Szukaj

Informacje o Hyundai Lantra II

Lata produkcji: 1996 – 2001
Segment: Niższa klasa średnia

Hyundai Lantra II – wybierz wersję

Pokaż wersję z silnikiem:

Oceny Hyundai Lantra II

Liczba ocen: 110
Ogólna ocena
4,3 /5 Średnia dla segmentu 4,1
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(99%)

Zalety

+ Karoseria + Stosunek jakość/cena + Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Wady

- Łatwość utrzymania (pod względem kosztów) - Skrzynia biegów - Wyciszenie

Wybrane oceny

3,7
~Wr
Hyundai Lantra II
Kombi 1.9 D 68KM 50kW
Samochód przede wszystkim bardzo tani, więc nie oczekujmy od niego zbyt wiele. Silnik diesla dla mnie jest ok, jeśli jedziemy sami, czy też w mieście. Jeśli mamy pasażerów, a nie daj Boże jeszcze bagaż to jazda nie będzie należała do dynamicznych, na pewno nie będziemy w stanie nikogo wyprzedzić, chyba że przy pustej drodze. Zawieszenie bardzo miękkie, wygodne dla pasażerów. Bagażnik ogromny, można przewieźć wiele rzeczy. Gdyby ten silnik był mocniejszy, to za tą cenę chyba nie nie ma lepszego auta.
3,9
~Pracowity
Hyundai Lantra II
Kombi 1.8 128KM 94kW
Jest to moje pierwsze auto na własność. Jeździłem poza tym wieloma autami z różnych roczników np. Opel, Audi, Toyota, VW, Fiat, Ford itd. wiec mam spore porównanie. Auto nigdy mnie nie zawiodło na trasie. Dowiozło mnie na niejedną imprezę, niejednokrotnie było miejscem noclegu... Niejednokrotnie pracowało w ciężkich warunkach do odcięcia obrotomierza :) Paliwa jak na swoją moc bierze optymalnie. Ceny za części są tanie lub mieszczą się w normie. To sprawia, że pomimo małych niedociągnieć takich jak wyciszenie, auto jest naprawde świetnym wyborem :) Dobry zakup jak na auto dla młodego kierowcy lub jako środek transportu do pracy.
4,6
~_Matt_
Hyundai Lantra II
Kombi 1.6 114KM 84kW
Samochód świetny w kategorii cena/jakość. Doskonały samochód dla osób, które chcą mieć tani i bezawaryjny samochód. A jeśli do tego nie znają się i nie mają zamiaru doktoryzować się z naprawy pojazdów mechanicznych - to będą zadowoleni! Zupełnie nie dbałem o swój egzemplarz. Służył mi jako auto B (bo zawsze mieliśmy też samochód służbowy), więc nie wymieniałem w ni filtrów, olejów, czy czegokolwiek tam jeszcze się wymienia:) Moje jedyne wymiany w tym samochodzie, to opony: raz zimowe, raz letnie i się jeździło:) A samochód jakby nigdy nic - jeździł!
Średnie spalanie dla Hyundai Lantra II
7,7 – 9,2
l/100 km
7,0 – 8,2
l/100 km
7,8 – 11,1
l/100 km
Zobacz wszystkie raporty spalania

