Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

gesman@tlen.pl, 15 lat temu
Silnik 1.8 20V Turbo 150KM 110kW
Rok produkcji 1998
Audi A4 B5 Sedan 1.8 20V Turbo 150KM 110kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Naprawdę duży momenty który jest stały w dużym zakresie obrotów, nieziemskie przyspieszenie do 100, duża prędkość maksymalna :) i umiarkowane spalanie.
Autko bardzo dobrze wykonane. Mimo swoich lat wygląda dość atrakcyjnie. Solidna konstrukcja w ocynku (zero rdzy) wysokiej jakości wykończenia wnętrza sprawiają że autko podoba sie. Wart jest każdej ceny (a nie jest tani w porównaniu do Vw lub Seata)
Kultura pracy silnika stoi na bardzo wysokim poziomie. Silniczek powyżej 2500 obr/min zaczyna bardzo ładnie buczeć (fabryczny układ dolotowy). Bardzo dobrze zostały wytłumione drgania, są praktycznie nie odczuwalne. Ta jednostka napędowa jest bardzo elastyczna. Mając 1800 obr/min wciskam gaz i czuje że autko naprawde nieźle ciągnie. Powyżej 3000 obr/min to już rakieta, a można pociągnąć prawie do 6800 orb/min
Biegi nie chaczą, wchodzą bardzo płynnie i bez żadnych oporów. Krótki lewarek zmiany biegów nadaje sportowy charakter :). Jedynaka, dwójka i trójka to bardzo długie przełożenia także autko nie jest tak zrywne jak np: BMW. Bardzo uniwersalny bieg trzeci na którym można jechać od 30 km/h do 160 km/h. Czwórka i Piątka są dość krótkie. Na piątym biegu jadąc 100 km/h mam ok 2350 obr/min. Czasami trochę ciężko wchodzi wsteczny ale to całkowicie normalne :). Autko bez problemu wyciąga 235 km/h
A tutaj jest tak: zależy kto co woli. Według mnie autko jest dość twarde (fabryczne zawieszenie) dziury w polskich drogach są odczuwalne :). Mimo tego autko jest dość komfortowe, bardzo dobrze trzyma się drogi. Zakręty można pokonywać z naprawdę duża prędkością a autko się zbytnio nie kołysze. Rewelacyjne chamulce. Należy uważać na Nasze polskie dziury, wachacze ich nie lubią :).
Doskonała widoczność w każdym kierunku. Bardzo łatwe ustawianie lusterek, z których należy bardzo często korzystać w sedanie.
Wszystko na swoim miejscu, w zasięgu ręki, intuicyjna obsługa. Mimo swego wieku aukto ma stylowe wnętrze i bardzo ładne malinkowe podświetlenie, bardzo ładnie się to wszystko komponuje. Kierownica regulowana w dwóch płaszczyznach Dobre nagłośnienie (fabryczne) ale bose byłoby lepsze :)
Bardzo wydajne nawiewy ale głośne (coś za coś) Klimatronik sprawuje sie świetnie. W lato chłód, w zimę upał :). Ogrzewanie zaczyna dość szybko grzać.
A4 czyli mały sedan. Takie właśnie jest to auto. Miejsca jest wystarczająco, chyba, że jedzie nim 5 chłopa po 200 cm wzrostu a. Mało komfortowe siedzenie środkowe kanapy tylnej. Bardzo dobra regulacja foteli, ustawienie wysokości o wiele ułatwia sprawę.
Na wysokim poziomie ale mogło być lepiej. Radio neutralizule niepożądane dzwięki
Kupując to autko nie myślałem że będzie paliło tak mało (mam lekką nogę). Jeśli jeźdze spokojnie autko odpłaca mi się spalaniem na poziomie 8l.
Jak na razie Tylko olej filtry paski no i oczywiście paliwo. Nic poza tym
Brak usterek :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 20V Turbo 150KM 110kW [l/100km]