Lista ocen Volkswagen Passat B6 Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW 2005-2010 (26) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysztof
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
Tutaj znowu oceniam to auto doskonale.Dlaczego??Dlatego iż chyba nie ma bardziej ekonomicznego auta klasy średniej od PASSATA.Samochód pali chyba najmniej w tej klasie.To chyba zasługa jeszcze pompowtrysków podczas gdy większość producentów korzystała z CR który może i cichszy ale bardziej paliwożerny niż PD.Zresztą wszyscy słyszeli chyba tez o serii BLUEMOTION w której to PASSAT spala ledwo 4.4 l ON /100 km i jest bezkonkurencyjny.Średnie...
~konto1313
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
Jak na duże kombi które w 80% jest użytkowane w mieście spalanie jest niskie. Samochód kupiłem już po gwarancji więc moja wizyta w ASO VW ograniczyła się tylko do kontroli stanu technicznego i sprawdzenia historii pojazdu przed sfinalizowaniem transakcji ze sprzedającym ( Passat był sprowadzony na zamówienie z zagranicy ). Ciekawostką jest to że od modelu 2007 rozrząd w tym silniku wymieniamy dopiero przy 150 tyś - info ASO
~fil
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
Wersja Bluemotion która pozwala oszczędzać paliwo - niestety moim zdaniem ma jedną wadę: usztywnione zawieszenie. Być może przeszkadza mi to dlatego, że wcześniej jeździłem Citroenem. Poza tym długie przełożenia skrzyni pozwalają na spokojną jazdę. Auto jak to ja nazywam "do ręki". Na odcinku 15km i ciepłym silniku "zrobiłem" spalanie na poziomie 3,7.
~wozny83
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
Spalanie wypada idealnie na trasie przy 120 km/h potrafi mi palić 4,7 litra na 100km. Wmieście jak na ta masę i ten silnik pali 7 litrów co moim zdaniem jest doskonały wynik. Najwięcej spalił mi 8 litrów ale to już przy ostrym katowaniu go.
~BLADY 007
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
Części eksploatacyjne tak jak w innych autach tej klasy a nawet tańsze. KPL sprzęgła z dwumasą ok. 1400 zł, zawór egr 150 zł., regeneracja pompowtrysku ok 500/600 zł, regeneracja turbiny 1000 zł.
~Paweł
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
Za każdą naprawę płaciłem co najmniej 500?, mimo, że ciągle to samo naprawiają. Ale auto samo w sobie pali niedużo, średnio mam 5.8l/100km.
~Flegl
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
Jeżeli chodzi o spalanie to jest to ideał, pali najmniej w tej klasie, nie licząc aut wyposażonych w różne systemy odzyskiwania energii.
~maro
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
Jak na gabaryty samochodu i wagę powyżej 1,5 tony jest rewelacyjnie. Do tego 70 litrowy zbiornik paliwa powoduje, że 1200 km trasy jest mu nie straszne
~kufel112@gmail.com
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
przy trasie z Włoch do Polski i prawie non stop po 140-180km/h zużył 6,3 litra... Jak dla mnie to bardzo ładnie.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B6 Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
~wozny83
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
jak to silniki VW jako poczciwe 1.9 tdi pali poprostu minimalnie trasa polska niemcy predkość 120 średnia 4,8 :)
Volkswagen Passat B6 Variant