Lista ocen Volvo XC70 II Kombi (24) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
Kombi 2.4 D5 185KM 136kW
Zimą grzeje, latem chłodzi, najpierw minusy; brakuje osobnego sterowania ogrzewaniem na tylnej kanapie, dwu strefowa klimatyzacja działa wyłącznie niezależnie i nie da się ustawić temperatury jednym pokrętłem tylko zawsze trzeba ustawiać dwa razy, brakuje podgrzewanej przedniej szyby lub dodatkowej nagrzewnicy postojowej tak jak mam w passacie, przydało by się w zimie zwłaszcza że samochód pochodzi z zimnej Szwecji. Z drugiej natomiast strony...
~Jakub J.
Kombi 2.4 D5 185KM 136kW
Nie mam żadnych zastrzeżeń co do pracy klimatyzacji czy ogrzewania. W zimie grzeje, w lecie chłodzi. Szybko i wydajnie. Parowanie szyb niemal nie istnieje. Podgrzewane i wentylowane fotele są wielkim komfortem na skórzanej tapicerce. Nawiewy w tylnej części kabiny są chwalone przez pasażerów, a dwustrefowa klima ogranicza małżeńskie kłótnie :) Mała ciekawostka (mankament), z wąskich nawiewów na wierzchu kokpitu leci cały czas zimne...
~Piotr
Kombi 3.0 T6 304KM 224kW
Systemy działają, fajna funkcja automatycznej poprawy jakości powietrza. Jedynym mankamentem jest wentylator kabiny, który w wielu egzemplarzach przy niskich temperaturach wydaje nieprzyjemne dzwięki. Spotkałem się z tym już w V40 ale w xc70 próba wymiany tego wentylatora to kwestia rozebrania połowy auta i zakupu specjalnego klucza do demontażu. Mozna oczywiście oczywiście podkręcic audio, które gra fenomenalnie :-)
~adam---
Kombi 3.2 238KM 175kW
Zina i grzanie - super. Natomiast jeżeli wyłączam klimę w lecie to nadal lekko grzeje. Z wyłączoną klimatyzacją w deszczu szyby parują w czasie stania. Po prostu ten pojazd ma mieć włączoną klimatyzację i będzie ok. Ja jednak w lecie lubię szyberdach i lekko uchylone okno. Nie służy mi klimatyzacja, zatem nie do końca to mi się podoba- stąd 4 a nie 5 gwiazdek
~Tom1100xx
Kombi 2.4 D5 215KM 158kW
Klima chłodzi, czasem aż za bardzo. Ogrzewanie także jest solidne - szybko pojawia się ciepłe powietrze w nawiewach. Regulacja automatyczna oraz dzielona na lewą i prawą stronę. Nadmuchy na tył są w bocznych słupkach - bardzo fajne i sprawne rozwiązanie. Szyby odparowywane są szybko, choć rzadko się na nich pojawia para.
~sadelko
Kombi 3.0 T6 304KM 224kW
Na wentylację nie mam co narzekać, dodatkowy filtr węglowy sprawuje się idealnie, żadnych smrodków z zewnątrz od innych aut. Jeżdżę na ustawieniach automatycznych które idealnie działają. Zero szumów z wiatraków a klimat w śrdoku odpowiedni.
~MMARCO
Kombi 2.4 D5 215KM 158kW
Wentylacja dobrze jak ją naprawili w servisie, ponieważ wydano mi nowy samochód z wadliwie działająca wentylacją przez pierwszy rok jeździłem z zaparowanymi szybami i myślałem ,że ten typ tak ma , aż usterkę usunięto na przeglądzie.
~Piccardi
Kombi 2.4 D5 215KM 158kW
Bez zarzutu, bardzo wydajne z automatycznym czujnikiem przepływu powietrza i wilgotności - to działa, podgrzewane siedzenia z regulacją - przyda się szczególnie zimą po nartach jak trzeba posadzić tyłek na zimnej skórze.
~Emil
Kombi 2.0 D4 163KM 120kW
Zimą zaraz po odpaleniu (1 minuta) leci ciepłe powietrze z elektrycznej nagrzewnicy. To bardzo fajna sprawa. Latem klimatyzacja odpowiednio chłodzi. Całość bez zastrzeżeń.
Dziennik kosztów dla Volvo XC70 II Kombi
12,4
~palmi
Kombi 2.4 D3 163KM 120kW
Dodatkowa elektryczna nagrzewnica jest atutem. Polecam również elektrycznie podgrzewana przednią szybę. Niestety dostępna od 2013 roku.
Volvo XC70 II Kombi