Szukaj

Informacje o Audi Q5 II SUV

Lata produkcji: 2017 – 2020
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe

Druga, najnowsza generacja modelu (oznaczenie Typ 80A) wprowadzona na rynek w 2017 roku. Pod względem stylistycznym przeprowadzono charakterystyczną dla Audi delikatną ewolucję. W Q5 II wykorzystano też część rozwiązań zaprezentowanych w prototypie Audi Q8, mającym zwiastować nowego flagowego SUV-a niemieckiej marki. Q5 drugiej generacji został zbudowany na płycie podłogowej Volkswagen Group MLBevo Platform, którą dzieli m.in. z Audi Q7, Bentleyem Bentayga oraz Volkswagenem Phideonem. W przeciwieństwie do poprzednika, tym razem równolegle z bazową wersją Q5 debiutowała jej sportowa odmiana – SQ5.

 

Nowe Audi Q5 jest lżejsze i dynamiczniej narysowane, wizualnie mniejsze i bardziej sportowe, a w rzeczywistości nieznacznie większe od swojego poprzednika. Mierzy 4,66 m długości, szerokość to 1,89 m i wysokość 1,66 m. Na plus zmieniła się zatem długość i wysokość, ale także nieznacznie rozstaw osi, zwiększony z 2807 mm do 2820 mm. Wszystko to przy redukcji masy średnio o 90 kg, co osiągnięto stosując stal o wysokiej wytrzymałości oraz aluminium. Osiągnięto też dobry współczynnik oporu powietrza 0,30. Dzięki temu w kabinie jest ciszej, a także przyjemniej słucha się zestawu nagłaśniającego Bang & Olufsen Sound System.

Kluczowe elementy stylistyki jak bryła nadwozia zostały zachowane, choć dzięki sprytnym zabiegom sylwetka wizualnie wydaje się niższa. Dużą rolę odegrał w tym charakterystyczny grill z Singleframe oraz liczne poziome elementy przedniego pasa – podobnie jak tylnego — od układu pasków diodowych w reflektorach po użebrowanie dolnego wlotu powietrza. W tym modelu oczywiście pojawią się reflektory diodowe Matrix LED dostępne za dopłatą.

Nowe Audi Q5 może mieć na pokładzie najnowsze rozwiązania z dziedziny autonomicznej jazdy, które obecnie są traktowane jako asystenci poprawiający bezpieczeństwo czynne. Są to m. in. adaptacyjny tempomat z funkcją jazdy w korku, mogący częściowo przejąć prowadzenie auta w powolnym ruchu miejskim.

Inną nowością – choć nie w marce Audi – jest asystent wysiadania z auta, który ostrzega pasażerów przed pojazdami, które mogą ich potrącić po wyjściu na zewnątrz. Asystent parkowania czy autonomiczny hamulec miejski to nic nowego w tym segmencie.

 

czytaj więcej
Powagosław

Paradoksalnie, bestseller Audi jednak trochę się zmienił. To obniżenie nadwozia sprawia, że – bardziej niż SUV-a, przypomina nieco uterenowione kombi. Skoro Audi twierdzi, że ten samochód ma właśnie tak wyglądać, to ma właśnie tak wyglądać i zapewne sprzeda się jeszcze lepiej niż do tej pory.

~Powagosław
Luzacjusz

Styliści Audi to mają robotę jak fryzjer Bruce’a Willisa. „Jak krótko dziś strzyżemy, Bruce? Tak jak zawsze?”. Już nie mogę doczekać się dziesiątej generacji Q5, pewnie za 50 lat. Będzie wyglądała tak jak zawsze.

~Luzacjusz
Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Liczba drzwi 5
Liczba miejsc 5
Średnica zawracania 11,7 m
Promień skrętu 5,85 m
Długość 4663 mm
Szerokość 1893 mm
Szerokość z lusterkami bocznymi 2140 mm
Wysokość 1659 mm
Rozstaw osi 2819 mm
Rozstaw kół - przód 1616 mm
Rozstaw kół - tył 1609 mm
Zwis przedni 899 mm
Zwis tylny 945 mm
Prześwit 200 mm
Odległość od siedziska przedniego do dachu 1059 mm
Odległość od siedziska tylnego do dachu 998 mm
Szerokość nad podłokietnikami z przodu 1523 mm
Szerokość nad podłokietnikami z tyłu 1500 mm
Szerokość na wysokości podłokietników z przodu 1466 mm
Szerokość na wysokości podłokietników z tyłu 1434 mm
Maksymalna pojemność bagażnika (siedzenia złożone) 1510 l
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 550 l
Szerokość pomiędzy nadkolami 1050 mm
Długość do oparcia tylnej kanapy 982 mm
Wysokość progu załadowczego 759 mm
Dopuszczalne obciążenie dachu 75 kg

