Szukaj

Informacje o Opel Vectra B Kombi

Lata produkcji: 1995 – 2002
Segment: Klasa średnia
Kariera drugiej generacji Vectry (zwanej też Vectrą B) rozpoczęła się w 1995 roku. Poprzedziły ją ponad czteroletnie prace projektowe, które pochłonęły kwotę 2,5 miliardów ówczesnych marek. Ich efektem było znaczące zaokrąglenie (znakomita aerodynamika) i uatrakcyjnienie sylwetki samochodu. W 1999 roku została ona dodatkowo poddana drobnym zmianom. Produkcja Vectry B została zakończona w roku 2002. W Wielkiej Brytanii model był sprzedawany już jako Vauxhall Vectra, a nie jako Cavalier, jak jego poprzednik.
czytaj więcej
Powagosław
Nowa Vectra jest atrakcyjna wizualnie, ale przekona chyba tylko już przekonanych. Do Opla i samej Vectry. Choć z drugiej strony, jest czym przekonywać – rozsądna cena, niezłe osiągi i niezły komfort jazdy. ~Powagosław
Luzacjusz
To auto dla biznesmena, którego nie stać na Mercedesa. Przed faceliftingiem Vectra udawała pancernego Cadillaka (te przednie reflektory i masywna całość). Teraz jest wyrośniętą Astrą. ~Luzacjusz
Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Liczba drzwi 5
Liczba miejsc 5
Długość 4490 mm
Szerokość 1707 mm
Szerokość z lusterkami bocznymi 1841 mm
Wysokość z relingami dachowymi 1490 mm
Rozstaw osi 2640 mm
Rozstaw kół - przód 1484 mm
Rozstaw kół - tył 1473 mm
Maksymalna pojemność bagażnika (siedzenia złożone) 1490 l
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 460 l
Szerokość pomiędzy nadkolami 963 mm
Szerokość bagażnika 1367 mm
Długość do oparcia tylnej kanapy 1083 mm
Długość ze złożoną tylną kanapą 1711 mm
Ogólna ocena
4,1 /5 Średnia dla segmentu 4,2
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(78%)

Zalety

+ Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów + Widoczność + Ergonomia

Wady

- Skrzynia biegów - Bezawaryjność (drobiazgi) - Karoseria

Wybrane oceny

4,5
~Krzysiek
Opel Vectra B
Kombi 1.6 i 16V 101KM 74kW
Witam, Auto użytkuję już ponad dwa lata i zrobiłem nim już ok 34tys km. Auto ma już 20 lat a sprawuje się rewelacyjnie!!! auto kupiłem już zagazowane- stag 4. Ogólnie auto miało służyć jako drugie w rodzinie jako taki gruzo-wóz. Już po pierwszych miesiącach użytkowania okazało się, że to świetny samochód na trasę, wygodny, przestronny i niezawodny. Samochód który miał być jako drugi na dojazdy do pracy stał się głównym autem które nas wozi na co dzień (na urlop i do pracy). Ogromną zaletą są ceny części które są tanie jak barszcz. Owszem jak to w starszych samochodach zawsze znajdzie się coś co trzeba będzie zrobić, w moim przypadku: tłumik kpl, uszczelka miski i pokrywy zaworów, klocki przód i tył, amortyzatory przód i tył trochę, zabawy blacharsko-lakierniczej. Każdy trochę ogarnięty mechanicznie może te naprawy wykonać sam:) Ogólnie auto jak najbardziej do polecenia.
3,6
~Waldemar Jakub
Opel Vectra B
Kombi 2.0 DTI 16V 100KM 74kW
Bardzo dobry samochód pod względem stosunku jakości do ceny. Za takie pieniądze, nie kupi się dużego i wygodnego kombi z w miarę dobrym wyposażeniem. Oczywiście trzeba wziąć poprawkę, na to że to już prawie pełnoletni samochód i nie wszystko działa tak jak trzeba i rdza trochę zjada drzwi oraz klapę, ale w kategorii wołu roboczego, do którego zapakujemy dużo rzeczy a i wyskoczymy gdzieś na weekend to bardzo dobry wybór. Sylwetka samochodu nie jest jakaś wybitna, ale wymyty robi wrażenie na tle nawet młodszych fur. Bardzo ładne kombi.
4,4
~kamil czestochowa
Opel Vectra B
Kombi 1.8 i 16V 116KM 85kW
A wiec całokształt tego auta ja oceniam dobrze po około 6 latach użytkowania dobrze. Za tą cenę auto jest przyzwoite. Koszty użytkowania vectry są naprawdę niewielkie i dobrze wspominam to autko z resztą już tu się wypowiadałem na temat tego opla vectry -"Kamil Częstochowa " .I jak czytam tych którzy narzekają na auto to mnie śmieszy bo albo nie sprawdzali co kupują i kupili vectre od handlarza który im wcisną padlinę zajechaną z mocno przekręconym licznikiem, albo jak myślą ze jak kupią auto to nic w próżniejszym okresie eksploatacji nic nie trzeba dokładać to nie mają zielonego pojęcia o motoryzacji heheheheheh . jeżeli ktoś kupił auto dobre w dobrym stanie technicznym to nie będzie miał większych problemów AAAA i najważniejsze POLSCY MECHANICY CZYLI ZŁODZIEJE I PARTACZE TEN KTO MOŻE I UMIE TO NIECH SAM SKUBIE PRZY AUCIE ja tylko raz dałem vectre do mechanika i nigdy więcej je*****ny oszust kłamca i złodziej na szczęście się nie dałem. Ceny części naprawdę nie wielkie i to naprawdę dobrych firm .Ja starałem się aby auto było w bardzo dobrej kondycji czym się odwdzięczało bardzo niską awaryjnością oraz tym że po upływie 6 lat nie miałem najmniejszego problemu z sprzedażą tego modelu zeszła mi i to dosłownie w 1 dzień od momentu wystawienia na aukcji. Teraz mam od niedawna też VECTRE tylko C 2,0 t w wersji irmsher i nie załuje wyboru ani tej starej b ani obecnej. DO PEŁNEGO KOMENTARZA VECTRY B ZAPRASZAM SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH mój 'nic' to kamil częstochowa
Średnie spalanie dla Opel Vectra B Kombi
7,3 – 10,2
l/100 km
6,4 – 6,8
l/100 km
9,2 – 13,5
l/100 km
Zobacz wszystkie raporty spalania

