Lista ocen Dacia Dokker (36) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kaszpir77
Mikrovan Facelifting 1.6 SCe LPG 102KM 75kW
Ambiwalentnie :) Np. ostatni mały serwis czyli wymiana świec. Same świece 4 x 35 pln więc ok ale sama wymiana to wyciąganie kolektora dolotowego więc komplet uszczelek 115 pln plus naprawdę sporo pracy więc jak nie robisz sam to płacisz. To samo serwis LPG, umiejscowienie filtrów fatalne, więcej kombinacji przy wymianie niż koszt części.
~kacper
Van 1.6 MPI LPG 84KM 62kW
Spalanie podobno miało być niższe ;) 7-8 ale przy dzisiejszej cenie gazu (1,68) nie chce mi się nad tym biadolić. Na trasie 160 km (połowa autostradą ,druga zwykłą drogą) 10 litrów gazu. Na autostradzie około 110-120 km/h , na zwykłej drodze 80 km/h . Tak jak wcześniej napisałem 100 km za 17zł to jest bardzo przyzwoity wynik.
~Kajot
Mikrovan 1.5 dCi 90KM 66kW
W mieście przy ostrzejszej jeździe podobnie jak na autostradzie jadąc 130km/h spalanie dochodzi do 6l/100km. Przy spokojnej jeździe w mieście 5,5l/100km. Najmniej spalił na trasie Wa-wa Siedlce 4,9 przy średnim natężeniu ruchu i prędkości 90-100km/h.
~Jacek-1960
Mikrovan 1.6 SCe 102KM 75kW
Jest duża różnica pomiędzy spalanie zapisanym w instrukcji a rzeczywistym. Nawet super oszczędna jazda w mieście daje powyżej ok 11 l . Mój styl jazdy - czasami lekko agresywny jak na 56 latka, zazwyczaj spokojny
~Kamil
Van 1.5 dCi 90KM 66kW
Jak mówiłem, nie powiem, ale przypuszczam, że tani nie jest, biorąc na wzgląd, że samochód psuje się szybciej niż planowane przeglądy, ale również może być to kwestią tych "fachowców" w serwisie i nie tylko
~Paweł
Van 1.6 MPI 84KM 62kW
7mieś. 13000km póki co bez awaryjnie. Spalanie realne po mieście 10l LPG 100km. Minimalne na trasie 7. Krótka skrzynia o słabej precyzji to jedyny mankament. Przydałoby się o 20km więcej i 6 bieg.
~kosukos
Van Facelifting 1.6 SCe LPG 100KM 74kW
Części tanie nie ma sensu kupować zamienników, spalanie lpg mogło by być troszkę mniejsze. Na benzynie nigdy nie wyjeździłem całego baku więc się nie wypowiem.
~Grzegorz
Van 1.6 MPI 84KM 62kW
Nie oszczedzam auta ciagle w pośpiechu .spalanie ok 10l lpg .plus przeglady juz w nieautoryzowanym warsztacie .co 15 tys.km olej filtry .
~Krzysztof
Mikrovan 1.5 dCi 90KM 66kW
Na razie zero usterek, bardzo niskie zużycie paliwa, opon, hamulców. Przeglądy ASO prawie tak tanie jak u mechanika Staszka.

Usterki Dacia Dokker

Dacia Dokker – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~cxxiv
Mikrovan 1.6 MPI 84KM 62kW
Wysokie w związku z niszczącą się izolacją pod pokrywą silnika. Raz też musiałem wymienić plastikowy bębenek zamka