Lista ocen Citroen AX (239) - Całokształt

Na liście zabraknie 148 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojtas_Z@poczta.fm
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Dobry samochód gdy rodzina liczy do 2 osób. Można poszaleć na trasie ( jazda 120km/h takim małym autem w ciasnych zakrętach podnosi adrenalinę a przy twardym zawieszeniu jest cały czas kontrolowana) a jak trzeba oszczędzać spalanie jest minimalne. Znam ludzi, który z LPG płacą więcej za przejechanie 100km
~KRZYSIEK AX FIRST
Hatchback 1.4 D 50KM 37kW
element które opisałem wcześniej myślę, że w każdym aucie z wiekiem nalerzało by wymienić więc nic poważnego się nie dzieje z silnikiem co najważniejsze wymiana oleju co 20tyś km Mobil 15W40 silnik potrzebuje 3,7L oleju. Wkład jaki zainwestowałem myślę, że beż problemu zrobię nim kolejne 140000km
~prociaszek@wp.pl
Hatchback 1.1 60KM 44kW
to moje pierwsze auto, więc nie mam za bardzo porównania, ale wydaje mi się, że jeszcze dosyć gługo się z nim nie rozstanę, 8-8,5l/100km, to może sporo, ale jak się weźmie pod uwagę, że to gaz, to nie jest takie obciążenie dla portfela, w końcu ok. 15zł, więc nic, tylko wsiadać i jeździć.
~Sciesill@op.pl
Hatchback 1.4 D 52KM 38kW
Ogólnie jest dobrze , a nawet lepiej , jest to samochód miejski , jeżeli sie go nie ciśnie to pojezdzi długo i bezawaryjnie , nawet blachojady go jakoś omijają , lekki i świetnie skonstruowany , co prawda dość drogi w naprawie , ale przy sensownym użytkowaniu można pojezdzić długie lata!
~rafal-zonek@o2.pl
Hatchback 1.0 E 41KM 30kW
Jestem bardzo zadowolony ze swojej Cytrynki.Tak naprawde trzyma sie lepiej niz wiele mlodszych aut moich znajomych.Ma 16 lat a korozji praktycznie nie ma(tylko pod dywanikami z przodu) a silnik tez trzyma sie bez zarzutu.Naprawde polecam ten samochod.Zawsze mi odpalil i dowuz do domu.Super
~Gerwazy z Tarnowa
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
To auto miało duszę, z czasem trochę bardziej rogatą niż na początku ale jednak ja miało :) Do żadnego z poźniej posiadanych aut się tak nie przywiązałem jak do niego, choć najnowszy nabytek który służy nam jako drugie auto - Suzuki Jimny ma szanse. Spore szanse...
~wisla.pawel@interia.pl
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Auto po dwóch latach eksploatacji i jakiś 20.000 km chciałbym zdecydowanie polecić. Przyjemny samochodzik do jazdy w mieście, który można nabyć za małe pieniądze. Dobra karoseria, bardzo trwałe silniki i to nie tylko diesla, świetny układ i właściwości jezdne.
~anonimu@wp.pl
Hatchback 1.4 D 52KM 38kW
Polecam do częstego smigania po mieście. Nie polecam w trasy. Zadbane egzemplarze są niesamowicie oszczędne w eksploatacji. Mój rodzynek kupiłem strasznie dobity i ceny napraw pożerają mi zysk z taniej jazdy. Ale jest dużo zadbanych egzemplarzy (teraz już znam się lepiej... :) )
~Kazelot
Hatchback 1.0 50KM 37kW
mocno, dodam, przeciętnie; na plus idzie ładna deska rozdz. małe wymiary, mała wrażliwość na podmuchy wiatru, dobre światła, zużycie paliwa, nie rdzewieje raczej, na gazie chodzi dobrze, dobrze odpala; na minus awaryjnośc, mała sztywność nadwozia (cienka blacha, oj cienka),

Usterki Citroen AX

Citroen AX – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Kermon
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Mam go od 3 miesięcy i przejeżdziłem narazie 7000 km więc o awaryjności nie mogę wiele powiedzieć - narazie nic mi się nie zepsuło i nie zanosi się żeby się miało zepsuć. Parę drobnych mankamentów ma (wkoncu ma 11 lat) ale zalety tego samochodu przeważają nad wadami.