Lista ocen Volkswagen Golf VII Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW 2015-2017 (6) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~An
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Dobrze dobrano przełożenia skrzyni do silnika. Przy dobrze rozgrzanym silniku można jechać 50 km/h na piątym biegu, a szóstkę można realnie wrzucać już powyżej 60 km/h, co pomaga przy próbach ekodrivingu. Zarazem przy wyższych prędkościach auto pracuje na względnie niskich obrotach, więc silnik mało się męczy i nie hałasuje, np. przy 140 km/h na autostradzie. Skrzynia jest precyzyjna a biegi wchodzą łatwo, za co chwali ją moja żona. Nie...
~Bogusław
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Szukałem tej skrzyni świadomie, poprzednio użytkując DSG w Superbie z 2009 roku i nie zawiodłem się. Jeżdżąc w mieście nie wyobrażam sobie innej skrzyni jak automatyczna. Łopatki przy kierownicy i tryb sportowy dają możliwość zabawy, ale 99% jazdy i tak odbywa się w trybie "D". 7 biegowa skrzynia jak na razie działa idealnie, nic się nie dzieje i jeśli tylko ktoś kiedyś jeździł z tą skrzynią, tutaj odnajdzie się znakomicie.
~Mateusz
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Manualna skrzynia działa precyzyjnie, lekko i ma miłe krótkie przełożenia. Jednak raz na jakiś czas zdarza się mały zgrzyt przy wrzucaniu wstecznego.
~Marcin
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Skrzynia DSG - po prostu bajka. Zmiana biegów niewyczuwalna, to moja pierwsza skrzynia DSG - jest naprawdę świetna ( porównując z tą z Volvo wypada lepiej)
~Tomek
DSG- i wszystko jasne