Lista ocen Volvo S60 I 2.4 D5 163KM 120kW 2000-2007 (60) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lukasz
Sedan 2.4 D5 163KM 120kW
Czasamo rano jak samochod postoi przez noc to ciezko zaraz po uruchomieniu zapiac wsteczny. Wtedy zapinam jedynke by co nieco ja rozruszac i jest ok. Ale to sie zdarza tylko czasami. Jedynka jest troche za krotka ale to przypadlosc chyba wszystkich diesli. No i w mojej wersji jest skrzynia 5 biegowa a na dluzszych przelotach 6ka by sie naprawde przydala. Ogolnie zero awarii.
~Zenek
Sedan 2.4 D5 163KM 120kW
Ładnie wchodzi, precyzyjna, najfajniejszy jest 4 bieg i piąty też - można w kilka sekund kopnąć się z 100 do 160. Niestety jedynka jest zdecydowanie za krótka. Dosłownie sekunda i już trzeba zmieniać. Dwójka nieco lepsza ale mogłaby być nieco dłuższa. Trójka do wolnego przemieszczania się po mieście przy 50/h. Poza tym alles gut!
~Buczi
Sedan 2.4 D5 163KM 120kW
- troche szarpie - tłucze przy dodaniu gazu po tym jak w trakcie jazdy skrzynia wejdzie na "luz" - wywaliło mi błąd pod dużym obciążeniem - przy 80kmh na 5 biegu słychać jakby wnętrze skrzyni latało na wszystkie strony - brakuje 6 biegu Zmienię opinię po naprawie, podam koszty napraw.
~Paweł
Sedan 2.4 D5 163KM 120kW
Tu również mogę napisać same superlatywy. Idealnie zestopniowana (co nie jest takie oczywiste w mocnych dieslach), pierwszy bieg wystarczająco długi, a dzięki dobremu silnikowi biegi zmienia się bardzo rzadko. Przełożenia zmienia się bardzo lekko i precyzyjnie a skrzynia nie haczy na żadnym biegu.
~piotrkowianin
Sedan 2.4 D5 163KM 120kW
automat, który lubi zdecydowaną jazdę albo dynamicznie, albo dostojnie wówczas działa bez zarzutu; przy pośredniej jeździe odczuwa się zmianę biegów zwłaszcza z I na II; bardzo duży plus za opcję 'zima' - delikatna zmiana biegów bez zrywania przyczepności kół
~Bogdan Owalalski
Sedan 2.4 D5 163KM 120kW
Manual dziala dobrze biegi wchodza plynnie bez zgrzytow i oporow wymieniłem olej po zakupie i zero problemów, wymieniłem uszczelniacz na pół osi i teraz zero ubytków oraz wycieków, automaty juz wieksze zmartwienie ale jak dbasz tak masz
~BladeOstrze
Sedan 2.4 D5 163KM 120kW
Posiadam automatyczną skrzynie biegów. W automatycznym trybie działa według mnie bardzo dobrze, gorzej jeśli chce się samemu zmieniać biegi wtedy działa zdecydowanie za wolno i ospale nie ma sensu korzystać z tego trybu bo nie daje on żadnej przyjemności.
~HeXoda
Sedan 2.4 D5 163KM 120kW
5 biegowa skrzynia Geartronic jest bezawaryjna.W przeciwieństwie do innych marek z tego okresu nie ma żadnego \"szarpania\" przy naciśniętym hamulcu. Auto stojące pod górkę stoi w miejscu jak należy i nie cofa ani o centymetr po zdjęciu nogi z hamulca.
~Rj
Sedan 2.4 D5 163KM 120kW
Tu niestety jedynie poprawnie. Skrzynia 5-cio biegowa. W trasie zawsze brakowało mi tego dodatkowego przełożenia. Przy tym bardzo oporna podczas zmiany biegów - po Hondzie musiałem się długo do niej przyzwyczajać.
~Leszek Sz
Sedan 2.4 D5 163KM 120kW
Mam manualną 5 biegów i nie narzekam choć mogło by być 6 :). Jest to diesel więc chyba dobrze pracuje :) Ale miałem okazje jechać s80 2.0T z automatem i powiem że automat tam zrobił na mnie pozytywne wrażenie :)