Ocena kierowcy - Dacia Dokker Mikrovan Facelifting

Kaszpir77, ponad rok temu
Silnik 1.6 SCe LPG 102KM 75kW
Rok produkcji 2017
Dacia Dokker Mikrovan Facelifting 1.6 SCe LPG 102KM 75kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Ekonomika na każde 100 km
Inne : Hałas, k......, hałas!!!!
Kupiony tanio, po firmie i ze sporym przebiegiem. Oczekiwania były żadne, coś do przemieszczania się z punktu A do B i z tego zadania to pudełko wywiązuje się w wystarczającym stopniu. Wiedziałem co kupuję więc narzekanie że nie ma tego czy tamtego w bardzo budżetowym samochodzie jest nie na miejscu :)
Słaby, głośny, o fatalnej charakterystyce. Podobno betonowy i dobrze tolerujący LPG. Jak na lata swojej świetności, przynajmniej wg Renault wymaga dość drogiego oleju 5W40. Dla posiadaczy LPG - zawory na płytkach wiec droga regulacja.
Działa, brakuje mimo wszystko 6 biegu. Zestopniowana w miarę ok pod ten silnik. Nie haczy, w miarę precyzyjna mimo przebiegu. Nie przeszkadza, nie budzi jakichkolwiek emocji :)
Działa, w miarę trwały, po wymianie paru drobiazgów nie stuka, nie puka. Układ kierowniczy wystarczająco precyzyjny. Nie ma się do czego nadmiernie przyczepiać patrząc przez pryzmat ceny nowego samochodu w 2017
Jest, co tu dużo pisać :) Jak musicie cokolwiek rozbierać to uwaga na bardzo ostre krawędzie blach po tłoczeniu. Miało być tanio i tak jest. Spasowanie kiepskie, z grubsza trzyma się całości
Jest w porządku, z tyłu mimo wszystko przydają się czujniki parkowania. Jak dla mnie dobre lusterka zewnętrzne, niewielkie a wszystko widać.
Poziom powyżej akceptowalnego. To mój pierwszy wynalazek z grupy francowatych więc trzeba się przyzwyczaić. Wszystko pod ręką, może nie szczególnie precyzyjnie ale działa. Ilość miejsc na odłożenie czegoś powyżej przeciętnej, niektóre firmy mogłyby się uczyć. Czego mi brakuje to jakiś kieszeni w przestrzeni bagażowej.
Ogrzewanie i, co zaskoczyło klimatyzacja wystarczająco wydajne do tego nadwozia. Wszystko manualne, działa bez problemów.
Jako spory patan nie narzekam, miejsca aż nadto. Z tyłu nie jeżdżę więc się nie wypowiadam. Pozycja za kierownicą ok, wszystko mogę pod siebie ustawić, fotel może być.
Tu nie chcąc używać niecenzuralnych słów napiszę: brak. Czymś tak głośnym, poza Tarpanem w dieslu jeszcze nie jeździłem. Trochę pomogło wyklejenie matą bitumiczną przestrzeni bagażowej i dodatkowa warstwa filcu gdzie to było możliwe. Jest lepiej ale i tak tragedia. Hałas w tym samochodzie po prostu męczy, dopłaciłbym do ceny gdyby była opcja dodatkowych wygłuszeń.
Ambiwalentnie :) Np. ostatni mały serwis czyli wymiana świec. Same świece 4 x 35 pln więc ok ale sama wymiana to wyciąganie kolektora dolotowego więc komplet uszczelek 115 pln plus naprawdę sporo pracy więc jak nie robisz sam to płacisz. To samo serwis LPG, umiejscowienie filtrów fatalne, więcej kombinacji przy wymianie niż koszt części.
W moim wypadku bardzo dobrze, jak na razie. Części eksploatacyjne dość tanie, wszędzie dostępne, są w razie czego zamienniki. Uwaga na sztuki po strzale, części blacharskie, szczególnie do wersji osobowej wcale tak tanie i łatwo dostępne nie są :)
Na razie ok, drobiazgi w zawieszeniu i standard w tym modelu to zastany, zaklejony zawór fazy ciekłej w parowniku. Ten kto wymyślił jego położenie powinien parę razy to czyścić, może następnym razem by pomyślał co robi.
Mimo przebiegu mi nic poważnego nie wyskoczyło ale też zrobiłem nim dopiero parenaście kkm

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 SCe LPG 102KM 75kW [l/100km]

8,1