Lista ocen Ford Mondeo II Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW 1996-2001 (31) - Silnik

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piterek
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Elastyczność silnika to jedna z największych zalet tego auta, która mocno przydaje się zarówno na trasie jak i w mieście. Ja z niej korzystam przede wszystkim w mieście kiedy chcę zmienić pas na inny. Mogę wtedy przeciągnąć obroty nawet do 6000 nie narażając silnika. W ten sposób na drugim biegu osiągam ponad 80km/h.
~eMCsi
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
cichy i równy w pracy, lubi mieć olej na maksie no i raczej oryginalne cześci motorcrafta nie zamiennikii wtedy praktycznie bezawaryjny wytrzymały i jak na swoją pojemność dość dynamiczny nowoczesnym jednostkom ustępuje tylko tym uturbionym i tez nie zawsze.
~bolo1956
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
fenomenalnie (10),jeszcze mnie nie zawiódł,od około 2 miesięcy lekko szarpał na 1 i 2 biegu,po wymianie świec (były Boscha) na platynowe Motocraft,oraz nowe okablowanie...chodzi jak szwajcarski zegarek :)
~ziareks93
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Silnik mimo wysokiego przebiegu nadal pracuje równo i nadal nie ma wycieków - rewelacja. Szkoda, że współczesne auta nie mogą się pochwalić taką niezawodmością.
~MicCor
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Silnik bardzo trwały (240 000 przebiegu bez wymiany pierścieni,a nadal elastyczność niezła). Kultura pracy na najwyższym poziomie, silnik cichy, elastyczny już od 2000obr/min.
~JY
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Silnik niezawodny. W niektórych autach lekko się popuści sprzęgło i auto gaśnie, w tym do dzisiaj mi się nie zdarzyło, co jest naprawdę dla mnie bardzo ważne!
~Q
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Elastyczny. Pracuje głośno dopiero powyżej 4000. Dynamika przeciętna, szczególnie na pierwszych biegach. ( Ale-Przewaga nad 1,8 TD)
~zdegustowany
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
miałem zamontowana LPG. zle sobie radzil zarówno na benzynie jak i na gazie-szarpanie, gaśnięcie w czasie jazdy!!,
~jjp
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
silnik cichy, dość elastyczny. trochę brakuje mocy. przydałoby się jeszcze ze 20KM. no ale pewnie wtedy by więcej palił... jest ok.
~Dariusz
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Jak na 115km i tą masę pojazdu, silnik jest naprawdę żwawy, minus za dość wysokie spalanie benzyny.
Ford Mondeo II Hatchback