Lista ocen Volkswagen Polo III Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1995-2001 (95) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 98 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jerzy_poradzisz
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Nie mam klimatyzacji, ale powiem szczerze jestem zaskoczony że nawet w upalne dni w środku jest znośnie. Dopóki powietrze nie jest suche jak pieprz i autko parkujemy w cieniu to będzie lecieć nam zimne powietrze z nawiewów. Natomiast zimą, jeżeli jesteście typem ludzi którym zawsze jest zimno - to będzie wam zawsze ciepło, oczywiście trzeba zaczekać aż zagrzeje się silnik ale potem w środku można spokojnie zrobić saunę dla siebie i znajomych
~mamin
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
I tu WIELKA REHABILITACJA.?W moich poprzednich opisach pojechałem mocno po wentylacji, podczas gdy wystarczyło wymienić filtr powietrza.Wentylacja działa REWELACYJNIE.Jeszcze raz: REWELACYJNIE. Szyby ani troszkę nie parują, a jak nawet mocno pada to wiatrak na 1 i już nie ma śladu pary. Jest naprawdę spoko. Oczywiście, nic to nie da gdy jest gorąc na dworzu ale w końcu nie mam klimy;)
~Tomek
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Jest to auto benzynowe, więc nawet przy -20 nagrzewał się w kilka minut. W ciepły dzień wystarczy ok. 1km by złapał temperaturę pracy. Ogrzewanie działa bez zarzutu, to samo z wentylacją. Wersja Open Air - czyli szyberdach na całej długości dachu sprawuje się wspaniale. Latem jest to idealna alternatywa klimatyzacji. Nic nie wieje w środku, a jest przyjemny chłodek.
~Łukasz211
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Miałem dość długi problem z ogrzewaniem. przez 2 lata cały czas zmieniałem termostaty aż nie natrafiłem na termostat WAHLERA - zdecydowanie polecam. Inne chodziły albo 3 dni albo wcale. Autko paliło na nich sporoooo wicej, ale może nie bede się chwalił zamarzającymi szybami od środka:D
~giernal
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Pod tym względem niemieccy inżynierowie się nie popisali. Pomimo właściwego stanu filtra kabinowego, nagminnym zjawiskiem jest mocne zaparowywanie szyb w trakcie wilgotnych oraz deszczowych dni. Również szybkość i efektywność ogrzewania wnętrza pozostawia wiele do życzenia.
~Michał_S
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Wentylacja działa dobrze, ogrzewanie też jest wydajne i w zimie wnętrze szybko się nagrzewa. Klimatyzacja manualna jest niezła, jednak aby szybko ochłodzić wnętrze trzeba włączyć zamknięty obieg powietrza. Po jej włączeniu czuć minimalny spadek mocy silnika.
~mzebrows@gmail.com
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Autko szybko się nagrzewa no a latem, cuż jak nie ma klimy to trzeba okna otwierać. W czasie deszczu szyby też ładnie odparowują ale trzeba co jakiś czas wymienić filtr powietrza bo w miarę jego zanieczyszczania skuteczność odparowywania spada.
~Marek
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Szybko się nagrzewa. Trzeba zwrócić uwagę na kanały odpływowe w podszybiu. Zapychają się w efekcie, woda wlewa się do filtra kabinowego zalewa wiatrak oraz kolumnę kierowniczą powodując zwarcia.
~citizen
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Kiedyś wydawało mi się, że ogrzewanie było sprawniejsze. Trzeba dość często wymieniać filtr kabinowy, bo paruje przednia szyba. O klimę też trzeba dbać, ale jest to fajna sprawa szczególnie w tak małym aucie.
~Łukaszte
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Trzeba pamiętać o wymianie filtra kabinowego co parę lat i wtedy z wentylacją będzie naprawdę dobrze.W przeciwnym razie będziemy jeździli ze stale zaparowanymi szybami, a w zimie z zamarzniętymi!!!
Volkswagen Polo III Hatchback