Debiutujący na rynku w roku 2017 Mini Countryman II pod względem stylistycznym jest nowym otwarciem designerskim marki – był pierwszym, w którym użyto nowych rozwiązań. W stosunku do poprzednika, odznacza się także większymi gabarytami – jest m.in. szerszy o 3 cm oraz dłuższy o 20 cm. Samochód powstał na platformie podłogowej BMW UKL2 Platform, podobnie jak m.in. Mini Clubman II generacji oraz BMW X1. Oferowany jest także w mocniejszym wariancie – Mini Countryman John Cooper Works.
To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.
Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!
Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.
Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.
~ Tomek
TAK(75%)
Okazuje się, że rodzinne Mini to wcale nie był taki zły pomysł – wystarczy spojrzeć na popularność tzw. miejskich crossoverów. Countryman ma nad nimi jedną przewagę: nie jest kompromisem jeśli chodzi o rozmiary czy proporcje, nie jest też żadnym nowym, ryzykownym pomysłem stylistycznym (bywa w tej klasie). Jest po prostu sobą.
~PowagosławZ praktycznego punktu widzenia auto bez większego sensu, ale i najbardziej sensowne ze wszystkich Mini. W sumie zawsze tak było: Countryman był propozycją dla fanów Mini, którzy chcieli crossovera. Więc wszystko się zgadza.
~Luzacjusz