Oceny Audi Q5 II SUV

Liczba ocen: 30
Ogólna ocena
4,6 /5 Średnia dla segmentu 4,3
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(83%)

Zalety

+ Wyciszenie + Układ jezdny + Wentylacja i ogrzewanie

Wady

- Bezawaryjność (drobiazgi) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów) - Stosunek jakość/cena

Wybrane oceny

5,0
~MIrek
Audi Q5 II
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Auto zewnętrznie nie należało do moich preferowanych ale po testach BMW X3, Lexusa NX i RX, Volvo XC60, Mercedesa GLC, Skodę Kodiak okazało się najbardziej wyważone, przyjazne. Hasło "perfekcja w detalach" okazuje się prawdą- wszystko jest dopracowane w szczegółach, ma się poczucie bezpieczeństwa, komfortu, solidności choć nie ma żadnych wodotrysków. Zaskoczyło mnie bardzo małe spalanie- nie kasowałem średniego zużycia ze 100 000 km i jest to sensacyjne 6,7 l ! Nawet szybkie trasy- kilkaset kilometrów autostradą ze średnią 130 (jazda w Niemczech 160-170, w Polsce 150) to poniżej 7 litrów. Ostatecznie przekonał mnie w 2018 duży rabat (takie wówczas były) i to przełamało moją niechęć do niemieckiej motoryzacji :)
4,5
~Kamil Dylewski
Audi Q5 II
SUV 2.0 35 TDI 163KM 120kW
Auto kompletne, choć nie idealne. Poświęciłem mnóstwo czasu przed podjęciem decyzji. Przetestowałem większość konkurencji w tej klasie - Volvo XC60, Alfa Romeo Stelvio, Lexus NX, BMW X3 i Mercedes GLC, z resztą, poza klasą również - Lexus RX, Lexus ES i Audi A5. Opinię piszę zarówno dla Państwa, abyście nie musieli sami tracić tyle czasu, ale piszę ją również dla siebie - nie jestem w 100% pewien, czy był to właściwy wybór, choć prawda jest taka, że każde z tych aut miało w sobie coś, co mi się podobało, jak i aspekty, których nie mogłem zaakceptować. Detale opiszę w odpowiednich sekcjach poniżej. Największym rozczarowaniem jest jakość użytych materiałów (plastiki) i spasowanie (trzeszczenie boczków drzwiowych).
3,9
~Maciej
Audi Q5 II
SUV 2.0 40 TDI 190KM 140kW
Pisałem ponad rok temu jako Maciej - wyszła średnia recenzja tego auta. Dziś ma prawie 3 lata i 70 tys km, zbliżam się też do zakończenia wynajmu długoterminowego w audi. Trochę się poprawiło w mojej ocenie (lub do niektórych rzeczy które irytowały przywykłem) Podsumowując najważniejsze: Bardzo małe spalanie - średnie z komputera po ponad 70 tys km pokazuje 7,1 l / 100 km co uważam za bardzo niskie bo lekkiej nogi nie mam i lubię korzystać z możliwości auta. Po tym prawie 3 letnim okresie, nadal uważam że auto ma źle oprogramowaną skrzynię biegów, nastawioną na najniższe zużycie paliwa co powoduje że "na siłę" zapina maksymalnie szybko jak najwyższe biegi. Szczególnie odczuwalny jest spadek mocy przy dynamicznym przyspieszaniu pomiędzy 5tym i 6tym biegiem czyli dokładnie w większości sytuacji drogowych w których się znajdujemy np wyprzedzając ciężarówkę na normalnej drodze jadącą 70-80 km/h. Poza tym nadal podtrzymuję dobrą, wręcz bardzo dobrą opinię o zawieszeniu i trzymaniu się drogi; audi robi to bardzo kompetentnie i można zapomnieć że w końcu jedzie się wyższym autem niż sedanem. Jest bardzo zwrotne i zwinne w zakrętach, i dobrze łączy komfort ze sprężystością zawieszenia. Mam wersję z regulacją trybów jazdy i szczególnie kierownica jak i zawieszenie wyraźnie różnie reaguje pomiędzy nastawami "comfort" i "dynamic" Dobrze działają pakiety wspomagania w jeździe miejskiej a szczególnie poza miastem z których często korzystam jak np pełzanie w korku czy aktywny tempomat na szybkich trasach. Dobre audio - Bang&Olufsen choć mimo super premium marki i rzekomo kilkunastu głośników, zestaw założony w audi gra dobrze ale daleko mu np do Bowers&Wilkins czy nawet do podobnego (wartością dopłaty w volvo czy bmw) Harman Kardon Wnętrze - unikajcie wykończenia piano black - porysowane niemiłosiernie i ciągle zakurzone. Tapicerka skóra w połaczeniu z tkaniną ok ale łatwo się brudzi i wnętrze wygląda trochę smutno w odcieniach szarości i czerni a czarna podsufitka optycznie zmniejsza wnętrze.
Średnie spalanie dla Audi Q5 II SUV
9,2 – 9,6
l/100 km
6,5 – 7,8
l/100 km
Zobacz wszystkie raporty spalania

