Raport na wakacje dla kierowców
Czerwiec dobiega końca – świadectwa lada dzień trafią w ręce uczniów, a wnioski urlopowe w ręce szefów. I już będzie można wyjechać na wakacje. Pytanie tylko gdzie? To zależy ile czasu chcecie poświęcić na dojazd w wybrane miejsce. Poniżej przedstawiamy specjalny wakacyjny raport drogowy.
– Raport został podzielony na trzy części, aby każdy znalazł coś dla siebie, niezależnie od tego czy jest miłośnikiem gór, morza czy jezior – wyjaśnia Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl – Przeanalizowaliśmy trasy łączące 9 dużych polskich miast prowadzone z trzema popularnymi miejscowościami wypoczynkowymi – dodaje Florkowska. Kto może liczyć na szybki dojazd do wakacyjnego celu podróży? Przekonajcie się sami!
Można nad morze!
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, jaki czas powinny sobie zarezerwować osoby marzące o wypoczynku w Gdańsku. (Wyniki można odnieść też do samego Trójmiasta, ponieważ przejazd z Gdańska do Gdyni czy Sopotu nie powinien zająć dłuższego czasu). Najdłużej w trasie spędzą mieszkańcy polski południowej – krakowiacy spędzą za kółkiem 7 h 15 minut, mieszkańcy Lublina i Katowic ok. 6 i pół godziny. W lepszej sytuacji znajdują się osoby z Łodzi, które na dojazd muszą przeznaczyć ok. 3 godziny i 40 minut czasu. W podobnej sytuacji są mieszkańcy Poznania, na dojazd potrzebują niecałych 4 godzin.
Mazury, czyli nad jeziora
Jeśli ktoś marzy o wypoczynku na Mazurach np. w Mikołajkach to najlepiej, żeby mieszkał w Gdańsku. Wśród wszystkich przebadanych miast to właśnie z Gdańska najszybciej można dojechać na Mazury. Zajmie to ok. 3 i pół godziny. Najdłużej, bo ok. 8 godzin potrwa podróż która biegnie ze Szczecina do Mikołajek. W niewiele lepszej sytuacji są podróżni z Krakowa i Wrocławia, którzy powinni zarezerwować sobie prawie 7 i pół godziny.
W górach, na wspinacze
Amatorzy górskich wędrówek, którzy mieszkają w Krakowie mają powody do radości – z uwagi na położenie geograficzne, dojazd do górskich szlaków zajmie im stosunkowo niewiele czasu. Jeśli zdecydują się na dojazd do Zakopanego, za kółkiem spędzą ok. 1 godziny i 46 minut. Szczególną wytrwałością w trasie do stolicy Tatr powinni wykazać się mieszkańcy Szczecina – dojazd zajmie im prawie 9 godzin! W niewiele lepszej sytuacji są podróżni z Gdańska, którzy na ten cel muszą zarezerwować sobie ok. 8 godzin i 15 minut.
Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się na analizowanych trasach w dniach: 24-27 czerwca 2013. Czasy przejazdu między miejscowościami mogą ulec zmianie ze względu na dynamikę sytuacji drogowej.