Lista ocen Volkswagen Polo III Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1995-2001 (110) - Silnik

Na liście zabraknie 83 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~citizen
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Silnik jest największym atutem tego samochodu. Suchutki, pali za każdym razem dosłownie od "pyknięcia" kluczykiem, pracuje równo, choć nie ma może rewelacji jeżeli chodzi o jego moc i przy komplecie pasażerów, przydałoby się trochę więcej koni. Jeżeli ktoś podróżuje we dwie osoby plus bagaż nie będzie miał żadnych kompleksów na drodze w każdych warunkach: przy wyprzedzaniu, przyspieszaniu pod wzniesienia, dynamicznej jeździe w...
~giernal
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Przestarzały konstrukcyjnie, ale mocno rozpowszechniony motor, idealnie nadający się do sprawnego cruisingu po mieście. Jego charakterystyka (niskoobrotowość, mała moc) sprawia, iż wyraźnie brakuje mu elastyczności podczas wyprzedzania na trasie. Po przekroczeniu prędkości 110 km/h staje się głośny, paliwożerny i ospały. Stereotyp o niebywałej trwałości 8-zaworowej jednostki napędowej (wynikającej z braku jej wysilenia) jest mitem!
~herf@wp.pl
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Więcej niż się spodziewałem po 60 KM. Szczególnie elastyczność jest ok. Świetna charakterystyka (moc max. przy 4700 obrotów, max. moment obrotowy bardzo nisko położony) Normalnemu człowiekowi do normalnej jazdy jest aż nadto wystarczający. Nie trzeba też zbyt często wachlować dźwignią zmiany biegów. Wady to odczuwalne pogorszenie osiągów przy pełnym obciążeniu oraz nieco za głośna praca (wina wyciszenia, a nie silnika). Ale brzmi ładnie.
~Michał_S
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Silnik (1.4 MPI) daje sobie radę w mieście i na krótkich trasach, najbardziej elastyczny w zakresie mniej więcej 3-4 tyś obrotów. Do 140 km/h rozpędza się sprawnie, dalej słabo, ale moim zdaniem to i tak dobrze jak tą moc. Gorzej jest z wrażeniami słuchowymi - jest nieco głośno, a dźwięk raczej nie zachęca \"na więcej\" a powyżej 4 tyś jest nie do zniesienia, ponadto silnik nie ma już mocy
~Michał
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
1.4 to idealny silnik do tego auta, główna zaleta to elastyczność, super do jazdy w mieście, szybki odjazd spod świateł lub wyprzedzanie to jego żywioł, w trasie jest nieźle ale do prędkości 140km/h potem słabo przyspiesza i głośno pracuje. V-max licznikowo ok 170km/h. Naprawde sam nie wierzyłem że 60 konny silnik może dawać tyle radości z jazdy. (jeżdżę tez 164 konną hondą cbr xx :)
~Tomek
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Silnik 1.4 MPI pozostawia trochę do życznia. Jest głośny (kultura pracy przypomina diesla), posiada odrobinę za mało mocy do wyprzedzania (ale nie ma tragedii - spokojnie tira można wyprzedzić nawet na piątym biegu). Auto ma dobry moment, więc nie traci szybkości pod górkę na wyższych biegach. Osiągi nie są złe - 0-100 ok. 13s, vmax: 175 km/h (pomiar GPS)
~Wieszak
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Nie należy dyskwalifikować tego auta ze względu na moc 60KM, chociaż na pewno przydałoby się chociaż 75. Silnik jest elastyczny i od 3000 obr/min można wyprzedzać na trasie w miarę bezpiecznie. Jest dość hałaśliwy (stukają popychacze zaworów jak w dieslu - tu polecam olej ELF LDX 5W40, lub Valvoline - jest lepiej). Żadnych poważnych awarii silnika.
~Marek Rozwadowski Wa-wa
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
jak na taki silnik(60KM) i masę ok 1 tony jest bardzo elastyczny i całkiem dynamiczny(jeżdżę na benzynie innym użytkownikom proponuję eksperyment - po wyjeżdżeniu PB 95 zatankujcie shella 99racing zobaczycie jaki szybki i silny stanie się wasz silnik- tylko nie zwariujcie !!!)jest cichy i prawie bezobsługowy(wymieniam tylko olej Mobil 1( 5W-50)
~Kamil
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Silnik super zaskoczenie! 1.4 60KM poprostu swietny! maly motor ale przyspieszenie wspaniale! 1 i 2 bieg rakieta.. dalsze biegi mniej ale.. 60KM.. 880kg wagi.. Octawia II w TDI nie dala mi rady przy starcie gdy mialem w zbiorniku benz 98! silnik dla mnie +5. Cichy, niezawodny, ekonomiczny..
~domel86
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Przez 2 lata jeżdzę tym samochodem. Było sprowadzone z Francji, niby szrot powinien to być - a jednak, jestem strasznie zadowolony. Jedyną rzecza jaką wymieniłem przez tyle czasu to termostat ( nie licząc oczywiście tego, co się wymienia w każdym nowo zakupionym aucie - rozrząd, klocki, tarcze itp ).
Volkswagen Polo III Hatchback