Lista ocen Volvo S60 II (61) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek_W
Sedan Facelifting 2.0 T3 DRIVE-E 152KM 112kW
Polecam raczej skrzynię manualną. Na jeździe próbnej miałem automat (6 biegowy) i niezbyt dobrze się to sprawdziło. Chcesz wyprzedzić tira wciskasz gaz a tu dopiero po ok. 1 s redukcja na niższy bieg i przyspieszenie. W manualu wcześniej redukujesz bo wiesz co chcesz zrobić. Poza tym w automacie jest mniejszy silnik (1,5l) a moc ta sama więc prawdopodobnie jest bardziej "wyżyłowany"
~Bartłomiej
Sedan Facelifting 2.0 T4 DRIVE-E 190KM 140kW
Niewyczuwalne zmiany biegów. Podejrzewam, że osoby, które deklarują problemy z ich zmianami, zapewne jeżdżą bitym autem zza zachodniej granicy, które nigdy nie widziało zmiany oleju w skrzyni. Ponad 100tys przejechane od nowości i żadnych problemów. Przejście w tryb sport daje niezłego kopa i pozwala na dynamiczne włączenie do ruchu, bez dziwnych przełożeń w trakcie przyspieszania.
~Pavlo3311
Sedan Facelifting 2.0 T3 DRIVE-E 152KM 112kW
Dałbym 4,5 ale się nie da. Troszkę toporny manual. Znaczy się wchodzą gładko ale to w zasadzie zależy, bo czasem haczy z pierwszego na drugi bieg. Jak się stoi to wsteczny lubi nie współpracować. Ale mimo to sztywna, cicha i na plus długie przełożenia... Choć w mieście to.... Zależy w sumie. Olej co 25 tyś zmieniany czyli co druga wymiana oleju silnikowego.
~Darek
Sedan 2.0 D3 163KM 120kW
Jak na rok 2010 to może skrzynia chodzi bardzo dobrze, gładko i nie przeciąga biegów jednakże 10 lat później prędkość zmiany biegów nie powala. Mimo powszechnej opinii na temat skrzyń Aisin o ich awaryjności u mnie wymiana oleju co 60 tysięcy kilometrów zaowocowała bezproblemową eksploatacją.
~adamdor
Sedan Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW
biegi porównał bym raczej do samochodu marki duży fiat lub polonez, bo trzeba przyznać że 1 bieg jest schynronizowany, to wielki krok w stosunku do małego fiata. miałem kiedyś s40 i tam było super, mam hondę civic "ufo" i tam jest wrecz genialnie, volvo ma wielkie Q. no chyba że tylko ja źle trafiłem.
~Gegog
Sedan 3.0 T6 304KM 224kW
Nawet jak jest nowa - dalej potrafi dziwnie przełączać biegu i czasami nie wie co włączyć. Jak jest gorąco na dworze potrafi szarpać. Czasami przełącza super a czasami denerwuje jakby mi ktoś w plecy pchał przy przełączeniu biegów. Zresztą, w nowych jest niemal identycznie.
~Wojtek
Sedan 2.0 D3 163KM 120kW
Dobrze synchronizowana. Czasem zdarzają się problemy z czwartym biegiem, ale bardzo bardzo rzadko. Przełożenia na poszczególnych biegach właściwe, trzeba tylko przyzwyczaić się do bardzo krótkiego pierwszego biegu. No ale to diesel a nie benzyna, tu nie kręci się obrotów.
~Joiner
Sedan 3.0 T6 304KM 224kW
Nie jest to skrzynia dwusprzęgłowa, ale uważam że jest wspaniała. Chociaż pewnie moja opinia jest obarczona doświadczeniami z poprzednich (kiepskich) skrzyń, ale mimo wszystko daje radę. Przede wszystkim zauważalne różnice w ustawieniu D/S.
~Wiliam
Sedan Facelifting 2.0 T5 DRIVE-E 245KM 180kW
Świetna konstrukcja i technologia skrzyni biegów. Stosowna jest chyba również w BMW. W trybie "S" pełny ogień i niesamowite osiągi. Na "niemieckiej autostradzie" osiągnąłem ponad 240 km/h i coś tam jeszcze było...

Usterki Volvo S60 II

Volvo S60 II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~banio13
Sedan 1.6 D2 115KM 85kW
Krótkie przełożenia, ale to chyba w każdej ,,szóstce''. Po za tym bardzo dobrze, biegi wchodzą precyzyjnie bez problemów, lepiej dużo niż w poprzedniej Toyocie Avensis. To samo sprzęgło leciutko, bez wysiłku.