Szukaj

Informacje o Volkswagen Touran II

Lata produkcji: 2010 – 2015
Segment: VANy
Druga, najnowsza i obecnie produkowana generacja modelu, wprowadzona na rynek w 2010 roku. Podobnie jak pierwszy Touran, jego następca został zbudowany na tej samej, choć zmodyfikowanej platformie podłogowej VW Group PQ35, którą dzieli z Golfem szóstej generacji. Zmiany stylistyczne zastosowane w modelu upodobniły go do innych samochodów w gamie Volkswagena, które kontynuują koncepcję zapoczątkowaną przez VW Scirocco. Tak jak jego poprzednik, dostępny zarówno w wersji pięcio-, jak i siedmiomiejscowej. Na bazie nowego Torana powstał nowy dostawczy VW Caddy.
czytaj więcej
Powagosław
Touran jest jak małżeństwo z rozsądku. Nie zachwyca, trochę przynudza, ale zaspokaja podstawowe oczekiwania. No i to volkswagenowskie ujednolicenie wyszło mu na zdrowie, bo teraz przynajmniej w jego oczach można odnaleźć trochę wigoru. ~Powagosław
Luzacjusz
Little by little. Krok po kroku Touran wspina się po drabinie zmysłowości, pożądania i piękna. Jeszcze wczoraj był cholernie nudny, dziś jest po prostu nudny. Jest szansa, że nasze prawnuki będą kupować Tourana z hasłem: „Ładniejsze niż Ferrari”. ~Luzacjusz
Ogólna ocena
4,5 /5 Średnia dla segmentu 4,1
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(83%)

Zalety

+ Widoczność + Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów + Całokształt

Wady

- Stosunek jakość/cena - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów) - Karoseria

Wybrane oceny

4,6
~Zadowolony
Volkswagen Touran II
Minivan 1.4 TSI 140KM 103kW
Auta używałem od nowości przez 7 lat. Poza jednym problemem z rozrządem, który udało się naprawić za kilkaset złotych, nie działo się absolutnie nic, choć uprzedzenia i obawy o trwałość silnika 1.4 TSI zawsze były z tyłu głowy. Wymieniłem na nowy model z rocznika 2020, ale szczerze powiedziawszy starym jeździło mi się lepiej i był bardziej dopracowany. Mimo mniejszych rozmiarów miał większy bagażnik, więcej schowków i więcej miejsca w 3-cim rzędzie siedzeń. Przewagi nowego modelu to nieco niższe zużycie paliwa (okupione bardzo słabymi reakcjami na wciskanie gazu-ekologiczne oprogramowanie silnika) i zdecydowanie więcej miejsca w 2-gim rzędzie siedzeń. Ideałem byłby stary model z nowym 1.5 TSI bez ekologicznych kagańców na oprogramowaniu, ale to już w przyrodzie nie występuje :)
3,9
~Maciej
Volkswagen Touran II
Minivan 1.6 TDI BlueMotion 105KM 77kW
Samochód posiadam niecały rok, kupiony od pierwszego właściciela z Francji, ogólnie jestem zadowolony bo to co chciałem w rodzinnym samochodzie to mam pełno schowków, duży bagażnik , wysoko się siedzi + łatwiejszy załadunek dziecka do fotelika. Usterki to zawieszająca się w zimę webasto - której odblokowałem kompem i wymiana pompy klimatyzacji (nie było wydajności) - samochód jest dość młody bo z 2013 roku ale ma przejechane 187000. Polecam dla osób które chcą się przemieścić z punktu A do punktu B bez szaleństwa (trochę mała moc ale niskie spalanie) z pełnym bagażem.
4,4
~myszyn81
Volkswagen Touran II
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Touran jest jedynym samochodem w mojej 5 osobowej rodzinie. Zastąpił bogato wyposażonego Passata, którym jeździłem przez ok. 2 lata. Mimo, że Touran też jest wersji Highline to jednak widać, że jest to auto niższej klasy. Samochód w wersji podstawowej jest dość przeciętny. Wygodnym czynią go dodatki (komputer za navi, telefon, dcc, asystent parkowania, kamera cofania, ksenony z doświetlaniem zakrętów). Gdybym miał elektryczny fotel z ogrzewaniem i DSG byłbym zadowolony na 100%. W porównaniu z Passatem jest to jednak auto mniejsze (mniej miejsca na nogi z tyłu), wolniejsze i bardziej plastikowe. Mimo wielu schowków (13 zamykanych + 1 koło ręcznego + 4 w drzwiach) tylko jeden ma dużą pojemność. Rozkładanie gratów po całym samochodzie powoduje długotrwałe ich szukanie. Rozsuwany podłokietnik ogranicza dostęp do hamulca ręcznego. Dostęp do przycisków od DCC, Asystenta parkowania i parktronica jest niewygodny. Reszta jest generalnie OK
Średnie spalanie dla Volkswagen Touran II
7,0 – 7,6
l/100 km
6,0 – 7,4
l/100 km
Zobacz wszystkie raporty spalania

