Lista ocen Dacia Sandero II Hatchback 5d Facelifting 1.0 SCe 73KM 54kW 2016-2020 (8) - Silnik

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MK
Hatchback 5d Facelifting 1.0 SCe 73KM 54kW
Mały litrowy silnik. Wiedziałem co brałem i wiem co mam. Potrafi odwdzięczyć się 4 litrowym spalaniem w trasie ale przy dobrej redukcji bardzo chętnie wkręca się na obroty. Według mnie lepiej się zbiera niż 1.2 R4 a miałem taki w Fabii 2012. Dobre operowanie skrzynią sprawia, że zbiera się szybciej niż podaje producent a prędkość maksymalna z jaką jechałem to 180 km/h chociaż brata jedzie 165 km/h i więcej nie chce. Być może to kwestia...
~k_tomek
Hatchback 5d Facelifting 1.0 SCe 73KM 54kW
Mam mieszane uczucia oceniając silnik tego samochodu. Jego największą zaletą jest niewątpliwie niewielkie zużycie paliwa. Z lekką nogą w cyklu mieszanym osiąga się wyniki ok. 5l. Seicento paliło mi więcej. Kultura pracy jest przeciętna. Potrafi zatrząść autem na postoju, choć nie jest to szczególnie mocne ani dokuczliwe. Do 3 tys. obrotów w miarę cichy. Potem hałasuje. Wydaje mi się, że to jest dobry silnik do segmentu A. Tu trochę na...
~Marcin
Hatchback 5d Facelifting 1.0 SCe 73KM 54kW
Silnik jest bardzo sprawny jak na tę pojemność, chętnie wkręca się na obroty, szybko się nagrzewa i ma niski apetyt na paliwo. Jego wadą jest za mała moc i moment obrotowy jak na auto segmentu B, szczególnie jeśli mamy komplet pasażerów na pokładzie.
~Higachi
Hatchback 5d Facelifting 1.0 SCe 73KM 54kW
Jak na 1.0 73km dość żwawy, cudów nie ma, ale jeździ dobrze - wystarczy po rozgrzaniu korzystać z wyższych obrotów - do 90km.h rozpędza się nieźle, później robi się trochę gorzej, ale do 130 km/h (szybciej nie jechałem) nie ma jakiejś wybitnej zadyszki.
~Konrad
Hatchback 5d Facelifting 1.0 SCe 73KM 54kW
Do miasta i na działkę dla max dwóch osób, rodzina 2+1 i bagaże, z włączoną klimatyzacją auto nie ma siły jechać.
~Izy
Hatchback 5d Facelifting 1.0 SCe 73KM 54kW
Silnik słaby, ale do miasta daje radę m.in. dzięki krótkim przełożeniom skrzyni biegów.
~Kacperek
Hatchback 5d Facelifting 1.0 SCe 73KM 54kW
Zaskakująco dynamiczny, całkiem rasowo brzmiący, OSZCZĘDNY, tylko nieco głośny przy wysokich prędkościach.
~tomek
brak mocy wibracje