Lista ocen Ford Mondeo II Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW 1996-2001 (22) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marioo
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Jeżdzę tym autem już ok 3 lat i przez pierwsze 2 nie wymieniałem nic poza klockami i tarczami hamulcowymi. Ale potem moja większa naprawa to wymiana tarcz sprzęgłowych co jest częste dla mondeo,a także przednie sprężyny. Ostatnio zauważyłem że gdy auto jest na jałowym biegu, skaczą mu obroty 500-1000obr, podejrzewam że przyczyną jest silnik krokowy, pewnie do przeczyszczenia. Ogólnie auto średniej klasy, nie można się przycepić bo części dosyć...
~Piterek
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Samochód kupiłem używany od właściciela, który nie dbał o niego. Posiadał mnóstwo drobnych usterek, które udało mi się usunąć samemu. Wymieniłem: - uszczelki zewnętrzne drzwi pod szybami (miały wybrzuszenia i zaczynały rysować szyby), - siłownik klapy bagażnika (klapa nie podnosiła się automatycznie). Naprawiłem również zamek bagażnika (był zabrudzony i nie otwierał się). Usterce uległo ogrzewanie przedniej szyby-z tym sobie jeszcze nie...
~zdegustowany
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
caly czas jakies pierdoly, drobiazgi ale potrafily narobic klopotu:( w czasie jazdy odpada lusterko wsteczne, żarówka od podświetlenia obluzowala się i przepalila deske rozdzielcza, skrzypiąca klapa bagażnika (nie do wyregulowania), psujące sie elektryczne podnoszenie siedzenia kierowcy (raz działa raz nie). pękła szyba przednia w trakcie jazdy- sama z siebie!!! na prostej drodze- nic nie bylo przy niej kombinowane!!
~Q
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Odpukać tylko został wymieniony regulator napięcia (przy 180tyś) oraz co 25 tyś łączniki stabilizatora. Przy 170 tyś oba tłumiki. Regularnie co 12 tyś wymieniam olej, filtry. Teraz jest 210tyś i koniecznie należy wymienić amortyzatory ,zapewne wymienię na gazowe są twardsze.
~wylly
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Oprócz standardów jakie trzeba wymieniać tzn: klocki, szczęki, olej, filtry i od czasu do czasu jakaś żarówka nic z winy samochodu się nie popsuło. Jedynym mankamentem może być blacharka zwrócił bym tu uwagę na tylne nadkola, progi i wlew paliwa.
~ziareks93
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Jak na razie (używam auta od lutego 2015) to zrobiłem tylko przednie zawieszenie, wymieniłem chłodnice i uszczelkę pokrywy zaworów oraz cały układ WN, czyli przewody i świece NGK oraz cewka NTY - jak ma razie ok.
~Kainti
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Przez pięć lat przestał działać centralny zamek. częściowo podgrzewanie przedniej szyby (lewa strona), siłownik podtrzymujący klapę bagażnika, częściowo elektryczne szyby, klimatyzacja, no i części eksploatacyjne w zawieszeniu.
~MicCor
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Niestety raz na jakiś czas zdarzają się usterki (silnik krokowy, moduł sterujący silnikiem, zamek centralny). Ocena \"dobrze\" gdyż w porównaniu do innych samochodów tej klasy z lat 90 Mondeo na pewno jest w czołówce bezawaryjności.
~Dariusz
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Zdarzają się pewne denerwujące drobiazgi jak podnoszenie/obniżanie elektryczne fotela, awaria podgrzewania foteli, czy dość częsta awaria nawiewu ( chodzi o to, że dmucha tylko na szybę a na kierowcę zero).
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo II Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
7,3
~eMCsi
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
majsterkowicz drobne usterki ogarnie sam bo wszytko niemal jest rozbieralne na cześci pierwsze, mechanicy mają problem z pneumatycznym sterowaniem wentylacji
Ford Mondeo II Hatchback