Wybrane raporty spalania

12,3
Opel Vectra B
Kombi 1.8 16V ECOTEC 125KM 92kW
Samochód Opel Vectra B 1.8 125 KM po lifcie. Jest to super autko dla tych co chcą mieć praktyczny samochód, tani w naprawie i obsłudze. Silnik dynamiczny, kulturalnie chodzi, potrafi uciągnąć nawet na maksa zakapowany samochód. Jednak spalanie jest duże moim zdaniem. Ciężka noga też swoje robi niestety, jak czuję taką moc, to ciężko nie wykorzystać. Po wymianie silnika na nowy z Anglika, samochód miał laboratoryjne osiągi 215 km/h max. 10,5 s do 100 km/h. 12-13 litrów to mieście spali jak ktoś lubi deptać. Raz chyba na trasie miałem ok. 10 l/100 km spalania. Gdyby nie korozja, to bym jeździł pewnie samochodem do dzisiaj i przerobił na LPG, bym mógł jeździć za pół darmo. 65 litrów w baku pozwoliło mi raz przejechać 520 km do mocnej rezerwy, także moim zdaniem słabo.
6,0
Opel Vectra B
Kombi 2.0 DTI 16V 100KM 74kW
Właśnie zrobiłem test, gdyż nie dawało mi to spokoju. Odmierzone 5l paliwa z dokładnością aptekarską i przelane do bańki plastikowej z której było pobierane paliwo do silnika. Jazda autostradą po prostej i kilka wzniesień i droga powrotna tak samo na tempomacie z prędkością 100km/h. Na 5l ropy przejechałem 108km, co daję 4,6l/100km. Jak widać idealny silnik na długie trasy, czyli da się zejśc poniżej 5l. Oczywiście przy 130-140 pali więcej, ale 0,5 l w ta czy w tamtą, to nie ma znaczenia. Średnie spalanie w okresie letnim to 5,5- 6l, zaś zimą 7l. Jak na tak wygodne i duże auto, to wynik jest bardzo dobry.
6,9
Opel Vectra B
Kombi 2.2 DTI 16V ECOTEC 125KM 92kW
silnik oszczędny tak do 100 km/h a potem wzrasta drastycznie spalanie. trasa polska anglia gdzie auto było po same brzegi zapakowane dosłownie 2 ludzi i reszta np jedzenie mięso itp wyniosła średnie spalanie 6.5 l pokazywane przez komputer starałem się trzymać tak te 120km/h . wiadome jeżeli trasa to nie będę jechał 100 km/h i tu się zawiodlem ponieważ przy prędkości 160 spalanie wyrosło do prawie 10 l , teraz jeżdżę do pracy jakieś 20 km w jedną stronę jesień i spalanie średnie nie schodzi niżej niż 7 litrów trochę miasta a reszta autostrada ,reasumując fajne auto ale powyżej 130 km/h zbyt dużo pali w porównaniu do innych marek

