Nowa moc LPG
W trzech nowych lokalizacjach - na stacjach przy Rozlewniach Gazu Płynnego ORLEN GAZ - można już zatankować QGAZ, czyli LPG klasy premium.
QGAZ to nowa jakość LPG. Jego unikalna formuła umożliwia dostarczenie większej mocy i uzyskanie lepszego przyśpieszenia.
Dotychczas autogaz ze specjalnym dodatkiem uszlachetniającym dostępny był tylko w Płocku – na stacji ORLEN GAZ przy ul. Długiej. Dwa lata doświadczeń, pozytywne opinie kierowców, zwłaszcza taksówkarzy, oraz potwierdzające wysoką jakość badania laboratoryjne, skłoniły Spółkę do rozszerzenia dystrybucji premium LPG o kolejne stacje przy Rozlewniach ORLEN GAZ w: Inowrocławiu (ul. Pakoska 15), Krośnie Odrzańskim (Gubińska 65) i Jaworznie (ul. Martyniaków 8). Nad ciągłym doskonaleniem parametrów użytkowych LPG ORLEN GAZ pracuje z płockim Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym Przemysłu Rafineryjnego, Instytutem Nafty i Gazu w Krakowie oraz Instytutem Paliw i Energii Odnawialnej w Warszawie.
QGAZ wzbogacony jest specjalnie dobranym pakietem dodatków renomowanych firm chemicznych. Jest produktem o bardzo dużym stopniu czystości, pochodzącym bezpośrednio z produkcji w Zakładzie Głównym PKN ORLEN w Płocku, przesyłanym specjalnym rurociągiem do RGP Płock. Jego skład chemiczny odpowiada wymaganiom europejskiej normy jakości EN 589. W pakiecie dodatków QGAZ występują związki, których celem jest m.in. poprawa czystości układu zasilania i właściwości smarnych LPG oraz działanie antykorozyjne. To oznacza mniejsze zużycie paliwa, bardziej spontaniczną reakcję na każde dodanie gazu i dłuższe życie układu paliwowego.
Prace nad premium LPG wciąż trwają bowiem QGAZ to projekt pilotażowy. ORLEN GAZ – jako lider na rynku autogazu – czuje się zobowiązany do wyznaczenia nowego kierunku rozwoju branży. Obserwując rynek paliw ciekłych typu benzyny i oleje napędowe można zauważyć ogromny postęp w dziedzinie „chemizacji paliw". Polega to na wprowadzaniu dodatków poprawiających wiele własności eksploatacyjnych i użytkowych paliw. Proces ten wymuszony jest także ogromnym postępem w konstrukcji silników spalinowych. Łatwo można zauważyć, że podobny rozwój musi dokonać się w technologii produkcji paliwa LPG.