Szukaj

Informacje o Mitsubishi Space Star

Lata produkcji: 2014 – teraz
Segment: Auta małe
Produkowany od roku 2014, miejski hatchback, klasyfikowany między segmentami A i B. W katalogu japońskiej marki Mitsubishi Space Star zastąpił model Colt, będący jednym z najbardziej rozpoznawalnych samochodów Mitsubishi w historii. Nie jest w żaden sposób kontynuatorem, poza taką samą nazwą, produkowanego w latach 1998-2005 minivana. Pierwowzorem koncepcyjnym współczesnego Space Stara był prototyp noszący nazwę Concept Global Small. Dążeniem japońskiego producenta było wykreowanie jednego, globalnego auta miejskiego, które będzie produkowane w jednej fabryce (Laem Chabang w Tajlandii). Samochód powstał na nowej płycie podłogowej Global Small. Poza Starym Kontynentem model funkcjonuje jako Mitsubishi Mirage.
czytaj więcej
Powagosław
Zacznijmy od zalet: ekologiczny, lekki… Łatwo nie jest. Prawda jest taka, że za Colta, który miał mocne momenty w swojej historii, Mitsubishi proponuje mało atrakcyjny, wręcz nudny model z nazwą wziętą z pamiętanego wciąż w Europie minivana. Osobliwa strategia. ~Powagosław
Luzacjusz
Milowy krok dla Mitsubishi. Wstecz oczywiście, o jakieś 20 lat. Nie da się tego paskudaka obronić, ani uzasadnić, dlaczego marka, która zna się na projektowaniu aut (również małych) proponuje coś, co u człowieka mającego względne poczucie estetyki wywołuje wzrokowe i myślowe odparzenia. ~Luzacjusz

Mitsubishi Space Star – wybierz wersję

Pokaż wersję z silnikiem:

Nowy Mitsubishi Space Star

Cena od: 62 990 PLN
Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Ogólna ocena
4,5 /5 Średnia dla segmentu 4,0
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(82%)

Zalety

+ Bezawaryjność (poważne usterki) + Bezawaryjność (drobiazgi) + Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Wady

- Całokształt - Skrzynia biegów - Wyciszenie

Wybrane oceny

4,2
~130rapid
Mitsubishi Space Star
Hatchback 5d Facelifting II 1.2 71KM 52kW
Space Star jest tym wśród aut, czym skuter 50 cm3 wśród jednośladów. To przemieszczacz z punktu A do B. Nie podnieca, ale dzielnie spełnia funkcję wozidła okołokominowego dla starszych państwa 70+. Bardzo go polubili. Spośród 3 małych aut, którymi regularnie jeżdżę (2013 Toyota Yaris Hybrid i 2018 Honda Jazz CVT), to właśnie ten staromodny i absolutnie analogowy "prawdziwek" budzi we mnie najcieplejsze uczucia. Jest trochę nieokrzesany i ubogi, ale niezwykle efektywny i optymistyczny. W ruchu przypomina mi wesołego kundelka cieszącego się, że wyprowadziłem go na spacer. W tych samych okolicznościach rasowe pieski (Yaris i Yazz) zachowują się jak cyborgi, lodowato obojętnie. Nie bierz go na 20-minutową jazdę próbną, bo pierwsze wrażenia z jazdy są kiepskie. Po 2 km chciałem go oddać (Łomatko, jaka koza!) tym bardziej, że moja adaptacja do sterowania zajęła mi więcej czasu niż zwykle. Był jednak wypożyczony na całą dobę (No dobra, trudno... Niech się wykaże). Z kilometra na kilometr odczucia szybko się poprawiały (Eee, w sumie nie jest źle. To nawet się zbiera, grzecznie siedzi na szosie, uczciwie robi co trzeba, gra, trąbi i skręca. Łooooooooo i zawraca na pięcie!). Biały kolor sprawił, że SS dostał u nas ksywę =Frania= od pralki wirnikowej. Jak ona jest prosty, ale skuteczny i poczciwy. Rówieśnik Yaris III będzie o 1/3 droższy, ale wcale nie o 1/3 lepszy, co najwyżej o 1/5 wygodniejszy.
4,6
~Slavo
Mitsubishi Space Star
Hatchback 5d Facelifting II 1.2 71KM 52kW
Autko (ze względu na rozmiary zasługuje na zdrobnienie ;-) ) kupione z myślą taniego dojazdu do pracy. Użytkowane intensywnie od pierwszego dnia - około 5000 km/mies., okazało się bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Owszem, na pierwszy rzut oka trąca poprzednią epoką, brakiem bajerów i fajerwerków, dla wielu kierowców zbyt spokojnym silnikiem, ale... właśnie takie ma być. Po prostu wsiadać i !!!tanio!!! jechać. I to całkiem wygodnie nawet w długich trasach, a do małych i szczupłych facetów nie należę. Zmieści się wszędzie, zawraca prawie w miejscu. Idealny do miasta, ale nie tylko.
4,9
~elonka
Mitsubishi Space Star
Hatchback 5d 1.0 71KM 52kW
mam go od nowosci, przejechałam nim ponad 140 000 km. czasami nawet trasy po 800 km nonstop. Nigdy nie był w warsztacie oprocz rutynowych kontroli i wymiany oleju ( zawsze najlepszej jakosci ) klocki, tarcze, płyn hamolcowy, Ostanio przed przegladem oddałam auto do warsztatu bo myslałam, ze od dolu trzeba bedzie cos podspawac, ale jedynie co zrobili to spryskali czyms antykorozyjny, bo nic wiecej nie bylo w nim do roboty. Dodam, ze auto nigdy nie bylo garazowane, a nigdzie nie ma nawet centymetra rdzy. Oczywiście komfort jazdy nie mozna porownac z mercedesem S klasy ale jest to idealny i niemal bezkosztowy samochod miejski. Jesli chodzi o wyglad zewnetrzny szału nie ma ale dla mnie wazniesza jest bezawaryjnosc niz ładna skarbonka bez dna.
Średnie spalanie dla Mitsubishi Space Star
4,9 – 5,3
l/100 km
6,3 – 6,7
l/100 km
Zobacz wszystkie raporty spalania

