Jak wygodnie sfinansować zakup samochodu?
Planujesz zakup samochodu i zastanawiasz się, jak go sfinansować? Poznaj kilka rozwiązań, z których możesz skorzystać, jeśli nie dysponujesz oszczędnościami w odpowiedniej wysokości. Przekonaj się, jak wygodnie sfinansować auto i cieszyć się korzyściami, jakie przyniesie Ci użytkowanie nowego samochodu.
Auto nowe czy używane?
Planując zakup auta, z pewnością zastanawiasz się, czy wybrać nowy samochód prosto z salonu, czy też zdecydować się na model używany. Oba rozwiązania mają swoje wady oraz zalety, które musisz poznać nieco bliżej.
W przypadku auta prosto z salonu masz duże możliwości związane z wyborem wyposażenia i wykończeniem. Jeśli możesz sobie pozwolić na taki wydatek i chcesz, aby samochód był idealnie dopasowany do Twoich potrzeb, to nowy pojazd będzie świetnym rozwiązaniem. Decydując się na niego, będziesz mieć pewność, że jesteś pierwszym właścicielem i nikt przed Tobą nie użytkował auta. Pojazdy prosto z salonu są także objęte gwarancją producenta. Jeśli więc ulegnie on awarii, prawdopodobnie nie poniesiesz kosztów związanych z jej usunięciem.
Największą wadą nowego samochodu jest jego wysoka cena. Dużym problemem jest także spadek wartości. Po pierwszych 3 latach użytkowania może ona być niższa nawet o 30-50 % w porównaniu z tą, jaką pojazd miał po wyjechaniu z salonu.
Kiedy warto postawić na używane auto? Przede wszystkim wtedy, gdy kluczowa jest dla Ciebie cena pojazdu. Na rynku samochodów używanych znajdziesz wiele modeli, także tych w dobrym stanie technicznym, które są zadbane i mogą posłużyć jeszcze przez wiele lat. Pamiętaj jednak o tym, aby bardzo dokładnie sprawdzić takie auto pod względem wizualnym i technicznym. Da Ci to pewność, że kupujesz samochód wolny od wad.
Finansowanie samochodu – jak to wygodnie zrobić?
Sprawdź rozwiązania, jakie pozwolą Ci sfinansować zakup auta w sytuacji, gdy nie dysponujesz gotówką, którą możesz przeznaczyć na ten cel. Dowiedz się nieco więcej sposobach na opłacenie samochodu i wybierz to, które najlepiej spełnia Twoje oczekiwania.
1. Kredyt samochodowy
Jest to rodzaj kredytu celowego wymagający zabezpieczenia spłaty. Opcje, z których możesz skorzystać, to:
- zastaw rejestrowy – będziesz mógł swobodnie korzystać z pojazdu, jednak w razie nieopłacania rat zostanie on przejęty przez bank;
- przewłaszczenie na zabezpieczenie – bank będzie wpisany w dowodzie rejestracyjnym jako współwłaściciel;
- cesja z polisy AC na rzecz banku – jeśli będziesz korzystać z tego ubezpieczenia, to odszkodowanie w pierwszej kolejności pokryje zobowiązanie.
Kredyt samochodowy najczęściej jest dość nisko oprocentowany, co sprawia, że koszty jego udzielenia są niższe w porównaniu z innymi rodzajami pożyczek. Zanim zdecydujesz się na konkretną propozycję, sprawdź i porównaj oferty różnych banków. Możesz to zrobić szybko i wygodnie za pomocą porównywarki dostępnej pod adresem: https://finanse.rankomat.pl/kredyty-samochodowe/.
2. Leasing
Leasing łączy w sobie cechy kredytu i dzierżawy. Umożliwia korzystanie z wybranego pojazdu na określonych zasadach w zamian za opłacanie rat. Umowa zawierana jest między bankiem a leasingobiorcą na konkretny czas. Po zakończeniu okresu finansowania użytkujący może stać się właścicielem pojazdu po uiszczeniu określonej kwoty wykupu. Wiele banków oferuje także opcję zwrotu samochodu i ewentualnego zawarcia nowej umowy.
W przypadku leasingu, musisz liczyć się z ograniczeniami związanymi np. z limitem kilometrów czy wyjazdami poza granice kraju.
3. Kredyt gotówkowy
Innym sposobem na wygodne sfinansowanie samochodu jest kredyt gotówkowy. W przeciwieństwie do samochodowego nie jest on celowy, dlatego nie wymaga ustanawiania zabezpieczenia. Pożyczone środki możesz wydać tak, jak chcesz. Jest on jednak najczęściej wyżej oprocentowany, co wiąże się z większymi kosztami całkowitymi. Decydując się na to rozwiązanie, możesz jednak korzystać z samochodu bez ograniczeń związanych np. z limitem kilometrów (jak w przypadku leasingu). Będziesz zobowiązany jedynie do wywiązywania się z warunków zawartej umowy.
Jeśli interesuje Cię kredyt gotówkowy, skorzystaj z kalkulatora ofert dostępnego pod adresem: https://finanse.rankomat.pl/kredyty-gotowkowe/. Pozwoli Ci porównać poszczególne propozycje pod względem kosztów. Wystarczy, że uzupełnisz pola związane z kwotą kredytu i okresem finansowania. W zestawieniu znajdziesz najlepsze oferty dostępne aktualnie na rynku. Możesz także od razu złożyć wniosek wraz z niezbędnymi dokumentami.
Zakup samochodu najczęściej wiąże się z dużym wydatkiem. Jest on szczególnie odczuwalny, gdy planujesz nabyć auto prosto z salonu. Jeżeli nie dysponujesz oszczędnościami, które możesz przeznaczyć na ten cel, pomyśl o skorzystaniu z kredytu lub leasingu. W pierwszym przypadku do wyboru masz pożyczkę samochodową lub gotówkową. Różnią się one od siebie przede wszystkim warunkami oraz kosztami. Leasing to rozwiązanie dla osób, które szukają elastycznych warunków spłaty zobowiązania, a także tych planujących zwrócić auto po zakończeniu umowy.