Lista ocen Volvo S60 II Sedan (42) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Darek
Sedan 2.0 D3 163KM 120kW
Jak na rok 2010 to może skrzynia chodzi bardzo dobrze, gładko i nie przeciąga biegów jednakże 10 lat później prędkość zmiany biegów nie powala. Mimo powszechnej opinii na temat skrzyń Aisin o ich awaryjności u mnie wymiana oleju co 60 tysięcy kilometrów zaowocowała bezproblemową eksploatacją.
~Gegog
Sedan 3.0 T6 304KM 224kW
Nawet jak jest nowa - dalej potrafi dziwnie przełączać biegu i czasami nie wie co włączyć. Jak jest gorąco na dworze potrafi szarpać. Czasami przełącza super a czasami denerwuje jakby mi ktoś w plecy pchał przy przełączeniu biegów. Zresztą, w nowych jest niemal identycznie.
~Wojtek
Sedan 2.0 D3 163KM 120kW
Dobrze synchronizowana. Czasem zdarzają się problemy z czwartym biegiem, ale bardzo bardzo rzadko. Przełożenia na poszczególnych biegach właściwe, trzeba tylko przyzwyczaić się do bardzo krótkiego pierwszego biegu. No ale to diesel a nie benzyna, tu nie kręci się obrotów.
~Joiner
Sedan 3.0 T6 304KM 224kW
Nie jest to skrzynia dwusprzęgłowa, ale uważam że jest wspaniała. Chociaż pewnie moja opinia jest obarczona doświadczeniami z poprzednich (kiepskich) skrzyń, ale mimo wszystko daje radę. Przede wszystkim zauważalne różnice w ustawieniu D/S.
~banio13
Sedan 1.6 D2 115KM 85kW
Krótkie przełożenia, ale to chyba w każdej ,,szóstce''. Po za tym bardzo dobrze, biegi wchodzą precyzyjnie bez problemów, lepiej dużo niż w poprzedniej Toyocie Avensis. To samo sprzęgło leciutko, bez wysiłku.
~Anonim
Sedan 1.6 T4 180KM 132kW
Daje 4 gwiazdki ponieważ przesiadając się z ZF mam wrazenie ze jest mniej płynna. Jest szybsza aczkolwiek zdarza się jej sporadycznie pogubić choć to rzadkie przypadki. Trzeba sie do niej przyzwyczaić.
~Veru
Sedan 2.0 T 203KM 149kW
Skrzynia spisuje się bardzo dobrze. Dobrze spisuje się z silnikiem o mocy 203KM. Zmiana przyspieszenia w zależności od sposobu naciskania pedału gazu - pozwala trochę zaoszczędzić paliwa
~luka
Sedan 2.4 D5 215KM 158kW
Automat działa bardzo precyzyjnie i niezwykle elastycznie. jak do tej pory brak jakichkolwiek zastrzeżeń. Polecam gorąco automat wszystkim, którzy decydują się na zakup tego auta w takim wlasnie silniku.
~Marcin N.
Sedan 2.5 T5 254KM 187kW
Mój pierwszy automat więc się nie wypowiem za bardzo względem innych skrzyń, ta mi odpowiada i jest OK choć mogłaby czasem przerzucać niego szybciej ale poza tym jest naprawdę okej
~volverine
Sedan 2.0 D3 163KM 120kW
Skrzynia dosc ladnie pracuje choc czasami przy wysokich temperaturach przy zmianie biegow slychac delikatne skrzypienie z ktorym serwis nic nie umie zrobic.
Volvo S60 II Sedan