Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B8 Variant

Krzysztof Grabowski, 7 lat temu
Silnik 2.0 TDI BlueMotion SCR 150KM 110kW
Rok produkcji 2015
Volkswagen Passat B8 Variant 2.0 TDI BlueMotion SCR 150KM 110kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Inne : Lampy LED z adaptacyjnym systemem doświetlania . Działają fantastycznie i znacząco podnoszą bezpieczeństwo podróżowania. Wyposażenie z kategorii Must Have ! Bardzo fajny odsłuch nawet na podstawowym system nagłośnienia - mam wersję Comfortline z nawigacją.
Do auta przesiadłem się z Saaba więc na pewno duży przeskok jakościowy oraz pod względem komfortu. Auto dopracowane pod każdym względem. Na największe uznanie zasługują przednie reflektory adaptacyjne. Bez wątpienia jest to największy atut mojego auta, jestem zachwycony tymi lampami. Poza tym należy zwrócić uwagę na doskonałe nagłośnienie auta. Nawet standardowy zestaw głośników sprawia, że słuchanie muzyki z telefonu przez bleutooth sprawia dużą przyjemność. Generalnie auto pod każdym względem ( mechanicznie, ergonomicznie ) dopracowane, sprawiające przyjemność z jazdy. Jest jeden minus - człowiek jest anonimowy na drodze. Gdy jeździłem Saabem frajdę sprawiał mi sam fakt jazdy tą marką samochodu. Obecnie brakuje mi takiego poczucia indywidualizmu. Strasznie dużo Passatów B8 już mamy na drogach. Jest to bardzo subiektywne odczucie i w zasadzie nie można mówić, że jest to minus tego auta ale mi osobiście szybko minął etap frajdy z jazdy tym "nowym" autem. Teraz jest to zwykłe "wozidło". Czy kupiłbym to auto drugi raz? Nie wiem, zastanowiłbym się jeszcze raz nad Mazdą 6.
Silnik cichy, o wysokiej kulturze pracy. Auto jest dynamiczne, jednak mam wrażenie, ze 150KM to absolutne minimum w tym aucie. Wydaje mi się , że po upływie gwarancji zafunduję sobie chiptuning do około 190 KM. Obecnie momentami chciałoby się mieć więcej mocy dostępnej pod pedałem gazu.
W trybie pracy D wydaje się być odrobinę ospała. W trybie S jest szybka, ale pracuje na wyższych obrotach czego ja nie lubię. Generalnie skrzynia pracuje delikatnie, bez szarpnięć, praktycznie niezauważalnie. Dodatkowo łopatki dają frajdę z jazdy od czasu do czasu.
Bez zastrzeżeń. Precyzyjny, dający się łatwo wyczuć.
Bez zarzutu, przód, boki , tył wszystko ok.
Jak to w VW, wszystko na swoim miejscu. Dużo schowków, ogromny bagażnik. Bez zarzutów.
Działa bez zarzutu ale mam wrażenie, że w Saabie było lepiej jednak. W poprzednim aucie miałem większe poczucie komfortu szczególnie latem.
Zarówno z przody jak i z tyłu ogrom miejsca dostępnego dla podróżujących 4 osób. Przy dwóch fotelach dla dzieci z tyłu trzecia osoba na kanapie nie mieści się komfortowo. To jest dla mnie rozczarowanie, ale obecne foteliki są bardzo szerokie. Starsze dziecko jeździ z przodu, młodsze na środek i dwie osoby dorosłe na bocznych siedziskach tylnej kanapy. Żona nie jest zachwycona...
Jest cicho ale...spodziewałem się, że będzie lepiej. Mam na myśli hałas przy dużych prędkościach. Przy prędkości 140 hałas jednak znacząco się podnosi ( głównie wiatr opływający auto i uszczelki ) a liczyłem, że będzie cicho do około 160-180. Do prędkości 120-130 jest ok. Kupiłem B8 zamiast Mazdy 6 głównie ze względu na wyciszenie ale i tu nie jest idealnie.
Tanio nie było ale w tej klasie tanio już być nie może.
Do zaakceptowania.
Brak usterek dotychczas.