Szukaj

Informacje o Mitsubishi Outlander III

Lata produkcji: 2012 – 2022
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe
Trzecia generacja Mitsubishi Outlandera zadebiutowała na rynku w 2012 r. Stylistycznym pierwowzorem Outlandera III był prototyp noszący nazwę PX-MiEV II. Trzecia generacja tego SUV-a jest także pierwszym modelem w katalogu japońskiego producenta, który odcina się od filozofii stylistycznej „jet fighter” i inicjuje nowy język designerski marki. Samochód powstał na zmodernizowanej platformie podłogowej swego poprzednika – Mitsubishi GS platform. Dostępny jest także w wersji z napędem hybrydowym Plug-in Hybrid EV, stając się pierwszym SUV-em na świecie z technologią hybrydową typu plug-in.
czytaj więcej
Powagosław

Nowy Outlander jest jak dobra piosenka, z którą trzeba się oswoić, by później polubić. I nawet warto, bo to niebrzydkie dzieło. Jest tylko jeden istotny szczegół, którzy burzy harmonię – cena. Zaporowa jak płyta z autografem Elvisa.

~Powagosław
Luzacjusz

Mitsubishi porzuca „jet fightera”? Ok, świat się zmienia. Ale to zmiana na gorsze. Poprzedni Outlander miał znacznie więcej ikry niż nowy model. Ten jest jakimś ugrzecznionym elegancikiem z dziwnymi proporcjami.

~Luzacjusz
Ogólna ocena
4,4 /5 Średnia dla segmentu 4,3
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(83%)

Zalety

+ Widoczność + Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów + Bezawaryjność (poważne usterki)

Wady

- Wyciszenie - Skrzynia biegów - Karoseria

Wybrane oceny

3,5
~Zajc
Mitsubishi Outlander III
SUV Facelifting 2017 2.0 150KM 110kW
Największenie rozczarowanie to ilość miejsca w kabinie. Fotel kierowcy jest za blisko kierownicy nawet maksymalnie odsunięty do tyłu. Do tego waska przestrzeń na nogi. Jest po prostu niewygodnie. Fotele jakies waskie miekkie i bez regulacji podparcia lędziowego. Z tyłu wasko na kanapie, pomiedzy dwoma fotelikami nie ma szans by ktoś usiadł. Przy maksymalnie odsunietym.przednim fotelu dzieci mają mało miejsca na nogi. Bardzo waskie tylne drzwi, cięzko upakować dzieciaki do fotelików. Do tego dziwacznie przesuniety do przodu słupek C ( słupek jest przed oparciem kanapy). Mocowanie gorne pasów na tym słupku sprawia że pasy bardzo zle przytrzymują dziecko w foteliku. Brak regulacji wysokości tychże pasów dopełnia obrazu porażki konstruktorow. Dla mnie to samochód zaprojektowany niedbale, taka japońska Dacia.
4,8
~Piotr
Mitsubishi Outlander III
SUV PHEV 2.0 DOHC MIVEC 121KM 89kW
Po roku czasu użytkowania w różnych warunkach śmiało daję 5 gwiazdek choć nie jest to auto idealne. Trzeba się nauczyć nim jeździć. No gdy jedziemy w rejonach górskich gdzie jest dużo podjazdów warto zachować więcej prądu w akumulatorach by auto miało zapas mocy. Gdy o tym nie pomyślimy i będziemy jechać w trybie automatycznym to na długich podjazdach auto nie będzie miało siły podjechać lub będzie wyło co nie jest miłe. Gdy się nauczymy jak go eksploatować to jazda będzie bardzo przyjemna i w umiarkowanej ciszy.
4,1
~Stanisław
Mitsubishi Outlander III
SUV 2.0 DOHC MIVEC 147KM 108kW
To już drugi Outlander 3 generacji. Pierwszy był z silnikiem diesla 2.2 i byłem z niego mega zadowolony. Obecnie 2.0 benzyna i daję Ogromny minus dla automata cvt. Myślę o powrocie do 2.2 diesel ponieważ tamten występuje z manualem . Niestety benzyniaki z napędem na 4 kopyta występują tylko z automatem , który wyje i nie jedzie ! Aktualny przebieg 150tyś km i zero awarii. Natomiast jest ich dużo z uszkodzonymi skrzyniami, więc lampka z tyłu głowy mi się świeci czy będzie dalej bezawaryjnie. Jak dla mnie kupowanie wielkiego suva z napędem na jedną ośkę jest bez sensu ! Podsumowując świetny samochód i uwaga będzie kontrowersyjnie bo wszyscy teraz po dieslach jadą ! Ale gdybym kupował od zaraz drugiego , to tylko z dieslem 2.2 did pod maską !
Średnie spalanie dla Mitsubishi Outlander III
6,4 – 9,4
l/100 km
7,9 – 8,4
l/100 km
7,8 – 11,8
l/100 km
Zobacz wszystkie raporty spalania

