Szukaj

Informacje o Chrysler Voyager V

Lata produkcji: 2005 – 2010
Segment: VANy
Model należący do klasy vanów (segment K) produkowany od 1984 roku, choć w tym roku debiutował jako Plymouth Voyager. Dopiero od 1988 roku samochód był oferowany również pod szyldem Chryslera. Voyager, razem z bliźniaczym Dodge’m Caravanem był pierwszym minivanem w historii motoryzacji, wprowadzonym do sprzedaży. Chrysler wyprzedził o kilka miesięcy model Renault Espace. Od 2008 roku w Europie auto dostępne jest tylko w większej wersji Grand Voyager. W USA oferowany jest jako Chrysler Town and Country. Jego bliźniaczym modelem jest też Volkswagen Routan.
czytaj więcej
Powagosław
Voyager wrócił do swoich korzeni – po opływowych poprzednikach znów jest kanciasty jak kiedyś, a do tego muskularny jak nigdy. Ten samochód to drogowskaz dla wszystkich innych pojazdów typu MPV na rynku. ~Powagosław
Luzacjusz
Gdyby nie niż demograficzny i ludzie mnożyli się na potęgę, Chrysler wymyśliłby pewnie wersję Grander Voyager z tuzinem siedzeń. Na szczęście, jest antykoncepcja, a Grand już jest bardzo duży. ~Luzacjusz

Chrysler Voyager V – wybierz wersję

Pokaż wersję z silnikiem:
Ogólna ocena
4,1 /5 Średnia dla segmentu 4,1
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(84%)

Zalety

+ Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów + Widoczność + Ergonomia

Wady

- Łatwość utrzymania (pod względem kosztów) - Wyciszenie - Karoseria

Wybrane oceny

3,9
~Tomasz
Chrysler Voyager V
Grand Voyager 2.8 CRD 163KM 120kW
Piękny, zwłaszcza w Limited, z super wyposażeniem, ale poza silnikiem wykonany z marnej jakości materiałów + wada konstrukcyjna skrzyni; nie należy jeździć powyżej 130 km/h. Bierze go z czasem korozja, ale starsze modele też na to cierpiały. Remont skrzyni min. 7000 tys. + przekładnia (wada fabryczna) i z czasem komplet poduszek podbijają koszty. Tylnie amory niezłe, ale jak polecą wtedy min. 3500 zł itd. Cena zakupu, tzn. rynkowa nijak się ma do jakości tego super wygodnego, komfortowego auta. Plastiki marnej jakości, pękające itd. Jednak samo wnętrze; skóry nawet przy 230 tys wyglądają jak z salonu, także nie jest najgorzej. Spalanie bardzo niskie, średnio z 10,5 litra w mieście. Przed kupnem do sprawdzenia w wyspecjalizowanym serwisie; skrzynia i przekładnia, bo może wam zaraz po zakupie pęknąć 8,5 koła, nie licząc rozrządu i innych rzeczy, które się robi po kupnie. Zresztą jak sprzedawca zaleje wam świeży olej na jazdę testową, to i nawet specjaliści się nie połapią, że skrzynia się kończy. Jeśli kupować, to polecam tylko z pewnego źródła, nawet 10 tys więcej niż inne perełki z allledrogo ;). Poza wymienionymi przeze mnie wadami konstrukcyjnymi w sumie jest całkiem niezawodny. Silniki te robią lekko 500 tys w manualu, a z automatem to chyba pod 800 tys się podejdzie. Super trwały osprzęt silnika. Jeśli będzie dla ciebie problemem wsadzenie nagle raz 7 tysięcy, raz 2, a raz 3 to lepiej szukaj Hondy Oddysey, która jest średnio 7 tysięcy droższa na roczniku i na 95% walona z USA; problemy z elektryką, korozją itd a i tak o całe niebo trwalsza i bardziej niezawodna. Nie ma co Voyagera porównywać do Japońca, bo dostaje nokaut Amerykaniec w pierwszej rundzie !
4,5
~~Realista
Chrysler Voyager V
Grand Voyager 2.8 CRD 150KM 110kW
jak za cenę używanego posiadam kawał fury, teraz niema problemu co zabrać, początkowo myślałem o Turanie, ale to szmelc nad szmelce, potem o Sharan-nopodobnym, ale kupić dobrego to tylko VR6, a ja niechcę gazu, tam gdzie jeżdzę i parkuję jest zakaz wjazdu z instalacją LPG! (ale te fotele w Trojaczkach kto ma siłę je targać, a gdzie je trzymać jak je już wytargasz, a wg. tabeli ADAC to jeden huk bo jeden i drugi zajmują ostatnie miejsca w statystyce bezawaryjności - ale wszystkie VAN\'y tam są, może taki ich ciężki los, iż jeżdżą wszyscy aż się coś urwie, nie dbają itd. Uwaga, masa pojazdów z US to topielce i po dzwonach z ubezpieczalni, chcecie kupić nie oszczędzajcie na wizycie w ASO, sprawdzą Wam je dogłębnie, ponad 75% ofert to trupy. Części są tańsze niż do inych kompaktów, ale też są droższe np. termostat kosztuje ca. 200 pln. Aha co by niebło CRD to mariaż MB, VM i amerykańskiej myśli.. wiecie co pada w CRD... osprzęt Boscha (czujniki, przekaźniki itp), ach ta niemiecka precyzja. Całe szczęście części również pasują od Opla, Reno i innych typowo europejskich taczek. To samo z pompami, wtryskami czy świecami żarowymi.
4,4
~Krzysztof
Chrysler Voyager V
Grand Voyager 3.8 V6 193KM 142kW
Przesiadłem się na ten samochód z audi Q7 pierwszej generacji ponieważ urodziły mi się bliźniaki. Mam do tego 2 duże psy i nie dało się już zmieścić. Od początku miałem wrażenie, że przesiadłem się do wygodniejszego samochodu z perspektywy kierowcy. Do tego bez problemu można się do niego zapakować z całą rodziną i dużą ilością bagażu.
Średnie spalanie dla Chrysler Voyager V
14,1 – 14,3
l/100 km
8,4 – 9,6
l/100 km
9,9 – 11,0
l/100 km
Zobacz wszystkie raporty spalania

