Szukaj

Informacje o Lancia

Włoski producent samochodów z siedzibą w Turynie, założony w 1906 roku przez Vincenzo Lancia. Na początku lat 50-tych Lancia osiągała świetne wyniki w rajdach motoryzacyjnych, a jej bolidy nie raz zajmowały wysokie miejsca na podium. Od 1969 roku właścicielem marki jest Fiat. Z uwagi na niewielki popyt, w 2014 roku firma wycofała się ze sprzedaży swoich aut na rynku europejskim, pozostając obecna jedynie we Włoszech.

Lancia – wybierz model

Pokaż modele z silnikiem:

Opinie Kierowców o Lancia

Sprawdź co kierowcy
myślą o Lancia

Oceny Aut 1 024 oceny

4,9
~Karol
Lancia Thema II
Sedan 3.0 V6 239KM 176kW
Chcesz coś nietypowego i tańszego od konkurencji? Chcesz by się ludzie oglądali CO TO jedzie? Chcesz mega komfortu i taniego utrzymania? No to masz odpowiedź co kupić. No dobra oferta używek jest mizerna dlatego auto jest rzadko spotykane (nawet jak doliczyć jeżdżące nielicznie bliźniaki chryslery 300S) i na swój egzemplarz polowałem rok by spełnił moje nietypowe oczekiwania. Chcąc coś innego niż wszędobylskie vw, bmw i audi szukałem lancii ale rozważałem phaetona (lepszy pod wieloma względami ale bałem się kosztów jakichkolwiek napraw), jaguara XF (nie trafił się w dobrej cenie taki jak chciałem i ma trochę mniej bajerów na pokładzie).
4,7
~Bartosz
Lancia Delta III
Hatchback 1.4 Turbo-Jet 150KM 110kW
W tej cenie nie było lepszego wyboru i na szczęście miałem rację. Widocznie dlatego to najdłużej użytkowane przeze mnie auto (ponad 5 lat), i nie widzę potrzeby się jej pozbywać. Komfort, wyposażenie (ma wszystko :) ), pakowność, dużo miejsca na tylnej kanapie, mocny i trwały silnik, tani serwis i części, i oryginalny, ładny wygląd. 95% części jest wspólna z fiatem bravo2 (trochę mniej z AR Giuliettą) więc nie ma problemu z ich dostępnością. Ekonomiczna bo średnio 9L/100 LPG to też powód zazdrości u znajomych.
4,4
~Gucio
Lancia Lybra
Kombi 2.0 20V 154KM 113kW
Niedoceniony, zapomniany już trochę samochód. Przy odrobinie oleju w głowie i minimalnej dbałości odwdzięcza się niezawodnością. Ma naturalnie też wady ale są to drobiazgi. Benzynowa wersja 2.0 R5 pięknie brzmi, ma świetne osiągi, pali niedużo ale wręcz błaga o skrzynię 6-cio biegową. Auto jest troche ciasne. Nawet bagażnik w kombi nie jest wielki. Jest za to zwinne i mimo miękkiego zawieszenia bardzo przyjemnie się prowadzi. No i ten silnik... genialny, elastyczny, wręcz mający charakterystykę diesla przy niskich obrotach. Mankamenty... awarie cięgien sterujących klapkami nawiewów, luzy przycisków sterujących szybami, głupio umieszczony filtr oleju w 2.0 R5 za alternatorem (ciężki dostęp), fatalny dostęp do rozrządu (5 cylindrów), zimą czasami świruje centralny zamek, kilka razy samoczynnie otworzyły się wszystkie szyby. Warto wyciągnąć gumowe korki z progów i zrobić konserwacje. Moja po 18 latach nie miała żadnej rdzy.

Zużycie paliwa 1 019 raportów

5,2
Lancia Delta III
Hatchback Seria 1 1.6 Multijet 16V 105KM 77kW
Jestem bardzo spokojnym kierowcą, i jadąc normalnym tempem jestem w stanie zejść spokojnie 0,5l/100km jadąc tym samym tempem co ktoś inny, więc proszę nie martwić się jak nie uda się wykręcić podobnych rezultatów (wskazówka - jazda na zbyt niskich obrotach nie jest wcale ekonomiczna, i jeździłem głównie na oponach - Yokohama blue earth czy jakoś tak, które podejrzewam, że mają niski opór). Oleje 5w-30 - jak fabryka przykazała, do pałowania może i coś innego by się bardziej sprawdziło, ale do normalnej jazdy jest ok. Skrzynia biegów manualna 6 (PCC 635 bodajrze), rocznik 2012 (o tyle istotne, że jak się nie mylę w 2011 roku zwiększyli nieco ciśnienie wtrysku, kilka Nm jest więcej, i w teorii powinno to wpłynąć pozytywnie na spalanie). Moje trzy i pół roku z Deltą nieco dały mi obrazu co służy a co nie niższemu spalaniu w tym modelu. 1. Auto musi być porządnie rozgrzane, zimą spalania mniejszego niż 6,2 nie udało mi się zrobić (cykl mieszany), w dłuższych trasach (a to auto się do tego nadaje, ) 2. Jakość paliw ma znaczenie (do ok. 400ml /100) - przy czym nie mówię tu o paliwach premium 3. Klima też dodaje kilka setek - ale nie po to ona jest, żeby nie korzystać jak jest upał 4. Przy stałej prędkości ok. 90km/h bez zatrzymywania się można zejść poniżej 4l nawet z kompletem pasażerów 5. Delta nie odczuwa aż tak bardzo wyższych prędkości jak inne porównywalne samochody z którymi miałem do czynienia (WV Golf 8 1,6 diesel 115km, Astra 2018r. 1,6 diesel 125km), ale przy stałej 160 km/h 6,5 - 7litrów spali 6. Spalanie do 3-ciego biegu nie jest jakieś wybitne, od 4-go do 6-go jest już bardzo dobrze 7. Od 1,5 tys obrotów auto ładnie się zbiera, więc nie trzeba zbyt często redukować, najlepsza wydajność bliżej 1,8 - 1,9 tys. obr. W Oplu do porównania trzeba było dużo częściej zmieniać biegi (a moc wyższa przy wyższych obrotach) 8. Lancia znacznie lepiej się prowadzi od wyżej wymienionych - więc często nie trzeba hamować przed zakrętami, gdzie np. golf czuł by się mocno niekomfortowo Spalanie średnie z jednego tankowania (ok.1000km), przeważnie wahało się między 5,6, a 6,3 l/100. Na krótkich odcinkach po mieście skakało powyżej 7,5, a w trasie przy sprzyjających warunkach spada nawet poniżej 4 -rech
Euro NCAP Logo
Najnowsze testy zderzeniowe modeli Lancia przeprowadzone przez Euro NCAP.
Średnia ocena