Szukaj

Informacje o Opel Mokka II SUV 1.2 Turbo 130KM 96kW od 2020

Lata produkcji: 2020 – teraz
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe
Produkowany od 2012 r. kompaktowy crossover (segment I) w momencie debiutu rynkowego w ofercie Opla znalazł się obok większej Antary. Był to pierwszy model Opla pozycjonowany w klasie tzw. miejskich SUV-ów. Opel Mokka powstał na bazie modelu Corsa, z którym wspólną ma m.in. platformę podłogową GM Gamma II Platform. Mokka została zaprojektowana przez Carstena Aengenheystera. Nazwa samochodu jest odwołaniem do napoju kawowego „Mokka”. Modelami bliźniaczymi Mokki są Chevrolet Trax oraz oferowany w Stanach Zjednoczonych Buick Encore. W Wielkiej Brytanii model funkcjonuje jako Vauxhall Mokka.
czytaj więcej
Powagosław
Powiew świeżości w swoim segmencie, nawet jeśli nie ściąga na siebie lawiny zachwytów. Nie musi – od tego Opel ma inne samochody. Wystarczy, że Mokka jest ładniejsza od starszej konkurencji. ~Powagosław
Luzacjusz
Mokka zawsze kojarzyła mi się z wiśniowymi cygaretkami i zapachowymi świeczkami dla ulizanych gogusiów. Zadziwiające, jak w nazwie swojego samochodu Opel zawarł kwintesencję jego stylu, charakteru i tego, co mogę o nim sądzić. ~Luzacjusz

Nowy Opel Mokka SUV

Cena od: 120 800 PLN
Produkowany od 2020 roku
Pojemność skokowa 1199 cm3
Typ silnika benzynowy
Moc silnika 130 KM (96 kW) przy 5500 obr/min
Maksymalny moment obrotowy 230 Nm przy 1750 obr/min
Montaż silnika z przodu, poprzecznie
Doładowanie turbosprężarkowe
Umiejscowienie wałka rozrządu DOHC
Liczba cylindrów 3
Układ cylindrów rzędowy
Liczba zaworów 12
Zapłon iskrowy
Typ wtrysku bezpośredni
Rodzaj skrzyni Manualna
Napęd na przednią oś Dostępny
Liczba biegów 6
System start&stop Dostępny
Rodzaj skrzyni Automatyczna
Napęd na przednią oś Dostępny
Liczba stopni 6
System start&stop Dostępny
Ogólna ocena
3,9 /5 Średnia dla segmentu 4,3
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(60%)

Zalety

+ Bezawaryjność (poważne usterki) + Bezawaryjność (drobiazgi) + Silnik

Wady

- Widoczność - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów - Stosunek jakość/cena

Wybrane oceny

3,4
~Adam Z
Opel Mokka II
SUV 1.2 Turbo 130KM 96kW
Zapraszam do lektury ocen poszczególnych elementów, które starałem się rzetelnie ocenić na podstawie własnego doświadczenia. W mojej ocenie nie ma ani grama złośliwości wobec marki. Auto może się podobać i tak też stało się w moim przypadku. Czym innym jest już użytkowanie auta, które obnaża niedoskonałości i sztuczne oszczędzanie na pewnych banalnych ale niezbędnych elementach, co przekłada się na moją ocenę. No niestety jest więcej minusów niż plusów, ale albo producenci się opamiętają i zaczną dbać o klienta jak za dawnych czasów albo dalej będą oszczędzać. Niestety połączenia dużych koncernów europejskich powodują niską lub wręcz żadną konkurencyjność na rynku więc pozostaje import z innych krajów gdzie motoryzacja jest jeszcze motoryzacją, którą można się cieszyć. Tego sobie i wszystkim kochającym motoryzację życzę.
4,4
~Piotr
Opel Mokka II
SUV 1.2 Turbo 130KM 96kW
Auto użytkuje już 1,5 roku. Robię nim sporo km, ponieważ przeglądy po 15k km robię 2 razy w roku. Auto wygląda obłędnie, w wersji GS Line, czarne wnętrze, dwa kolory nadwozia zielony i czarny super się ze sobą łączą. Światła intelilux LED działają bardzo dobrze i pomagają w nocy widzieć więcej. Auto idealne do miasta, przez swój mały rozmiar i stosunkowo dużą moc. Na trasie jedzie się bardzo wygodnie i przyjemnie. Auto jest wysokie więc wygodnie się wsiada i wysiada, wysokie krawężniki to żaden problem, brakuje tylko 4x4. Nie ma ogromnych wad, są tylko rzeczy które wynikają ze specyfiki auta i jego przeznaczenia, Auto dla rodziny 2+1 to jest maks. Bagażnik malutki, miejsce z tyłu dla dwóch osób jeszcze ok. Ale jak zdarzy się zapakować 4 osoby + bagaże na weekend to zaczyna się robić poważny problem z miejscem. Silnik jak na ten moment bez awarii, właśnie zrobiony 4 serwis olejowy (1 po dotarciu po 3k km) Spalanie ciężko utrzymać poniżej 7,5 l / km w mieszanym trybie jazdy.
3,2
~Jakoob
Opel Mokka II
SUV 1.2 Turbo 130KM 96kW
Ten samochód to pomyłka. Nie bez powodu o Oplu mówi się, że to niemieckie Daewoo. Akurat II generacja Mokki posiada kilka wpadek funkcjonalnych oraz jakościowych jak np. wyciszenie i sposób otwarcia bagażnika.
Opel Mokka II SUV