Motocyklem i pociągiem - jednocześnie
Autoslaaptrein to możliwość przewiezienia motocykla pociągiem na dłuższe dystanse, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Autoslaaptrein to możliwość przewiezienia motocykla pociągiem na dłuższe dystanse, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Najczęściej podróż motocyklem zaczyna się w momencie, gdy wyjeżdżamy za bramę garażu. Ustalamy cel tej podróży i we własnym tempie docieramy do niego, podziwiając po drodze widoki. Co jednak, gdy zaplanować chcemy podróż, która rozpoczyna się np. na północy Francji, ale do dyspozycji mamy tylko urlop i nie chcemy tracić czasu na dojeżdżanie tam? Z pomocą w takich przypadkach przychodzi Autoslaaptrein.
Holenderski przewoźnik oferuje usługę dla posiadaczy motocykli, skuterów, rowerów oraz samochodów, którzy na stacji startowej ładują swój pojazd, dobytek oraz przyległości rodzinne do pociągu, a następnie wyładowują całość w miejscu przeznaczenia, np. południowych Włoszech, gdzie mają teraz do dyspozycji własny pojazd i całą resztę, nie martwiąc się, że stracili na dojazd cenny czas i siły. Przedziały dla pasażerów przypominają apartamenty niczym z Orient Expressu, oferując takie ułatwienia jak np. prysznic.
Pociąg kursuje wyłącznie od kwietnia do września, a dla motocyklistów przygotowano 50 % rabatu na przejazd. Koszt kursu, w zależności od odległości i ilości osób podróżujących z jednośladem, wynieść może od 200 EUR do nawet blisko 700 EUR.
No cóż. Jeśli mamy na przykład do wyboru podróżowanie do Italii w dusznym samochodzie, z dziećmi, żoną, teściową i wymiotującym psem, wiadomo, że pociąg będzie opcją korzystniejszą, a na miejsce dotrzemy wypoczęci jak skowronek i gotowi na nowe wyzwania. Jednak ładowanie motocykla do pociągu tylko po to, by rozpocząć zwiedzanie Rzymu od stacji kolejowej w tymże mieście, nam w redakcji przypomina nieco spryskiwanie nowiutkiego jednośladu błotem w sprayu - czyli dziwną fanaberię, która pozbawia nas wszystkiego tego, co jest po drodze, czyli najfajniejszej części podróży.
Gdybyście jednak byli zainteresowani, zerknijcie na stronę Autoslaaptrein.
Iza Prochal