Lista ocen Volkswagen Polo III Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1995-2001 (102) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 91 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~citizen
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Skrzynia biegów działa bez zarzutów. Co prawda jest zabrudzona olejem, ale przy takim przebiegu sądzę ma prawo. Nie pozostawia na szczęście jeszcze plam na parkingu ;). Nie chce mi się uszczelniać na wybieraku i przy jednej półosi. Myślę, że 90% niedomagań skrzyń biegów wynika tylko i wyłącznie ze "złego traktowania", nic poza tym.
~Michał_S
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Nie jest tragicznie, należy się ocena 2,5 ale że nie ma takiej to dałem 3. Skrzynia strasznie haczy, jest nieprecyzyjna, a dodatkowo często wsteczny nie chce \"wskoczyć\" i trzeba nieco \"powachlować\" żeby się odblokował. Nie ma to co prawda nic do rzeczy, ale podoba mi się gałka zmiany biegów
~Kamil
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Fatalnie! Ciagle problemy z 5 biegiem mialem.. a moze to taki egz mi sie trafil akurat.. 3 naprawy tego samego i dalej czuje ze cos nie tak wiec przy nastepnym takim przypadku wymienie skrzynie na inny uzywany egzemplarz.. no taki jakis niesmak mam do skrzyni w moim Polo.. :(
~manutd88
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Przy 140 tys. strasznie przeciekała. Wymiana zimeringów nic nie dawała, więc jeździłem i średnio co 2 mies. dolewałem olej. Jak się okazało po wymontowaniu skrzyni poszedł wybierak i jeszcze coś tam. Wg. mnie najgorszy podzespół w tym samochodzie.
~giernal
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Wbrew potocznym opiniom skrzynka przekładniowa, to bardzo mocny atut Polo. Biegi wchodzą pewnie oraz nie wymagają wykonywania dużych ruchów lewarkiem. Zgrzyty pojawiają się jedynie okazjonalnie i są najczęściej efektem nieuważnej eksploatacji.
~Łukasz211
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Pojawiają sie pewne zgrzytyt aczkolwiek to chyba już wiekowe auto i nie ma co zbytnio narzekać. Tym bardziej że poprzednim właścicielem uta była kobieta, najprawdopodobniej ułatwiająca sobie życiue. Zresztą która kobieta szanuje sprzegło.
~trzainnego
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
biegi jak dla mnie za krótkie, co powoduje wysokie obroty przy większych prędkościach drgania na kierownicy i hałas no i wyższe spalanie notorycznie zgrzyta przy wrzucaniu wstecznego co daje wrażenie że za raz się rozpadnie
~Michał
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Zestopniowanie OK, mechanizm zmiany biegów posiada zespół cięgien i sprężyn który ułatwia wrzucanie kolejnych biegów, niestety po przebiegu 100 000 troche się rozluzowuje i trzeba poswięcać nieco uwagi przy załączaniu biegów.
~paradoxum
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
bardzo blisko siebie są biegi, po wyglądzie położenia ciężko odgadnąć czy jest wrzucone 1, 3 czy 5 - ale to bron boże nie jest minus. bardzo przyjemnie się ja obsługuję, nie ma nic do zarzucenia.
~Sławek
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
skrzynia biegów fatalna (mozna osiwieć)szczególnie na skrzyżowaniu jak nie mozna wrzucić 1 biegu .Pozostałe biegi też nie są lepsze,bez haczenia biegu się nie wrzuci.Mechanicy mówia że Vw tak ma
Volkswagen Polo III Hatchback