Wybrane raporty spalania

6,7
Mitsubishi Space Star
Hatchback 5d 1.2 80KM 59kW
Raport po pokonaniu 60 tysięcy od zakupu. Dojazdy do pracy ok. 100 km przy prędkości przelotowej 100/120 km/h dawały podobne rezultaty, ok. 6,7 l na 100 km. Trasa 600 km przy prędkości 130-140 km/h z 3 osobami na pokładzie i w pełni załadowanym bagażnikiem to ok. 8 litrów na 100 km. Przy naprawdę oszczędnej jeździe 80-90 km/h na trasie to ok. 6 litrów. Miasto, w zależności od korków i ruchu to wahanie między 6.5 a 7.5 litra na 100 km. Zadowalająco to mało powiedziane :) Gdyby tylko był lepiej wyciszony...
5,4
Mitsubishi Space Star
Hatchback 5d 1.2 80KM 59kW
Mnie osobiście bardzo podobał się komentarz z jednego z pism motoryzacyjnych, że spalanie Space Stara zależy od temperamentu kierowcy. ;) Dla mnie święta racja, bo można i się sennie toczyć, i bardzo sympatycznie przyspieszyć mimo teoretycznie skromnych parametrów. :) Ja nie maltretuję auta, ale też o ecodrivingu jedynie słyszałam - w skrócie, lubię jeździć i robię to tak, żeby było przyjemnie. Pewnie da się zejść jeszcze niżej, ale i tak jest super, nie widzę różnicy pomiędzy nim a swoim starym Dieslem. Najniższe spalanie, jakie w ogóle widziałam przez te niecałe 4 miesiące użytkowania - 4.0, najniższe w mieszanym z przewagą pozamiejskiego (centrum Łodzi - Poddębice przez Aleksandrów Łódzki) - 4.1, najniższe w miejskim na długim odcinku (centrum Łodzi - koniec Aleksandrowa Łódzkiego.) - 5.4, najniższe na krótkim odcinku miejskim (ok. 3 km) - 6.2, mieszany z Redy do Bydgoszczy z uwzględnieniem przejazdu przez połacie terenu zabudowanego oraz ekspresówkę - 4.7, autostrada przy prędkościach 130 - 170 km/h w dwóch wariantach: dwie osoby (w tym ponadstukilowy chłop) i pełen bagaż wakacyjny lub trzy osoby z pustym bagażnikiem (tym razem dwa ponadstukilowe chłopy na pokładzie) i klima - 8.0, ale największym zaskoczeniem jest to, że przy grzeczniejszej jeździe (choć nadal z wyprzedzaniem) 120 - 140 km/h w wariancie pierwszym - dwoje z pełnym wakacyjnym bagażem - zszedł raptem do 5.7 na autostradzie z Torunia do Łodzi. Podsumowując, jestem więcej niż zadowolona, bo nastawiłam się na jeżdżenie tak, żeby było fajnie, i udaje mi się to robić bez szkody dla finansów. :)
4,7
Mitsubishi Space Star
Hatchback 5d Facelifting II 1.2 71KM 52kW
Pali średnio tylko pół litra więcej od hybrydowego Yarisa (3. generacji), którego również mamy w domu. Na trasie jest od niego nawet oszczędniejszy. Spalanie spada poniżej 6 litrów już 2 km od zimnego rozruchu. Robi takie wyniki bez skomplikowanej technologii, dzięki niskiej masie i udanemu silnikowi. Po co przepłacać za "hiperoszczędną" Toyotę, od której w wielu punktach jest lepszy jakościowo?
Mitsubishi Space Star