Szukaj

Informacje o Mercedes GLC

Lata produkcji: 2015 – teraz
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe
Mercedes GLC to produkowany od 2015 r. kompaktowy crossover (segment I), który jest następcą modelu GLK. Wprowadzono go na rynek pod zmienioną nazwą wobec unifikacji nazewnictwa aut marki. Według niej, litera „C” symbolizuje przynależność modelu do danego segmentu w ofercie Mercedesa oraz zgodność z modelem bazowym, na którym oparto konstrukcję SUV-a. W niniejszym przypadku to jest Klasa C, z którą GLC ma wiele wspólnego, zarówno pod względem stylistycznym, jak i rozwiązań konstrukcyjnych (m.in. ta sama platforma podłogowa). Od swojego poprzednika (GLK) Mercedes GLC jest lżejszy o ok. 80 kg, ale jednocześnie odrobinę większy.
czytaj więcej
Powagosław

Zapowiedzią nowego GLC był debiut modelu GLE, więc większych zaskoczeń nie ma. Po prostu, kolejny dobrze wyglądający SUV Mercedesa. Ale nie zdziwię się, jeśli za rok okaże się, że to również najlepiej sprzedający się SUV tej marki.

~Powagosław
Luzacjusz

GLK próbował być pomostem między Klasą G i cywilizacją – innymi słowy: też trochę kwadratowy, ale bardziej ludzki i jakby „normalniejszy”. Nie wyszło. GLC jest po prostu normalnym Mercedesem. To chyba dobrze.

~Luzacjusz

Mercedes GLC – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:
Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Oceny Mercedes GLC

Liczba ocen: 73
Ogólna ocena
4,4 /5 Średnia dla segmentu 4,2
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(70%)

Zalety

+ Skrzynia biegów + Wentylacja i ogrzewanie + Bezawaryjność (poważne usterki)

Wady

- Bezawaryjność (drobiazgi) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów) - Stosunek jakość/cena

Wybrane oceny

4,4
~Prezes
Mercedes GLC C254/X254
SUV 2.0 200 MHEV 204KM 150kW
Przesiadłem się z BMW X3 2.0i rocznik 2022, więc mam chyba dosyć świeże spojrzenie na oba modele, choć pewne różnice w wyposażeniu mogą rzutować na ocenę. Z plusów GLC wymieniłbym: nowoczesny design w środku - wygląda naprawdę świetnie; fotele też lepsze, wygodniejsze i dające bardzo dużo możliwości ustawień, łącznie z funkcją masażu. A teraz słabsze strony: strasznie mnie wkurza brak AutoHold, tylko ta głupia konieczność wciskania pedału hamulca dwa razy. W modelu który mam nie ma aktywnego tempomatu, co na samochód tej klasy powinno być standardem. W danych katalogowych BMW jest wolniejsze w starcie 0-100 km/h, ale w praktyce mam odwrotne wrażenia - beemka jakoś szybciej się składała do jazdy. Za to GLC ma kamerkę do nagrywania, chowaną kamerkę wsteczną, oraz sporo opcji do ustawienia całego systemu multimedialnego, który niestety nie jest najłatwiejszy w obsłudze - zbyt wiele jest poukrywanych opcji - naszukałem się gdzie ustawić lokalizowanie pojazdu i okazało się że włączenie jej w jednym miejscu nie wystarczyło. Obsługa wszystkiego z ekranu dotykowego, to