14.03.1996 | Powołano do życia Daewoo - FSO Motor
Poszukiwania zewnętrznego wsparcia dla FSO trwały od lat osiemdziesiątych.
Początkowo wydawało się, że zwyciężył Fiat. Podpisano nawet umowę, na mocy której na Żeraniu produkowany miał być model Uno, ale została ona unieważniona. Rozważano wielu partnerów, ale rozmowy nie były łatwe przez silną pozycję związków zawodowych. Na ich warunki przystała tylko egzotyczna w tym czasie marka Daewoo, która obiecała rozwój FSO bez redukcji załogi. Umowę podpisano w 1995 roku, a 14 marca 1996 roku powołano Daewoo-FSO Motor.
Pod nowym zarządem udało się w końcu wprowadzić na rynek Poloneza w wersji sedan, którego prototypy budowano już na początku lat osiemdziesiątych. W sierpniu 1996 rozpoczęto sprzedaż modelu Atu.
Następnie Daewoo-FSO przygotowało modernizację całej gamy Poloneza, wprowadzając modele z serii Plus – lepiej wyposażone, z nową deską rozdzielczą i drobnymi zmianami stylistycznymi, z których najbardziej charakterystyczna była blenda na tylnej klapie. W 1999 roku do gamy wszedł jeszcze wariant kombi, któremu nie można było odmówić pakowności, ale pod względem stylistycznym wyglądał nieciekawie.
Jednocześnie z odświeżaniem gamy Poloneza, Daewoo rozpoczynało montaż swoich produktów – Lanosa, Matiza, Nubiry, Tacumy. Część z tych samochodów świetnie się sprzedawała, ale cały koncern Daewoo wpadł w duże problemy finansowe już w 1998 roku, co odbiło się również na zaprzestaniu inwestycji w FSO.