Szukaj

Informacje o Mini Countryman F60 Crossover

Lata produkcji: 2016 – 2020
Segment: Auta małe

Debiutujący na rynku w roku 2017 Mini Countryman II pod względem stylistycznym jest nowym otwarciem designerskim marki – był pierwszym, w którym użyto nowych rozwiązań. W stosunku do poprzednika, odznacza się także większymi gabarytami – jest m.in. szerszy o 3 cm oraz dłuższy o 20 cm. Samochód powstał na platformie podłogowej BMW UKL2 Platform, podobnie jak m.in. Mini Clubman II generacji oraz BMW X1. Oferowany jest także w mocniejszym wariancie – Mini Countryman John Cooper Works.

czytaj więcej
Powagosław

Okazuje się, że rodzinne Mini to wcale nie był taki zły pomysł – wystarczy spojrzeć na popularność tzw. miejskich crossoverów. Countryman ma nad nimi jedną przewagę: nie jest kompromisem jeśli chodzi o rozmiary czy proporcje, nie jest też żadnym nowym, ryzykownym pomysłem stylistycznym (bywa w tej klasie). Jest po prostu sobą.

~Powagosław
Luzacjusz

Z praktycznego punktu widzenia auto bez większego sensu, ale i najbardziej sensowne ze wszystkich Mini. W sumie zawsze tak było: Countryman był propozycją dla fanów Mini, którzy chcieli crossovera. Więc wszystko się zgadza.

~Luzacjusz

Mini Countryman F60 Crossover – wybierz silnik

Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Liczba drzwi 5
Liczba miejsc 5
Średnica zawracania 11,4 m
Promień skrętu 5,7 m
Długość 4299 mm
Szerokość 1822 mm
Wysokość 1557 mm
Rozstaw osi 2670 mm
Rozstaw kół - przód 1585 mm
Rozstaw kół - tył 1587 mm
Prześwit 165 mm
Maksymalna pojemność bagażnika (siedzenia złożone) 1390 l
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 450 l
Dopuszczalne obciążenie dachu 75 kg
Ogólna ocena
4,3 /5 Średnia dla segmentu 4,0
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(75%)

Zalety

+ Wentylacja i ogrzewanie + Karoseria + Silnik

Wady

- Widoczność - Wyciszenie - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Wybrane oceny

4,8
~Sergio
Mini Countryman F60
Crossover 2.0D 150KM 110kW
Fajnie prowadzące się autko,dające jak na crossovera radośc z jazdy.Biorąc wersje w dieslu można liczyć na małe spalanie oraz wysoki moment obrotowy(Włoskie serpentyny są mu nie straszne z kompletem pasazerów).Skrzynia to majstersztyk ,mało który automat tak przekłada aksamitnie biegi :) Są też i wady takie jak troszkę twarde zawieszenie oraz mały bagażnik (w katalogu 450l ,ale nie wiem czy realnie tyle ma,wrazie w Box dachowy ratuje sytuacje).Ale calokształtowo naprawde fajne oryginalne autko.Nie spotkasz tego na drodze jak Audi,BMW,VW.
4,0
~Przemysław Z
Mini Countryman F60
Crossover 2.0D 150KM 110kW
Auto posiada wiele plusów, ale tez pare minusów. Daje duża frajdę z jazdy, myśle ze można spokojnie wybrać się na tor. Natomiast do codziennego użytku przeszkadza średnia jakość wykonania, słabe wygłuszenie, słabo wybierające zawieszenie( na serpentynach świetna zabawa ale podczas jazdy na codzień czuć każda nierówność) oraz sztywny układ kierowniczy. Dodatkowo wnętrze jest mało przemyślane, a stosunek jakości do ceny dosyć słaby. Kupować należy najlepiej z małym przebiegiem roczne auto bo w ciągu pierwszego roku i pierwszych paru tysięcy kilometrów auto traci nawet niekiedy polowe swojej wartości.
4,6
~Bonusso
Mini Countryman F60
Crossover 1.5 Plug-in Hybrid 224KM 165kW
Jestem bardzo zadowolony. Jest to świetny samochód do miasta jeśli posiada się miejsce do ładowania. Ja mam ten przywilej, ponadto prąd biorę z mojej instalacji fotowoltaicznej co sprawia, że koszt ładowania wynosi 0 zł. Dzięki temu mam naprawdę zerową emisję CO2 z czym dobrze się czuję :). W moim przypadku 70 procent przebiegu jest wykonane na prądzie. Reszta pochodzi z przejazdów długodystansowych, gdzie samochód płynnie zmienia się w mocną hybrydę.
Mini Countryman F60 Crossover