Lista ocen Alfa Romeo 146 (155) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 149 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rodik
Hatchback 2.0 16V Quadrifoglio 155KM 114kW
Jak na tą konstrukcję jest bardzo dobrze. Autko troszkę podsterowne(ucieka przód) przy dużych prędkościach na zakrętach. Ale jadąc tym autkiem dużą prędkością można zrobić szybki manewr omijania bez obawy że stracimy kontrolę nad nim(przydaje się jak coś nam wyskoczy na jezdnię). Taki trochę gokart choć AR Gtv lepiej sobie radzi w zakrętach. :) Hamulce tarczówki (przód i tył) radzą sobie bezproblemowo.
~Limak
Hatchback 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW
Najpierw na 185/65R14 Yokohama C.Drive. Kleila sie drogi jak marzenie. Pozniej felgi od wersji QV/ti i 195/50R15 Turanza ER300. Opony slabe. Zdecydowanie lepsze byly Yoko. Ale prowadzenie mistrzowskie. To jest to za co kocham ten samochod najbardziej - 100% pewnosc prowadzenia. W kazdych warunkach. Pomimo braku ABSu, ESP czy jeszcze innych wynalazkow...
~szymekzn@interia.pl
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Auto zachowuje się doskonale.Bardzo czuły układ kierowniczy dostarcza bardzo pozytywnych wrażeń.Zawieszenie twarde niezbyt lubiące nasze drogi,ale przyczepność auta dobra.Znowu dałbym 5 jednak zawieszenie wymaga dość częstych oględzin i ewentualnych napraw.Podziękować możemy jedynie naszym drogom,ceny tych elementów przynajmniej znośne
~Obi-Wan
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
jest bardzo dobry jak narazie tylko prawy przegub był wymieniany czasem przymuli na 1 więc w nim jest taka zasada najpierw gaz a później puszczaj sprzęgło równocześnie to robiąc musi się jakby bujnąć trochę to dziwne ale jak się zrobi tak jak pisze to nie ma bata ruszy się żwawo albo z piskiem xD
~Toyota nalepsza
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
No niestety i tu zaczynają sie schody zawieszenie jest barzdo awaryjne ja wymieniłem już po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów prawy wachacz nieprzyjemne są też stuki dochodzące w czasie jazdy moje wrażenie jak najbardziej negatywne jesli chodzi o układ jzdny jest dość awaryjny
~TomB
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
poezja, trzyma sie drogi jak przyklejony, slimali na zjazdach mozna pokonywac z dowolna predkoscia, i co zadziwia to wytrzymalosc na naszych drogach, wciaz mam oryginalne i jest w dobrym stanie, choc na dziurach twardosc daje znac o sobie i nie jest zbyt komfortowo
~Piotr
Hatchback 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW
Dobrze trzyma się na zakrętach ale okropnie twarde zawiesznie czasem denerwuje bo czuć w niej każdy najmniejszy dołek , kierowica jest za duża a wspomaganie za delikatne , leciutki ruch kierownicą nie wystarczy aby ominąć przeszkodę dla kobiet może to i dobre bo łatwo jest parkować .
~KamB
Hatchback 1.6 i.e. 103KM 76kW
Auto trzyma się drogi idealnie, żadnego bujania na boki nawet przy większych prędkościach na zakrętach, jedzie jak przyklejone. Do jego bardzo dobre wspomaganie, przesiadając się z Opla byłem niesamowicie zaskoczony jak lekko się operuje kierownicą.
~raven17a
Hatchback 1.9 JTD 105KM 77kW
Największy plus tego samochodu. Jeden obrót kierownicy w każdą stronę, wszystko działa bardzo lekko a zarazem czuć wszystko co samochód chce Ci przekazać na kierownicy. Bardzo dobrze trzyma się drogi na zakrętach.
~grazziano
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Bardzo dobrze."Klei" sie do drogi i pozwala na bardzo duzo.Rewelacyjna bezposrednia przekladnia kier. Co powiecie na to , iz na luku gromi A8 (niestety tutaj zalacza sie ESP i autko zwalnia , AR objezdza Audike na piszczacych kolach)