Wybrane raporty spalania

5,5
Hyundai Lantra II
Sedan 1.9 D 68KM 50kW
Silnik francuski bardzo ekonomiczny, taki muł roboczy -słabe osiągi ale za to ekonomiczny. Przy 80-90km/h łatwo uzyskać spalanie na poziomie 4,5lna100km, jeżdżę ekonomiczne (nie hamuje silnikiem) jak jest możliwość to wrzucam na luz. na pełnym zbiorniku 55l robię 1000km przy jezdzie mieszanej 50%miasto-50%trasa. Wygodne auto do spokojnej jazdy, co prawda zawieszenie jest tak zestrojone że można sobie pozwolić na szybszą jazdę po krętych drogach (zawieszenie takie jak w usportowionej wersji coupe), staram się nie przekraczaać 110km/h gdyż do tej prędkość przyjemnie się podróżuje. Autem zrobiłem na obecną chwilę 40tys km, na autostradzie udało mi się z nigo wycisnąć 165km/h (wskazanie licznikowe), olej wymieniam co 18tys km (od zmiany do zmiany dolewam tylko 0,5l oleju, podejrzewam że nie było by takiej potrzeby gdybym nie gonił od czasu do czasu na autostradzie). Warto zaznaczyć że auto ma bardzo wydajne ogrzewanie. Przy zakupie tego modelu warto zwrócić uwagę na tylną belkę która koroduje bardzo szybko a wymiana jest kosztowna.
9,1
Hyundai Lantra II
Kombi 2.0 139KM 102kW
Wbrew pozorom, nie ma dramatu, nie jest to ciężki samochód nawet w wersji kombi dlatego też nie ma się co martwić o ogromne spalanie. Podane 10.9 było spalaniem przy uwzględnieniu codziennych porannych 2,3 km robionych na pełnym ssaniu oraz jeździe po mieście. Cykl mieszany, ( wypady za miasto, krótkie trasy ze średnią około 90-100 ) da się zmieścić w 9. Wiadomo, można się też bawić nie przyciskać i zejść do 7... Jeśli chodzi o sam silnik, fajna sprawa, tylko ze trochę za duży, dla porównania, 2,4 litra 144 konne volvo 850 wraz ze swoimi systemami kontroli trakcji i innymi, na mokrym wygrywa. Ale już na suchej nawierzchni i prostej... przynajmniej w sprincie do 170 zostaje kilka metrów z tyłu :) Polecam, bo tanie, nie psujące się i powoduje uśmiech na twarzy przy wyprzedzaniu wszystkich vw i innych tego typu dresofurmanek. Za cenę 5,6 tys. można mieć coś co jednak trochę pojeździ. Pozdrawiam :)
10,0
Hyundai Lantra II
Kombi 1.6 114KM 84kW
Jeśli chodzi o spalanie to dla mnie przyzwoicie, cały czas jeżdżę na LPG na najprostszej instalacji Levato. Mam to auto już 5 lat, na liczniku 270.000 - rocznik 99. Auto godne polecenia, duże i wygodne, minus to trzeszczące plastiki. Nigdy mnie nie zawiodło, żadnych awari, wszystko wymieniane na bieżąco. Ceny części jak do innych aut tej klasy. Silnik bierze trochę oleju podobno tak mają ale mnie to nie przeszkadza. Blacha mogła być trochę lepsza choć rdza dopiero zaczyna się pojawiać zresztą inne samochody z tego roku też już mają rdzę a kosztują kilka razy więcej :) OGÓLNIE POLECAM

Usterki Hyundai Lantra II

Liczba wpisów: 14
Niedomykanie elektrycznie podnoszonych szyb
  • Hyundai Lantra II
  • nadwozie
Usterka dotyczy głównie, elektrycznie, często podnoszonej, szyby kierowcy, a charakteryzuje się tym, że szyba podnosi się nierówno i nie wchodzi/przycina uszczelkę. Zabrudzenie uszczelki. Szybę opuszczamy do dołu. Odkręcamy boczek drzwi - kilka wkrętów krzyżakowych w tym jeden we wgłębieniu plastikowej wkładki z przełącznikami szyb, a w dolnej części drzwi wyrywamy kołki mocujące. Boczny trójkącik maskujący podważamy lekko śrubokrętem wyrywając kolejne kołki. Wyciągamy wtyczkę z gniazda przełączników sterowania szyb i boczek jest wolny. Szybę odkręcamy od podnośnika (dwie śruby) i wyjmujemy przez górny otwór. Delikatnie wyciągamy uszczelkę z ramy, nie powinna być klejona, czasem jest jakaś dwustronna taśma. Po wyjęciu należy ją umyć w ciepłej wodzie z płynem do naczyń. Z miejsca w ramie drzwi, w którym była uszczelka powinno się usunąć resztki rdzy i osadów, może psiknąć czymś wiążacym rdzę, ja dałem tylko odrdzewiacz. Operacje montażu należy przeprowadzić w odwrotnej kolejności, zwracając uwagę na dokładne wpasowanie uszczelki. Ostatecznie szyba dociśnie ją na miejsce. I problem z głowy, byle nie przerwać uszczelki podczas demontażu i mycia.
Oczekuje na rozwiązanie
dławienie
  • Hyundai Lantra II Sedan 1.6 114KM 84kW 1996-2001
  • silnik
Problem polega na tym że samochód jak jest na wolnych obrotach to ma momenty zadławienia, tak jakby nei dostawał paliwa i miał nagle zgasnąć, takie szarpanie. Dodam że dzieje się to gdy jest na D (skrzynia automatyczna) na wyższych obrotach i w czasie jazdy nie ma tego problemu nie wiem
Oczekuje na rozwiązanie
3 komentarze
brak świateł cofania
  • Hyundai Lantra II Kombi 1.5 88KM 65kW 1996-2001
  • instalacja elektryczna
Brak swiateł cofania -sprawdziłem bezpieczniki ale i tak nie wiem który jest konkretny,czy to może byz wina bezpiecznika i inna awaria?światla cofania są dwa i żadne nie świeci. Podczas przełaczania biegu na wsteczny nie palą sie wiatła cofania. Jaka może być przyczyna?Czy jest to konkretny bezpiecznik-czy czujnik przy dźwigni biegów czy iina pzryczyna?
Oczekuje na rozwiązanie
Hyundai Lantra II