jeszcze dla mnie nie problem, tak jak i to, że głośność steruje się przez posuwanie palcem po przycisku na kierownicy, a nie jego wciskaniu, ale nie wyobrażam sobie emeryta, który to wszystko ogarnia... A głupia zmiana stacji radiowej spośród 4 ulubionych, tutaj nie jest tak prosta jak w X3 gdzie wystarczyło kliknąć przycisk na kokpicie. Czasami tracą połączenie z Apple CarPlay - po prostu traci połączenie. W X3 po prawdzie też bywał z tym problem - zwłaszcza jak się telefon żony sparował wcześniej niż ja zdążyłem wsiąść do samochodu... W X3 miałem opcję szyby dźwiękoszczelne, tutaj jest zdecydowanie głośniej w środku. Na minus jeszcze te systemy wspomagania bezpieczeństwa na mój gust działają w GLC zbyt czule - co chwilę w korku włącza mi się ostrzeżenie czy to przed zmianą pasa ruchu, czy zbyt bliskiej odległości od samochodu z przodu. Wyłączać tego nie chcę, w końcu to dla bezpieczeństwa, ale jakoś za wcześnie to się tutaj uruchamia... Żeby nie było że to moja agresywna jazda jest problemem: nigdy nie miałem kolizji, a jeżdżę ponad 20 lat samochodami.
4,4
~R.L
Mercedes GLC C253
Coupe Facelifting 2.0 200d 163KM 120kW
Dam naciągane 4 gwiazdki. Kupiłem samochód nowy,który już był w salonie. Wersja podstawowa nie ma tak podstawowych funkcjj jak czujników parkowania czy składanych lusterek. Mowimy tu o samochodzie klasy premium. Za to w pakiecie jest super kamera cofania, ktora chowa sie pod znaczkiem Mercedesa przez co sie nie brudzi, swietnie działajacy system antykolizyjny, super Mbux system z rewelacyjnym systemem głośnomówiacym, ten model jeszcze ma fizycznie przyciski klimatyzacji, dotykowy wyświetlacz jest precyzyjny i sie nie wiesza, przyciemniane tylne szyby,otwieranie i zamykanie bagaznika z pilota. Teraz trochę mankamentów- siedzenia obszyte sa falszywa skora w ktorej robia sie dziury, po 4 latach uzytkowania jasne bezowe siedzenie nie odbrawiły sie od jeansów, drzwi kierowcy zle spasowane od nowosci, samochod srednio wyciszony-nie ma tragedii, szybko zuzywaja sie tylne klocki hamulcowe. Kupiłem świadomie samochód tylko z napędem na tylna oś, nie jezdze po górach ,nie miałem z tym zadnego problemu,nawet w zime. Co do spalania to ostatnio zauwazyłem wieksze spalanie, poczatkowo na trasie mogłem zejść poniżej 5l/100 km. ostatnio powyzej 6l/100 km.
3,1
~Piotr Koliński
Mercedes GLC C254/X254
SUV 2.0 300 MHEV 258KM 190kW
Na 124 dni użytkowania 42 awarie. Zawiesza się system- od awarii czujników ciśnienia przez zawieszający się wyświetlacz, kamera pokazująca odwrotny obraz po komunikat awaria lewej lampy. Raz nie dał się uruchomić ale pomógł serwis 24h. Skoki głośności. Totalna porażka. Większość rzeczy naprawia się sama po wyłączeniu samochodu. Ze skokami głośności nie może poradzić sobie serwis i jest to stały problem. Nie jest to żart! Czujnik zamykania klapy bagażnika, nie dający uruchomić się Apple car play etc.,etc…

