Szukaj

Informacje o Mercedes GLC C253 Coupe

Lata produkcji: 2016 – 2019
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe
Mercedes GLC to produkowany od 2015 r. kompaktowy crossover (segment I), który jest następcą modelu GLK. Wprowadzono go na rynek pod zmienioną nazwą wobec unifikacji nazewnictwa aut marki. Według niej, litera „C” symbolizuje przynależność modelu do danego segmentu w ofercie Mercedesa oraz zgodność z modelem bazowym, na którym oparto konstrukcję SUV-a. W niniejszym przypadku to jest Klasa C, z którą GLC ma wiele wspólnego, zarówno pod względem stylistycznym, jak i rozwiązań konstrukcyjnych (m.in. ta sama platforma podłogowa). Od swojego poprzednika (GLK) Mercedes GLC jest lżejszy o ok. 80 kg, ale jednocześnie odrobinę większy.
czytaj więcej
Powagosław

Zapowiedzią nowego GLC był debiut modelu GLE, więc większych zaskoczeń nie ma. Po prostu, kolejny dobrze wyglądający SUV Mercedesa. Ale nie zdziwię się, jeśli za rok okaże się, że to również najlepiej sprzedający się SUV tej marki.

~Powagosław
Luzacjusz

GLK próbował być pomostem między Klasą G i cywilizacją – innymi słowy: też trochę kwadratowy, ale bardziej ludzki i jakby „normalniejszy”. Nie wyszło. GLC jest po prostu normalnym Mercedesem. To chyba dobrze.

~Luzacjusz

Mercedes GLC C253 Coupe – wybierz silnik

Pokaż silniki:
Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Liczba drzwi 5
Liczba miejsc 5
Średnica zawracania 11,8 m
Długość 4732 mm
Szerokość 1890 mm
Szerokość z lusterkami bocznymi 2096 mm
Wysokość 1602 mm
Rozstaw osi 2873 mm
Rozstaw kół - przód 1620 mm
Rozstaw kół - tył 1619 mm
Zwis przedni 831 mm
Zwis tylny 1028 mm
Prześwit 175 mm
Prześwit 4x4 230 mm
Odległość oparcia fotela przedniego od kierownicy 459 mm
Odległość od siedziska przedniego do dachu 988 mm
Długość siedziska przedniego 500 mm
Odległość pomiędzy siedzeniami przednimi i tylnymi 705 mm
Odległość od siedziska tylnego do dachu 972 mm
Odległość od podłogi do siedziska tylnego 334 mm
Długość siedziska tylnego 488 mm
Szerokość nad podłokietnikami z przodu 1499 mm
Szerokość nad podłokietnikami z tyłu 1474 mm
Szerokość na wysokości podłokietników z przodu 1455 mm
Szerokość na wysokości podłokietników z tyłu 1436 mm
Maksymalna pojemność bagażnika (siedzenia złożone) 1400 l
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 500 l
Wysokość bagażnika 695 mm
Długość do oparcia tylnej kanapy 997 mm
Długość ze złożoną tylną kanapą 1513 mm
Wysokość progu załadowczego 824 mm
Dopuszczalne obciążenie dachu 75 kg
Ogólna ocena
4,2 /5 Średnia dla segmentu 4,2
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(60%)

Zalety

+ Skrzynia biegów + Układ jezdny + Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Wady

- Wyciszenie - Bezawaryjność (drobiazgi) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)
Średnie spalanie dla Mercedes GLC C253 Coupe
9,3 – 10,7
l/100 km
8,8 – 8,9
l/100 km
Zobacz wszystkie raporty spalania