Wybrane raporty spalania

7,7
Audi Q5 II
SUV 2.0 40 TDI 190KM 140kW
Zacznę od plusów: Zwinny i pewny w prowadzeniu, bardzo dobre sprężyste zawieszenie, oszczędny (nawet bardzo) , dobra ergonomia, przy dobrej konfiguracji potrafi cieszyć gadgetami jak np bardzo dobry dźwięk audio, systemy wspomagające itp Dobra gwarancja i uwzględnienie przeglądów w okresie leasingu/wynajmu Pefect Lease Niestety są i spore minusy Być może to mój egzemplarz który jest w wynajmie długoterminowym ale .... fatalny montaż tapicerki w drzwiach - w nowym aucie za 270 000 skrzypią strasznie boczki a zgłoszenie do serwisu skutkowało niczym więc konieczna wizyta u blacharza który po prostu rozebrał boczki i poprawnie zamontował wszystkie wpinki (części zresztą nie było). Niestety zapłaciłem z własnej kieszeni... Skrzynia biegów jest fatalnie zaprogramowana; nawet w opcji sport za szybko wrzuca wyższy bieg a ponieważ silnik ma dość słaby moment obrotowy to każde przyspieszanie trochę przypomina jazdę ze skrzynią CVT ze spadającymi gwałtownie obrotami po każdej zmianie biegu na wyższy. BMW z silnikiem o podobnej mocy ale z 8mio biegową skrzynią w ogóle nie ma tego problemu. Skrzynia też szarpie przy schodzeniu biegów w dół i czasem się gubi który bieg zapiąć. Np jedziecie 100kmh, hamujecie przed wyprzedzeniem innego pojazdu do 50kmh i w tym momencie naciskacie gaz i......nic się nie dzieje - skrzynia z definicji zapnie maksymalnie wysoki bieg w okolicy 1100-1200 obr/min więc z przyspieszenia nici. Generalnie szkoda że w sumie fajne auto ma niezbyt dobrze dobrany napęd Niestety raczej po zakończeniu leasingu nie będę kontynuował z tym modelem a być może nawet z marką
7,9
Audi Q5 II
SUV 2.0 TFSI 252KM 185kW
Silnik potrafi być oszczędny przy odpowiednim traktowaniu pedału przyśpieszenia. Jadąc po mieście staram się przyśpieszać i odpuszczać nogę z gazu- samochód tym samym nic nie traci z prędkości a jedzie sam nie zużywając paliwa. Trochę wprowadzając do nowoczesnych systemów hybrydowych jakimi jest „ żeglowanie” Audi też to potrafi .
8,5
Audi Q5 II
SUV 2.0 TFSI 252KM 185kW
Średnia z trasy 3500 km (Niemcy/Francja) to 7,2L/100km (90% autostrada prędkość ok 120-140 km/h) Średnia z komputera z dystansu 30tyś km to 9 l / 100 km ( miasto/trasa). Jak masz ciężką nogę to w mieście nie problem wykręcić 15l/100km, ale przy płynnej jeździe miejskiej 9-11 jest w zasięgu co przy tych gabarytach i komforcie jakie daje Q5 jest w pełni akceptowalne.
Audi Q5 II SUV