Lista ocen Audi A4 B5 Sedan (426) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 487 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jachu
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Jedna z rzeczy która mnie najbardziej zabolała... Posiadałem automat, który z biegiem czasu coraz bardziej dawał się we znaki. Po odpaleniu na zimnym silniku, musiałem czekać ok 10 minut na włączonym biegu aż samochód ruszy, ponadto wchodząc z 1 na 2 strasznie szarpał. Rzekomo winowajcą był jakiś zawór elektromagnetyczny w skrzyni, którego naprawa kosztuje ok 3000 zł!!! Udało mi się znaleźć skrzynię z 2002 roku, koszt około 1500 zł. I...
~Adam
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Skrzynia biegów jest mocna stroną każdego Audi z silnikiem ustawionym wzdłużnie. Przełożenia dobrze dobrane, precyzyjna i przyjemna zmiana biegów. Należy liczyć się z tym że wersja 110 KM posiada koło dwumasowe które jest dość drogie (porządny kpl. ze sprzęgłem to wydatek ok 1800zł). W moim egzemplarzu wymieniłem olej przekładniowy na Liqui Moly. Gdy sie rozgrzeje biegi wchodza lepiej ale na zimnym dość ciężko wchodzi dwójka. Cóż, pewnie...
~gesman@tlen.pl
Sedan 1.8 20V Turbo 150KM 110kW
Biegi nie chaczą, wchodzą bardzo płynnie i bez żadnych oporów. Krótki lewarek zmiany biegów nadaje sportowy charakter :). Jedynaka, dwójka i trójka to bardzo długie przełożenia także autko nie jest tak zrywne jak np: BMW. Bardzo uniwersalny bieg trzeci na którym można jechać od 30 km/h do 160 km/h. Czwórka i Piątka są dość krótkie. Na piątym biegu jadąc 100 km/h mam ok 2350 obr/min. Czasami trochę ciężko wchodzi wsteczny ale to całkowicie...
~Rodger16
Sedan 1.9 TDI 75KM 55kW
Tylko przeciętnie ze względu na zestopniowanie bo skrzynia pracuje wzorowo ale na 5 biegu przy 100KM/h na obrotomierzu jest 2,2 tys obr a przy 120KM/h już 3tys obrotów i zaczyna się robić głośno. Zdecydowanie lepsze przełożenia w skrzyni od wersji 110konnej i mozna ją przełożyć z tego modelu. Oryginalna skrzynia moze się sprawdza jesli ktos uzywa wersji 75 bo ja po zmianie na 115km potrzebuje dluzszych przełożen
~rapcio
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Jak jest zimny to bardzo ciężko zmienia się biegi z 1 na 2 a tak idealnie pracuje, nie chaczy, małe skoki biegów więc konfortowo zmieniają się. Przy przebiegu 220 tyś. km zapobiegawczo zmieniłem olej w skrzyni ale okazała się że w sumie bez potrzeby. Sprzęgło łapie bardzo późno i przy zakupie udało mi sie zejść z ceny (odliczając sprzęgło 1200zł) jednak jeżdżę i jeżdżę i nie zamierzam zmieniać.
~bmat@o2.pl
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Nareszcie biegi wchodzą jak trzeba i ja to czuję czego nie można powiedzieć o innych autach którymi jeżdiłem (6 zmieniłem) co najśmieszniejsze to nasz Polonez ma najbardziej zblizony zaskok biegów czy jak to tam nazwac.Trochę mi brakuje jeszcze jednego biegu ,przy 100Km/h już dość wysokie obroty silnika na 5 biegu ale to nie szkopuł bo gdzie tu na polskich drogach rozwinąc prędkości powyżej
~janko
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Rozsypał się synchronizator 5'tego biegu. Ale niczego innego nie uszkodził(spadł na dno skrzyni) czemu się mechanik dość dziwił. Od tamtej pory nie udało się jej ustawić jak należy. Była w naprawie łącznie 3 razy i dalej nie chodzi jak powinna - ale tragedii nie ma - w tej chwili ja już tego nie zauważam(nie da się bardzo szybko zmieniać biegów - trzeba powoli)
~tomek75
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
tu miałem trochę przygód bo wymieniałem skrzynie 6 razy ale to tylko z własnej niewiedzy,moje koło zamachowe było sztywne,a większość modeli wyszła na dwu masie,skrzynie które kupowałem były pod dwu masę i dlatego się szybko rozsypywały po dochodzeniu od nitki do kłębka,wymieniłem koło na dwu masowe bo po prostu łatwiej było o skrzynię pod takie koło i problemy się skończyły
~mwmisiek82
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
4 biegowy automat hmm- powolny ale solidny wymiana przekaznika do jazdy na wprost czy cos takiego z wymiana oleju i filtrow ok 800zl a tak to gitara smiga az milo), pamietac o wymianie oleju!!!!! co ok 60 tys km. ma male opoznoienie ale jak sie czlowiek przyzwyczai to da sie fajnie jezdzic , ale najwazniejsze to wygoda !! wygoda !! nie chce juz manuala..
~bastek23
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Jak na automat (nie Tiptronic), to zmiana biegów przebiega w miarę sprawnie. Czasem poszarpie albo przytrzyma bieg ale już się przyzwyczaiłem. chociaż i normalna praca też nie jest mu obca. Po prostu ma swoje humory. Aha, automat 5 biegów - z tego co doczytałem to ponoć tylko z tym typem silnika był automat 5-biegowy.
Audi A4 B5 Sedan