Lista ocen Volkswagen Golf VII Hatchback 5d (50) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~łysy
Hatchback 5d 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Po przejechaniu pierwszych 700 km zapaliła mi się na kilka sekund kontrolka silnika, po czym zgasła (błąd został automatycznie skasowany) - problem już nie powrócił, zakładam, że było to pokłosie dłuższego postoju auta u dealera. Po ok. 4000 km zaczął mi szwankować elektroniczny hamulec postojowy - okazało się, że mój egzemplarz objęty jest akcją naprawczą tego elementu (wymieniono sterownik i już jest ok). Coś mi trzeszczy w kratce nawiewu na...
~Wieczna legenda umarła...
Hatchback 5d 2.0 TDI-CR DPF 150KM 110kW
Zaczynają od nieustannej walki z paskiem nawigacji w DISCOVERY PRO, który nie chowa się tak jak powinien po odpaleniu, przechodząc do zgrzytania zawieszenia z przodu i stuków z tyłu (zostały wymienione amortyzatory - pomogło) i wreszcie dochodząc do spalonej maty ogrzewania siedzenia kierowcy.
~Wieczna legenda umarła...
Hatchback 5d 2.0 TDI-CR DPF 150KM 110kW
~Marek
Hatchback 5d 1.4 TSI 140KM 103kW
zdarzają się drobne usterki elektroniki. A to radio odmówiło posłuszeństwa (samo się naprawiło ), zewnętrzne oświetlenie (coming /leaving home ) oraz podświetlenie w kierunkowskazach działa w/g własnych zasad. Radio też lubi przełączyć źródło dźwięku, antena mogłaby by być mocniejsza.
~Rosynant
Hatchback 5d 1.4 TSI 140KM 103kW
Po miesiącu użytkowania odkryłem, że końcówka klamki tylnych drzwi po prostu wypada. Serwis naprawił usterkę. Jednak nie tego spodziewałem się po niby "solidnym" aucie. Czasami system start/stop dziwnie się zachowuje, potrafi zgasić silnik w nieodpowiednim momencie (miałem tak 2-3 razy).
~Adrian
Hatchback 5d 1.4 TSI 122KM 90kW
1.problemy z elektryką. Po odebraniu auta z salonu cały czas paliło się światełko w daszku przeciw słonecznym kierowcy - wymieniony na gwarancji 2. popsute sterowanie centralnym zamkiem, po ruszeniu pojazdem cały czas się próbował zamykać pomimo, że już był zaryglowany
~romton
Hatchback 5d 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW
3 akcje serwisowe oprogramowania - jakieś pierdoły. Brudzą się soczewki od ksenonów. Osłona przeciwsłoneczna pasażera paskudnie stuka o lampkę na nierównościach. Drzwi kierowcy od nowości zamykają się ciężej niż pozostałe, trzeba solidnie trzasnąć.
~Carmen
Hatchback 5d 1.4 TSI 140KM 103kW
użytkuję samochód 4 miesiące i podczas każdego deszczu: zachodzą parą przednie reflektory a po otwarciu tylnych drzwi woda kapie na siedzenie (w serwisie VW dowiedziałam się że to norma - ten typ tak ma),
~golf150
Hatchback 5d 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Do przełknięcia - po długiej walce wymienione parujące reflektory. Sprzęgło stuka, ale producent nie widzi problemu. Na lakierze pokazują się plamy, żółte odbarwienia.

Volkswagen Golf VII – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Janusz M
Hatchback 5d 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Na dziś brak usterek, ale tarcze hamulcowe wycierają się niesymetrycznie i serwis autoryzowany widzi problem ze zbyt łagodnym hamowaniu - żenada.
Volkswagen Golf VII Hatchback 5d