Szukaj

Informacje o Hyundai Kona II

Lata produkcji: 2023 – teraz
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe
Hyundai Kona to produkowany od roku 2017 mały miejski crossover SUV (segment I). Pozycjonowany jest poniżej Tucsona i jest pierwszym mini SUV koreańskiej marki i zarazem najmniejszym samochodem Hyundaia w tym segmencie. Model został zaprojektowany przez Luca Donckerwolke’a, a jego pierwowzorem koncepcyjnym był prototyp z roku 2014 – Hyundai Intrado. Hyundai Kona zbudowano na platformie podłogowej Hyundaia i20 II generacji. Nazwa modelu odpowiada jednemu z regionów na Hawajach, co jest stosowane w nazewnictwie SUV-ów Hyundaia już od jakiegoś czasu (Veracruz, Creta, Santa Fe czy Tucson). Samochód wejdzie w skład bardzo konkurencyjnego segmentu, w którym model C-HR Toyoty odniósł ostatnio ogromny sukces (wcześniej podobny sukces odniósł Nissan Juke), a teraz chęć na jego powtórzenie ma podobnych gabarytów francuski crossover Citroen C3 Aircross.
czytaj więcej
Powagosław

Ciekawe uzupełnienie w katalogu SUV-ów Hyundaia. Stylistycznie można doszukać się wpływów Citroena czy Jeepa, ale – przede wszystkim i już na pierwszy rzut oka – można rozpoznać Hyundaia. W tym segmencie chyba najładniejszy model.

~Powagosław
Luzacjusz

W Hiszpanii Mitsubishi zmieniało nazwę modelu Pajero, bo słowo to oznaczało w języku hiszpańskim onanistę. A teraz przeczytajmy zwrot „Hyundai Kona”. Może w Korei nie znają polskiego, może ich to nie obchodzi. Może dlatego, że ten samochód, przy całej kuriozalności SUV-ów segmentu B, wcale nie kona. Wręcz przeciwnie.

~Luzacjusz

Hyundai Kona II – wybierz wersję

Pokaż wersję z silnikiem:

Nowy Hyundai Kona

Cena od: 113 400 PLN
Ogólna ocena
4,5 /5 Średnia dla segmentu 4,3
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(71%)

Zalety

+ Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów + Układ jezdny + Karoseria

Wady

- Bezawaryjność (drobiazgi) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów) - Stosunek jakość/cena
Średnie spalanie dla Hyundai Kona II
5,0 – 7,8
l/100 km
Zobacz wszystkie raporty spalania

Wybrane raporty spalania

4,5
Hyundai Kona II
Crossover 1.6 GDI Hybrid 141KM 104kW
Ten model kupiony w końcu lutego 2024 jest bardzo oszczędnym samochodem. Do pierwszej dekady września przejechałem ok. 11 tyś. km oczywiście bezawaryjnie. Dość niskie zużycie paliwa zwłaszcza te minimalne na mojej stałej trasie ok. 60 km na drodze krajowej ale ze stałymi ograniczeniami prędkości 50 i 70 km/h. Oczywiście to w miarę płynna i oszczędna jazda przy użyciu tempomatu jak łopatek rekuperacyjnych. Zaś średnie maksymalne zużycie obserwowano na trasie ok. 660 km częściowo autostradą i drogami szybkiego ruchu przy średnich prędkościach 110-125-130 km/h. Jak na dziś jestem bardzo zadowolony z tego samochodu który zakupiony w najwyższej wersji wyposażenia sprawdza się bardzo dobrze. Multimedia też są bardzo dobre a android auto już bezprzewodowo.. Żeby nie było tak super to trzeba przyznać że ma trochę za mały zbiornik paliwa - 38 l, pikania które "pilnują" kierowcy trochę za dużo, i może plastiku wewnątrz mogło być mniej. Ale można się przyzwyczaić, kryją to inne niewątpliwe zalety.
8,0
Hyundai Kona II
Crossover 1.6 T-GDI 198KM 146kW
Auto nowe, przejechane około 1tys km. do oszczędnych nie należy, aczkolwiek 198km musi coś tej benzyny wypić. miasto, korki, ciągłe ruszanie i hamowanie - 10 a nawet 11l; spokojna emerycka jazda to nawet 6.5l. Aktualnie auto na dotarciu wiec jeżdżę bardzo przepisowo: średnia to 7,5. Co do samej jazdy - czuć brak wielowahacza z tyłu, a ciągłe pikanie asystentów zniechęca do czegokolwiek...
9,0
Hyundai Kona II
Crossover 1.6 T-GDI 198KM 146kW
Po 10tys km średnie średnie spalanie to 9.3l. W trybie sport w mieście to i 12l weźmie. Na tempomacie 90km/h w okolicach 6.0l
Hyundai Kona II