Raporty spalania Mercedes GLC

Liczba raportów: 145
Średnie spalanie dla Mercedes GLC
7,4 – 21,3
l/100 km
5,9 – 9,7
l/100 km
Zobacz wszystkie raporty spalania

Wybrane raporty spalania

10,9
Mercedes GLC C253
Coupe 2.0 250 211KM 155kW
Moim zdaniem to po prostu ładne auto. GLC coupe to SUV, ale trochę inaczej. Jeśli komuś podoba się taka koncepcja auta to warto ponieść konsekwencję nisko opadającej tylnej szyby. Bagażnik ma 500l (tylko o 50l mniej niż w standardowym GLC), zaś wygląd moim zdaniem to już inna bajka. Coupe jest za to prawie 8cm dłuższy niż w standardowe GLC. Jeśli chodzi o wrażenia z jazdy to jest naprawdę ok. Auto jest komfortowe, pewnie trzyma się drogi (również na zakrętach). Zawieszenie zestrojone jest dobrze i jest to kompromis między kanapą a sportem. W pewnych granicach mamy możliwość korygowania jego nastaw. Widoczność przez tylną szybę pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza jeśli jest ona przyciemniona. Skrzynia biegów 9G-tronic pracuje bardzo płynnie, wręcz komfortowo, reaguje bez zbędnego namysłu. Silnik pracuje bardzo płynnie, przy normalnej jeździe dość cicho, zaś przy mocniejszym wciśnięciu pedału gazu zaczyna hałasować. Dynamika jazdy jest na przyzwoitym poziomie. Jeśli zaś chodzi o spalanie to już koniec pochwał. Dwulitrowa benzyna w mieście to już wynik ok. 13l/100km. Nie dotykając gazu, może uda się komuś zejść do min 11l, ale to już walka z wiatrakami. Jeśli chodzi o trasę to śmiało możemy zejść do 8,5-9,5l/100km. Uważam że spalanie mogło być o 2 litry mniejsze i byłoby super. Z drugiej strony 4 matic, automat i masa auta robią swoje. Warto pokusić się o wersję ze strojonym fabrycznie układem wydechowym, wówczas omawiany silnik ma brzmienie zbliżone do silnika V6. Gdybym jeździł więcej w trasy to lepszym wyborem byłby diesel, zaś tylko na miasto benzyna nie sprawia tylu kłopotów. W porównaniu do C klasy (W205) którą miałem wcześniej, to GLC jest dużo bardziej komfortowym i uniwersalnym autem również na długie trasy. Większość dystrybutorów paliwa zawyża wynik tankowania o ok. 5% w efekcie wynik spalania na komputerze jest zaniżony o około 7,5% do realnego spalania.
5,7
Mercedes GLC C254/X254
SUV 2.0 220d MHEV 197KM 145kW
Samochód ciężki, prawie 2 tony, napęd na 4 koła a mimo to spalanie jest rewelacyjne. Miękka hybryda działa bardzo dobrze. Szczególnie w trasie bardzo mało pali, w trybie eco który świetnie działa, delikatnie jeżdżąc na drogach krajowych tzn zgodnie z przepisami można bez problemu zejść do 4-4,5 litrów; jak się człowiek postara to można zejść poniżej 4 litrów; na autostradzie (140) już jest sporo więcej ale mieści się w 7 litrach; jak w każdym aucie zależy jak się jeździ; w mieście jest trochę gorzej i w korkach to może być ok 9-10 litrów, szczególnie przy krótkich odcinkach; w mieście bez większych korków przy dłuższych odcinkach (jak już się silnik zagrzeje) można zmieścić się w 7 litrach. Na zbiorniku 1000 km nie jest problemem, a zdarzało się 1200 km.
10,9
Mercedes GLC C254/X254
SUV 2.0 300 MHEV 258KM 190kW
Szału nie ma ale w zamian wystarczająca dynamika. Irytujący dźwięk R4 który potrafi narobić obciachu w związku z tym zniechęca do dynamicznej jazdy. Spalanie? Cóż, 100 kg facet też nie pociągnie na jogurcie light więc ponad 1900 kg w 4Matic z szerokimi kołami również musi spalić . Nie licząc miasta spalanie na przyzwoitym poziomie. I ciekawostka ( dylemat również na forach). W konfiguratorze mercedes podaje że silnik ten zasilany jest PB 98 i takie paliwo zaleca. Okazuje się że na wlewie paliwa widnieje PB 95 i dopuszcza się stosowanie PB 98. Reasumując jeżdżę na PB 95 zgodnie z danymi na wlewie paliwa oraz instrukcją obsługi i auto jeździ bardzo dobrze bez problemów ze stukowym spalaniem. Taka dezinformacja konfiguratora i dylematy posiadaczy aut nie realnie a w "konfiguratorze".

Usterki Mercedes GLC

Liczba wpisów: 19
Awaria elektroniki
  • Mercedes GLC C254/X254 Coupe 2.0 300 258KM 190kW od 2023
  • instalacja elektryczna
  • 3 tys. km
Samochod co pewien czas łapie awarie wszystkich czujników. Serwis zaleca odczekanie 20 minut zdala od samochodu, aż się zresetuje. (Podczas trwania awari nie można uruchomić samochodu).Awaria pojawia się w nieoczekiwanych sytuacjach przy próbie zapalenia samochodu ( np. na stacji paliw). Niestety ostatnio awaria nie ustąpiła i ucegliła samochod. Wyświetlacze zgasły i wszystko przestało działać. Świeciła tylko kierownica. Samochodu nie można było fizycznie zamknac bo mercedes nie przewidział takiego rozwiązania. Skończyło się laweta i transportem do serwisu.
Problem rozwiązany
7 komentarzy
Brak komunikacji
  • Mercedes GLC C254/X254 Coupe 2.0 300 258KM 190kW od 2023
  • instalacja elektryczna
  • usterka fabryczna
Występowanie usterki:
Tak 1
Nie 0
8miesiecy katorgii...brak komunikacji....ze wszystkim co samochód ma w sobie .. czasami 6 godzin zapalona kierownica i niemożliwość odpalenia... Naprawione rok temu do tej pory wszystko dobrze...Cena 13tys w serwisie mercedesa
Brak komunikacji
  • Mercedes GLC C254/X254 Coupe 2.0 300 258KM 190kW od 2023
  • układ kierowniczy
  • usterka fabryczna
Występowanie usterki:
Tak 2
Nie 0
8miesiecy katorgii...brak komunikacji....ze wszystkim co samochód ma w sobie .. czasami 6 godzin zapalona kierownica i niemożliwość odpalenia... Naprawione rok temu do tej pory wszystko dobrze...Cena 13tys w serwisie mercedesa
1 komentarz
Mercedes GLC