Lista ocen Honda Civic VIII Hatchback 5d (358) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 164 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~eaxene
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Cóż- wielu się nią podnieca, mi sie spodobała dopiero po jakichś 10 000km. Wcześniej jakoś nie podobała mi się jej praca, ale teraz to zupełnie inna bajka- nie wiem może poprostu trzeba sie przyzwyczaić :) Biegi wchodza dobrze i tyle, skrzynia bez podniety ;) <- jednakże nie można jej nic zarzucić dlatego 4 :)
~Damian
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Pierwszy raz mam 6 biegowa skrzynie, dla mnie fenomenalna. Przy 120km/h szostka to poezja, na dalekie trasy doskonala, dzieki tej skrzyni halas przy wiekszych predkosciach nie meczy tak jak w przypadku 5 biegowej. Biegi minimalnie hacza przy szybkim zmienianiu czasami, ale mysle ze to jeszcze kwestia dotarcia
~marcinkowsky
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
co do skrzyni 1 bieg kruciutki no i czasem problem jak autko toczy sie zowim tempem czy 1 vzy moze juz 2 ale moze to dlatego ze wczesniej automat mialem i szkode ze w civic 22 niema 2rok jazdy i w korkach krew mnie zalewa tragedia trasa ok miasto kicha no i sprzeglo gowniane jest strasznie
~Mares
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Honda słynie z rewelacyjnych skrzyń biegów, pracują długo i bez żadnych problemów. Sama zmiana biegów aż po ostatni 6 oceniam na dobry. Często przy zimnym silniku pierwszy bieg wchodzi z oporem - do poprawy!! Kolejna wada to okropny drążek zmiany biegów - szczyt tandety i badziewia !!!!
~Piotr 30 lat Sosnowiec
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
I-SHIFT !!!!!!!!!!!!!!!! Oczywiście wymaga nauki i przyzwyczajenia. Nie jest to automat, to elektroniczna zmiana biegów. Ale działa geniealnie. NIe chce mi się, ja de na automacie i noga steruję moment zmiany biegów, chce się pobawić - zmiana ręczna dźwigniami przy kierownicy. PS Na automacie epali mniej !!
~Radzio
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Dobra, biegi dobrze dobrane, ale czasami haczą przy zmianie i kilka razy miałem taką sytuację że nie można było wrzucić wstecznego inne biegi wchodziły a wsteczny nie trzeba go było wbijać na chamca ale bez zgrzytu, od czasu dodania ceramizera do skrzyni problem nie wystąpił.
~adam
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
biegi wchodzą perfekcyjnie. Przed zakupem wyczytałem w autoświecie lub w motorze, że są problemy z wchodzeniem 1-ego biegu - to jakaś fikcja. Nigdy mi sie to nie zdarzyło i cieszę się że nie zrezygnowałem przez to z jego zakupu. Może dotyczyło to modeli z 2006r
~Johnny
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Dość precyzyjna i dobrze zestrojona, nie za długa i nie za krótka. Ważne by co ok 3 lata zmieniać olej na właściwy MTF. Na lokalnych drogach nie ma po co używać 6 biegu. Na autostradzie przy ok 130 na 6 biegu można uzyskać świetne spalanie.
~KonanekAD
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Japońskie skrzynie biegów są baaaardzo przyjemne przy ich używaniu. W tych Civicach jeżeli 2ka zgrzyta lub co jakiś czas nie chce wchodzić, to trzeba się przyjrzeć wysprzęglikowi bo zmiany oleju w skrzyni czy płynu w systemie sprzęgła nic nie da.

Usterki Honda Civic VIII

Honda Civic VIII – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Adi
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Niestety głównym mankamentem jest hacząca dwójka, która czasami nawet potrafi wypaść chwilę po wrzuceniu biegu. Z tego co się dowiedziałem mój przypadek nie jest czymś niezwykłym - ta skrzynia tak ma. Oprócz tego reszta biegów wchodzi bez zarzutu.
Honda Civic VIII Hatchback 5d