Wybrane raporty spalania

10,9
Mercedes GLC C253
Coupe 2.0 250 211KM 155kW
Moim zdaniem to po prostu ładne auto. GLC coupe to SUV, ale trochę inaczej. Jeśli komuś podoba się taka koncepcja auta to warto ponieść konsekwencję nisko opadającej tylnej szyby. Bagażnik ma 500l (tylko o 50l mniej niż w standardowym GLC), zaś wygląd moim zdaniem to już inna bajka. Coupe jest za to prawie 8cm dłuższy niż w standardowe GLC. Jeśli chodzi o wrażenia z jazdy to jest naprawdę ok. Auto jest komfortowe, pewnie trzyma się drogi (również na zakrętach). Zawieszenie zestrojone jest dobrze i jest to kompromis między kanapą a sportem. W pewnych granicach mamy możliwość korygowania jego nastaw. Widoczność przez tylną szybę pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza jeśli jest ona przyciemniona. Skrzynia biegów 9G-tronic pracuje bardzo płynnie, wręcz komfortowo, reaguje bez zbędnego namysłu. Silnik pracuje bardzo płynnie, przy normalnej jeździe dość cicho, zaś przy mocniejszym wciśnięciu pedału gazu zaczyna hałasować. Dynamika jazdy jest na przyzwoitym poziomie. Jeśli zaś chodzi o spalanie to już koniec pochwał. Dwulitrowa benzyna w mieście to już wynik ok. 13l/100km. Nie dotykając gazu, może uda się komuś zejść do min 11l, ale to już walka z wiatrakami. Jeśli chodzi o trasę to śmiało możemy zejść do 8,5-9,5l/100km. Uważam że spalanie mogło być o 2 litry mniejsze i byłoby super. Z drugiej strony 4 matic, automat i masa auta robią swoje. Warto pokusić się o wersję ze strojonym fabrycznie układem wydechowym, wówczas omawiany silnik ma brzmienie zbliżone do silnika V6. Gdybym jeździł więcej w trasy to lepszym wyborem byłby diesel, zaś tylko na miasto benzyna nie sprawia tylu kłopotów. W porównaniu do C klasy (W205) którą miałem wcześniej, to GLC jest dużo bardziej komfortowym i uniwersalnym autem również na długie trasy. Większość dystrybutorów paliwa zawyża wynik tankowania o ok. 5% w efekcie wynik spalania na komputerze jest zaniżony o około 7,5% do realnego spalania.
10,5
Mercedes GLC C253
Coupe 2.0 300 245KM 180kW
Witam, posiadam Mercedesa Glc 300 Coupe od pół roku, przejechałem nim prawie 10 tys. Km, auto jest dynamiczne, i zarazem oszczędne, silnik dotarł się po około 5-6 tys. Tzn. ułożył, bo niby dotarty w fabryce. Co do spalania jest przewidywalne, średnio trzeba liczyć te 10-11 w jeździe mieszanej, czasem na trybie sport, czasem na eko. Mocy raczej nie brakuje, chyba że trafimy w trasie na jakieś Porsche lub MB AMG o pojemności. 3-4 litrów, to trochę może nam odjechać, ale po chwili już jesteśmy mu na zderzaku. Przy trasie na krajówkach, zejdzie poniżej 9 litrów, spokojnie. Autostrada troszkę więcej. Co do serwisu w Auto-studio w Łodzi, podali mi wycenę na 1400zl za pierwszy serwis po 20 tysiącach, dopadła mnie mała usterka tzn. piszczące klocki, które wymienili na gwarancji przy kolejnej wizycie. Co do samego auta, zawsze można by było coś jeszcze poprawić, ale ogólnie, dobry samochód, drogie opcje, moja wersja przy kilku dodatkach, powędrowała do blisko 300 tysięcy, a i tak jeszcze czegoś brak. Miejmy nadzieję, że zaskoczy bezawaryjnością i trwałością (duża ilość elektroniki), życzę dobrych wyborów w salonie. Krzysiek Łódź
10,1
Mercedes GLC C253
Coupe 2.0 300 245KM 180kW
Auto daje dużo frajdy z jazdy, moc jest dostępna w razie potrzeby. Nie ma problemu z szybkim wyprzedzaniem oraz przy jeździe autostradowej 140-160 spala w granicach 11 l/100km. Bardzo dobrze wyciszone

Usterki Mercedes GLC C253

Liczba wpisów: 15
Mercedes GLC C253 Coupe