życiu holowanko do warsztatu. A nie, drugie holowanie, zapomniałem o przygodzie z tym autem i alternatorem:)
Staram się jeździć przepisowo, więc nie testuję trzymania się auta w zakrętach. Ciekawe jest to, że wspomaganie, które z tego co wiem jest tutaj elektryczne nie wyrabia się. Na parkingu sobie kręcę szybciutko, a wspomaganie mnie spowalnia:) Opel :)
Nie przywiązuje za bardzo wagi do wyglądu zewnętrznego. Nawet nie umiem nazwać, jaki dokładnie kolor ma ten mój samochód. Rdzy nie ma, podobno ma ocynk.
To jest wciąż stara szkoła projektowania aut, więc duże powierzchnie oszklone zapewniają widoczność w każdym kierunku.
Wszystko na swoim miejscu, tam, gdzie się tego spodziewam.
To jest dramat. Ledwo dmucha, ledwo grzeje, chłodzić też nie umie.
Kompakt z lat 90-tych, więc jakaś tam przestrzeń jest. Z tyłu bez rewelacji. Moje dziecko po przesiadce z auta dla ludu segmentu D do astry od razu dostało choroby lokomocyjnej i teraz niestety muszę zawsze wozić ze sobą lokomotiv, lub coś podobnego.
Jest przeciętne
Pali bardzo mało, więc na paliwie oszczędzam. Części tanie, ale ciągle coś jest do wymiany, więc na tym tracę.
Kupiłem za 3900, Wsadziłem 8 tyś, a dalej mam Opla. Mistrz ekonomi ze mnie żaden.
Co chwilkę coś w nim dłubię. Podsufitka to hit, nienawidzę jej. O nawiewie i klimatyzacji mógłbym już poradniki pisać.
Silnik wymieniłem, turbo dwa razy regeneracja, alternator zrobiony, ale jest wciąż do niczego, dwa komputery naprawiłem, jakiś czujnik paliwa, bo kapało paliwem - to była droga przez mękę, żeby go wymienić, jest w strasznie niefajnym miejscu wciśnięty. I jeszcze jakieś tam duperele, ale już nawet nie zapisuję tego. Jak na dwa lata, to jest dramat.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 DTI 75KM 55kW [l/100km]

5,3