Lista ocen Volkswagen Polo III Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1995-2001 (92) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 101 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał_S
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Samochód naprawdę dobrze trzyma się drogi, gdyby nie wspomniane haczenie skrzyni, to można by wycisnąć znacznie więcej z układu jezdnego. Dobrze działa również wspomaganie kierownicy, choć zdarza się mu hałasować na postoju. Ja posiadam wersję bez ABS-u i ESP, jednak w mieście to nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie. Nawet w poślizgu, stosunkowo łatwo nad nim zapanować. Sprzęgło dobrze się trzyma.
~Łukasz211
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Pojawia się problem ząbkowania opon. Zbieżność i kąty ustawienia koła sprawdzone. Podejrzewam że to przez amortyzator, który wprawdzie stuka ale na tak zwanym trzepaku aparatura pokazuje że wszystko oki. Wiec już sam nie wiem. A że wszystkie naprawy wykonuje w mojej polóweczce sam, wiec jest jak jest i co 8 tys km wymieniam opony na nowe (używane).
~Tomek
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Wszystko bez zarzutu - auto trzyma się drogi bardzo dobrze, nie ma problemów w zakrętach itd. Zawieszenie jest wygodne i świetnie się spisuje na naszych drogach. Jedyny minus za zarzucanie tyłu na śliskim (prawdopodobnie wina dociążenia, bo jeżdżę sam i zdarzyło mi się wpaść w lekki poślizg przy 80 km/h - na nowych zimówkach).
~jerzy_poradzisz
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Samochód jest bardzo podsterowny przez silnik umieszczony przed przednią osią. Czuć to w zakrętach, zdecydowanie odradzam jakiekolwiek szaleństwa tym autkiem bo wyjedziecie przodem i skończycie w rowie lub na płocie. Do miejskiej, spokojnej i grzecznej jazdy zgodnie z przepisami wystarcza w zupełności
~manutd88
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Przy 145 tys. wysiadła pompa wspomagania. Początkowo wydawało mi się, że dziwny dźwięk pochodzi z alternatora (brałem na słuch), taki \"metaliczny\" od 1800 obr/min. I znów wydatek... jeszcze nie odebrałem od mechanika więc nie mogę opisać jak jest po wymianie oczywiście regenerowanej a nie nowej...
~giernal
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Może być wzorem dla producentów współczesnych samochodów. Jest trwały, prosty konstrukcyjnie oraz przyjemnie twardy. Pozwala szybko pokonywać kręte odcinki dróg, nie tracąc przy tym panowania nad autem. Ewentualne jego naprawy są stosunkowo tanie i nieskomplikowane.
~herf@wp.pl
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Tutaj doczepić się można 2 rzeczy. Po pierwsze brak wspomagania kierownicy jest odczuwalny. Po drugie przednie tarcze hamulcowe zużywają się "bardzo nieładnie" Do reszty elementów brak zastrzeżeń. Charakterystyka zawieszenia - no cóż - kwestia gustu, dla mnie ok.
~Adam
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
mimo wykonywania geometrii i bezwypadkowej jazdy, caly czas zciaga to na jedna to na druga strone, skrzypi, puka. Do tego bardzo twarde zawieszenie eliminuje to auto z tras powyzej 300 km (chyba ze jako pokuta)
~mamin
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Samochód jest niewielki ale kimfort jazdy jest dość duży. Odgłosy hałasu z zawieszenia są dość dobrze wytłumione.Po 14 tys siadły mi tylne amorki, z przodu coś trzeszczy jak najeżdżam np na krawężnik np. Może przednie amorki...

Volkswagen Polo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~citizen
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Auto prowadzi się bardzo dobrze, chyba że jest coś nie tak z oponami, wówczas od razu odczuwa się to na drodze. Pod tym względem Polo jest jakiś bardzo wrażliwy. Potwierdzają to inni użytkownicy na forach.
Volkswagen Polo III Hatchback