Szukaj

Informacje o Chevrolet Lacetti Kombi 2.0 SOHC 16v 121KM 89kW 2004-2008

Lata produkcji: 2004 – 2008
Segment: Niższa klasa średnia
Model należący do niższej klasy średniej (segment C) produkowany od 2004 roku. Na wielu rynkach debiutował jako Daewoo Lacetti (hatchback) i Nubira (sedan i kombi). Po bankructwie Daewoo, w Europie model przeszedł pod skrzydła Chevroleta. W innych krajach znany jest też jako m.in. Buick Excelle (Chiny), Holden Viva (Australia) czy Suzuki Reno i Lorenza (USA). Wersję hatchback (następca Daewoo Lanos) zaprojektował Georgio Giugiaro, a sedana i kombi (następca Nubiry) – Pininfarina. Lacetti nie zniknął z oferty Chevroleta, choć na rynku jest już jego następca, model Cruze.
czytaj więcej
Powagosław
Samochód dla zdecydowanie mniej wymagających. To też jakiś sposób na podbicie rynku, choć biorąc pod uwagę zabójczą konkurencję w klasie kompaktów, Lacetti stoi na straconej pozycji. Tym bardziej, że wygląda gorzej od większości rywali. ~Powagosław
Luzacjusz
Gdy już Chevrolet przekona się, że nikt nie chce kupować tego cuda, Lacetti powinien przydać się w terapii leczenia bezsenności. Jedno spojrzenie na tę nudę zaklętą w blaszane pudełko na kółkach i śpisz jak zabity. ~Luzacjusz
Produkowany od 2004 do 2008 roku
Pojemność skokowa 1991 cm3
Typ silnika diesel
Moc silnika 121 KM (89 kW) przy 3800 obr/min
Maksymalny moment obrotowy 280 Nm przy 2000 obr/min
Doładowanie turbosprężarkowe
Umiejscowienie wałka rozrządu SOHC (OHC)
Liczba cylindrów 4
Układ cylindrów rzędowy
Liczba zaworów 16
Stopień sprężania 18,0 : 1 : 1
Średnica cylindra × skok tłoka 83 x 92 mm
Typ wtrysku bezpośredni
Rodzaj skrzyni Manualna
Napęd na przednią oś Dostępny
Liczba biegów 5
Rodzaj skrzyni Automatyczna
Napęd na przednią oś Dostępny
Liczba stopni 5
Ogólna ocena
4,0 /5 Średnia dla segmentu 4,1
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(100%)

Zalety

+ Stosunek jakość/cena + Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów + Silnik

Wady

- Skrzynia biegów - Wentylacja i ogrzewanie - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Wybrane oceny

4,2
~adre
Chevrolet Lacetti
Kombi 2.0 SOHC 16v 121KM 89kW
Kupiłem trzylatka zaraz po zakończeniu gwarancji. W ciągu 2,5 roku użytkowania przejechałem 45 tys. km. Ogólna ocena jest pozytywna. Silnik o dużej kulturze pracy, elastyczny, w razie potrzeby pozwala dynamicznie przyspieszyć nawet przy bardzo niskich obrotach - porównuję go z seatem leonem 1,6 TDI i Hyundaiem i 30 1,6 CRDI, jakimi miałem okazję trochę pojeździć (ale w szabrolecie są jednak 2 litry). Koszty eksploatacji niestety dość wysokie. Spalanie nawet przy spokojnej jeździe praktycznie nie spada poniżej 6,5 l ON, koszty serwisu nie są najniższe - jak to przy dieslu, ale dodatkowo zapewne nie bez znaczenia jest fakt, że silnik TCDI jest praktycznie taki sam jak w captivie (a to co prawda landrover dla ubogich, ale niestety takich co to uważają, że jak dużo nie zapłacą to sami nie są wiele warci). Samochód w wersji kombi jest dość pojemny, zwłaszcza po złożeniu tylnych siedzeń, albo po wyjęciu plastikowych kształtek spod podłogi bagażnika (zajmujących tam niepotrzebnie dużo miejsca). Z usterek - po przebiegu ok. 80 tys. zaczęła przeciekać przekładnia kierownicza, poza tym tylko wymiany eksploatacyjne (klocki, rozrząd itp.) Jako podsumowanie - dobra kontynuacja linii daewoo, co oznacza naprawdę dobrą relację tego co zapłacisz do tego otrzymujesz w zamian.
4,2
~jezz
Chevrolet Lacetti
Kombi 2.0 SOHC 16v 121KM 89kW
Nie mogę dać 5, bo za krótko jeżdżę. 4 - za całą odpowiedzialnością!!! Zaskakująco duży bagażnik (mimo, że tylko 400 litrów na górze, to pod spodem można sporo zmieścić pod podłogą:) Silnik - super:)
3,5
~witoldglen@wp.pl
Chevrolet Lacetti
Kombi 2.0 SOHC 16v 121KM 89kW
słaba synchronizacja biegów,powyżej 100 rzuca trochę na boki,powyżej 150 uwaga na podmuchy boczne bo potrafi nieżle bujnąć .
Chevrolet Lacetti Kombi