Wybrane raporty spalania

7,8
Chrysler Voyager V
Grand Voyager 2.8 CRD 150KM 110kW
W mieście smok, w korkach warszwskich potrafi wypić 10,5l ON. Na trasie przy przelotach jakie robię po autostradzie (bak non-stop) wychodzi 6,9-7l, staram się nie przekraczać 130 km/h po trasie, średnio ustawiam tempomat na 120 km/h wg. GPS'a. Jeżdząc po Polsce i naszych pięknych krętych drogach (nie używam polskich autostrad bo są drogie i niewarte swej ceny) średnie zużycie paliwa oscyluje między 6,7l, a 8l jadąc dość zdecydowanie. Nie wierzcie że Grand spali mniej, sam waży na sucho ponad 2,1 tony to nie ufo i hiper napęd musi swoje wypić, nie dość, że masa to jeszcze automat weźmie swoje.
8,6
Chrysler Voyager V
Grand Voyager 2.8 CRD 163KM 120kW
Remonty skrzyni, poduszki, przekładnie, korozja to wszytko kosztuje. Wsadzić w to auto 15 tysięcy to żaden problem; i to nie w ASO rzecz jasna. Mało pali to jest plus, bo jakieś 10,5 - 11 litrów w mieście, a na trasie nawet 6,9; tu wielki plus, zresztą miły tembr pracy dużego diesla uprzyjemnia podróż; warto poduszki wymienić, z czasem je poprawili i auto prawie wcale nie drga; pięknie pracuje.
8,3
Chrysler Voyager V
Van 2.8 CRD 150KM 110kW
Rozrząd - 650 PLN ( wraz z pompą ), termostat - 230 PLN, amory tył - nivomat - od. 900 PLN - jeden. Olej do skrzyni - ok. 240 PLN. Filtry - cena ok., opony - chińskie ok. 1000 PLN/ za cztery, dalej już tylko drożej. części zamienne niektóre faktycznie droższe, inne nie. Nie jest to Fiat czy Ford jeżeli chodzi o ceny części zamiennych, ale coś za coś.
Chrysler Voyager V