Usterki Opel Vectra B

Liczba wpisów: 191
Tryb awaryjny- P1515 i niepokojący gwizd turbiny
  • Opel Vectra B Hatchback 2.0 DI 16V 82KM 60kW 1996-2000
  • silnik
  • 280 tys. km
Siemanko. Vectra b 2.0DI (x20DTL) Od jakiegoś czasu sporadycznie wyskakiwał mi check(1400 obrotów i brak reakcji na pedał gazu). Niestety teraz to problem notoryczny- nie da się jezdzic. Po podpięciu do kompa błąd P1515 ( Sensor pozycji pedału błąd potencjomierza)- jednak odczyty pracy potencjometru są ok. Jak odpalam samochód z wciśniętym gazem na maxa chwilę jest ok jednak po paru metrach znowu tryb awaryjny i głośny gwizd turbiny. Sprawdziłem po przejściu w tryb awaryjny zaczyna mi przeładowywać turbinę. Odrazu po odpaleniu zanim wejdzie w awaryjny wartości są prawidłowe, na moje oko sztanga pracuje prawidłowo. Jakieś pomysły jak ma się jedno do drugiego i gdzie szukać problemu? Z góry dzięki!
Oczekuje na rozwiązanie
Silnik - nie ma mocy podczas jazdy na biegach 3-5...
  • Opel Vectra B Kombi 1.8 i 16V 116KM 85kW 1995-2000
  • silnik
Na 1 i 2 jeszcze się jakoś zbiera ,choć przy wysokich obrotach lekko szarpie.Po wrzuceniu wyższego biegu trzymam gaz do deski,a auto nie ma odejścia,nie zbiera się jak powinno.A jak chcę przy prędkości np.90km/h zredukować na 4 i wyprzedzenie na wyższych obrotach - to nie ma sensu bo auto jakby nie odczuwało redukcji i nie ma odejścia.Poza tym nie chcę nigdy przy zimnym silniku odpalić za pierwszym razem.Zawsze po ok.4 podejściach zaskoczy silnik i chodzi ledwo,ledwo.Pochodzi tak z minutę na ręcznym i dopiero wtedy mogę jechać - wcześniej gaśnie jak dam gazu na 1 lub wstecznym.Co zrobić?Wymieniłem akumulator,świece,rozrząd,alternator,filtry.
Oczekuje na rozwiązanie
1 komentarz
Problem z centralnym zamkiem
  • Opel Vectra B Sedan 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW 1999-2002
  • instalacja elektryczna
Przy zamykaniu centralnego zamka z pilota, drzwi kierowcy zamykają się tylko na 2 sek po czym same automatycznie się otwierają ( dotyczy także możliwej takiej usterki każdych innych drzwi ) brak możliwości zamknięcia auta z pilota Uszkodzone mikro-przełączniki w sterowniku centralnego zamka Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić to udać sie do sklepu elektronicznego i zakupić 2 mikro-przełączniki wl-1 5A koszt okoł 5 zł. Potrzebne będą: śrubokręt krzyżakowy torks 40, lutownica i około godziny wolnego czasu i trochę chęci. Demontujemy boczek drzwi, odkręcamy : prowadnicę szyby od strony zamka, 2 śruby mocujące klamkę od środka, śruby zamka i wyjmujemy go razem ze sterownikiem, Na sterowniku mamy 2 śruby odkręcamy je, jest także nit który rozwiercamy lub lutownicą rozgrzewamy plastik naokoło niego abyśmy mogli otworzyć obudowę. Po otwarciu delikatnie wyjmujemy płytkę z mikro-przełącznikami, rozlutowujemy je, i w miejsce starych wlutowujemy nowe ( pamiętać należy o takim samym ułożeniu ) Składamy całość w odwrotnej kolejności i po kłopocie wszystko musi znowu działać
Oczekuje na rozwiązanie
1 komentarz
Opel Vectra B Kombi