Wybrane raporty spalania

5,3
Mitsubishi Outlander III
SUV PHEV 2.0 DOHC MIVEC 121KM 89kW
Witam Kupiłem używanego PHEV'a i zaliczyłem już okładnie 4992km. Wiekszość robię w miescie czyli do pracy do domu na zakupy. Było kilka wyjazdów na trasy po około 200-400km. Odpowiedzieć tak na prawdę sie nie da ile to auto spala średnio benzyny. Z moich prowadzonych statystyk wychodzi, że na te 4992km zatankowałem 154.5 litra beznzyny i z moich wyliczeń wychodzi, że po mieście, mieszcząc się w okolicy 40km spala 0l/100km, a w trasie z umiejętnym wykorzystaniem funkcji charge i save spala około 6l/100km. Ostatnia trasa to 317km w terenie powiedzmy nawet górzystym gdzie przed wyjazdem zatankowałem pod sam korek dosłownie i na koniec jazdy również pod korek wynik był 6.8l/100km.
6,7
Mitsubishi Outlander III
SUV PHEV 2.0 DOHC MIVEC 121KM 89kW
1. PHEVem jeżdżę kilka miesięcy, ale ogólnie hybrydami jeżdżę od ok. 4 lat, więc mam wyrobione specyficzne nawyki - spokojna i płynna jazda z przewidywaniem i staraniem się o maksymalną rekuperację energii. Taka jazda bardzo mnie angażuje i sprawia mi dużo satysfakcji. 2. Powinienem napisać, że w codziennej eksploatacji średnie minimalne zużycie benzyny wynosi 0,0L/100 km, bo w zasadzie bateria na dzienne zapotrzebowanie mi wystarcza, dom-praca-dom lub dom-praca-zakupy-dom, czyli w granicach 40-42 km dziennie. 3. Kiedy to tylko możliwe załączam tryb ECO i wyłączam klimatyzację, w naszych warunkach dobrze sprawdzają się auta z szyberdachem. Czas ładowania akumulatora do 100% wynosi ok. 4h ze zwykłego gniazdka 230V, szybkiego ładowania nie próbowałem. 4. Pojemność baterii ok. 12 kWh, mi spokojnie starcza na 42-45 km jazdy, w trybie jazdy emeryckiej jazdy zbliżam się do 50 km, a jeden raz, choć sam nie wiem jakim cudem udało mi się ujechać na jednym ładowaniu baterii 57,5 km. Nie mam pojęcia skąd biorą się tak niskie zasięgi podawane przez innych użytkowników, może jeżdżą z załączoną klimą, albo zimą lub przy częstych opadach deszczu, które to czynniki istotnie podnoszą zużycie baterii? 5. Poniżej parametry z kilku ostatnich jazd: a) Trasa 340 km (70% autostrada z Vśr=115 km/h, 30% drogi wojewódzkie i gminne Vśr=75 km/h), po naładowaniu akumulatora do pełna, w trybie ECO i wyłączoną klimatyzacją, pod koniec urlopowej podróży - pokazało średnie spalanie 6,0L/100 km (4 osoby i 1 pies na pokładzie, bagażnik załadowany na full); b) Trasa 130 km (dwupasmówka ze skrzyżowaniami, robotami budowlanymi i przewężkami V=ok. 90 km/h), tryb ECO i załączona klima, pusty wyładowany akumulator - komputer pokazał średnie spalanie 6.3 L/100 km); c) Jazda z kompletem pasażerów po wąskich górskich serpentynach po wyładowaniu akumulatora, tryb NORMAL wyłączona klima, w granicach 8-9L/100 km (akumulatora w takich warunkach starczyło na 35 km). 6. Przeliczenie wartości zużycia benzyny "ręcznie" na kartce z grubsza potwierdza wskazania komputera pokładowego.
8,0
Mitsubishi Outlander III
SUV PHEV 2.0 DOHC MIVEC 121KM 89kW
Witam szanownych.tym razem dluga trasa z Lodzi do Anglii. wyjazd na pustej baterii w trybie /normal/. 4 osoby+ caly bagaznik.wiekszosc trasy na tempomacie 125km/h. pomiar spalania za pomoca komputera pokladowego nie ma sensu i jest niemiarodajny..silnik raz napedza tylko kola,raz napedza generator i kola,a co jakis czas bateria napedza auto..komp pokazuje wiec jedna z kilku opcji-zalezy na co sie trafi w danym momencie..od 0,0 l/100km az do 13l/100km .. wiec zawsze tankowalem do drugiego odbicia..z calej trasy 1627km,145,5 litrow benzyny==8,95 l/100km. jazda przyjemna.jak trzeba,to auto ma kopa..pozdrawiam.
Mitsubishi Outlander III