Wybrane raporty spalania

6,7
Volkswagen Touran II
Minivan 1.6 TDI 105KM 77kW
Jak na auto tych gabarytów spalanie uważam za rozsądne. Przede wszystkim auto jak na te 105KM i masie ponad 1,5 tony jest bardzo dynamiczne. Co do spalania: - w okresie zimowym w jeździe typowo miejskiej - ponad 8 l / 100km (na krótkich odcinkach komp. pokazuje nawet 15-20 l /100km!, ale to dlatego, że jak każdy diesel wolno się nagrzewa) - przy jeździe mieszanej (z przewagą miasta) z włączoną klimatyzacją 100% czasu spala około 7l - 7,5l / 100km - przy prędkościach 120-130 na dłuższych trasach około 6,25 l / 100km - przy spokojnej jeździe na trasie - poniżej 6 litrów.
6,4
Volkswagen Touran II
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Na dystansie ok 65.000 km (obecnie na liczniku 128.500 km) auto spala średnio 6,6 l/100km. Spalanie w konfiguracji 40% drogi krajowe, 35% autostrady i 25% miasto. Jeśli chodzi o spalanie na poszczególnych rodzajach dróg to wygląda to mniej więcej tak: droga krajowa z prędkością 90-110 km/h - spalanie ok 5,7l/100; autostrada z prędkością 140 km/h - spalanie ok 7,2 l/100km; miasto - spalanie ok 7-8,5 l/100km. Latem pali średnio 6,3 a zimą 6,8 l/100km. Najniższe średnie spalanie na długim dystansie zanotowałem podaczas wyjazdu wakacyjnego we Włoszech. Spalił średnio 5,49 l/100 km przy przepisowej mieszanej jeździe (autostrady do 130 km/h) w trybie mocno mieszanym (autostrady, drogi krajowe, centra miast, góry i doliny). Na pokładzie 2 dorosłe osoby + duży pies i bagaże na dwa tygodnie. Generalnie zauważyłem też dość ciekawą rzecz. Auto na zachodnich autostradach pali mniej o ok 0,5 l/100 km. Wynik naturalnie w odniesieniu do takich samych prędkości (np. na niemieckiej autostradzie przy 140 km/h pali średnio 6,6 l/100km a na polskiej ok 7,2, na austriackiej przy 130 km/h ok 5,9 na polskiej ok 6,4). Dla wyników nie ma znaczenia kraj tankowania. Na polskiej ropie w Niemczech pali tyle samo co na niemieckiej. Sądzę, że na zachodzie mają jakieś inne mieszanki na wierzchniej warstwie autostrad. Podczas kilku wyjazdów wakacyjnych (Austria, Chorwacja, Korsyka, Włochy) auto spało średnio 5,9 l/100km. Swój styl jazdy oceniam jako płynny i dynamiczny. Wyniki spalania na podstawie dystrybutora choć komp. pokładowy myli się niewiele (przeważnie zaniża ok 0,1-0,2 l, choć sporadycznie zdaży mu się też zawyżyć spalanie). Generalnie jestem zadowolony ze spalania samochodu.
6,2
Volkswagen Touran II
Minivan 1.6 TDI BlueMotion 105KM 77kW
Spalanie 5.6 to trasa do Włoch (3/4 autostradą 120-130 km/h) przy pełnym obciążeniu i 4-ech osobach. Wynik 4.9 ustanowiłem na trasie Częstochowa-Katowice. Gdyby nie czerwone światła po drodze, zeszłoby do 4.7 podejrzewam :) Generalnie często przy ok 90km/h chwilowe spalanie pokazuje ok. 4 l/100 (w pojedynkę) na drodze bez wzniesień. Wynik 4.9 przy 4-ech osobach uważam za wyśmienity. Auto "czułe" na gaz - przy dynamicznej jeździe w mieście potrafi połykać powyżej 8 l/100. Ważna uwaga: zimą, kiedy włącza się webasto komputer NE WLICZA tego w średnie spalanie.
Volkswagen Touran II