Lista ocen Volkswagen Golf IV Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 1997-2003 (114) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 176 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysztof
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Każdemu dobrze znany system McPhersona z przodu. 4 tuleje, 2 sworznie, do tego łączniki i gumy stabilizatora. Trwałość w porządku. Cały zestaw markowych zamienników można kupić za 300zł, więc nikt nie będzie narzekał. Z tyłu klasyczna belka, gdzie zużyciu mogą ulec jedynie 2 tuleje belki. Cena za parę 100zł, więc znowu super. Amortyzatory itp. również bardzo tanie, a wymiana nieskomplikowana. Samochód prowadzi się naprawdę dobrze, mimo...
~Wojt
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
W porównaniu z konkurencja ( Astra) prowadzi się lepiej, ale nie można tego nazwać prowadzeniem dobrym. Auto stworzone do jazdy prosto, skręca bardzo niechętnie. Producent wyposażył Golfa w monstrualnie wysokie opony (175/80 R14), co sprawia że trzeba mieć nerwy ze stali podczas jazdy w zakręcie. Zaletą tych opon jest dobre wybieranie nierówności, oraz to że trudno uszkodzić felgę. Podzespoły zawieszenia nie na polskie drogi. Szybko się...
~Maniek
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Średnio, jak dla mnie trochę za miękki, niby komfortowy, ale podmuchy boczne wiatru jak wyjeżdżasz zza lasu strasznie buja samochodem i przy przejeżdżaniu przez studzienki tył strasznie pływa, myślałem może jakieś gumy z tyłu były mocno zużyte ale nie widać żadnych śladów zużycia, może to wina dość wysokich opon? nie wiem, na początku było to dość irytujące, ale teraz człowiek jakoś się przyzwyczaił.
~Robson
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
za twarde zwieszenie na polskie drogi wtmieniałem tulejki stabilizatora 3 razy raz wymnieniłem nawet obejmy razem z tulejkami na nowy typ bo oryginalnych tulejek starego typu juz nie ma w każdym raize wydatek około 100 zł dwa razy wymian atulejek nieoryginalnych bo jedne skrzypiały latem tak nie do zniesienia drugie sie wybiły ok 30 zło tydwie i raz oryginalne z obewjmami około 120 zł
~speed.romek@wp.pl
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
bardzo stabilne auto na zakrętach. W moim nie wiem czemu volf dał koła 14 cali i opone o wysokości 80. Przy raptownych strętach i jak troche za mało powietrza to łapie przekosy i jest niestabilne. Wszystkie dziury sie czuje ale jak na 90 tys. które przejechałem to wymieniłem tylko 2 x gumku stabilizatora przedniego i jedna końcówkę kierownicza prawą.
~mich
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Układ jezdny bardzo przyjemny, auto stabilnie siedzi na drodze, Bardzo przyjemnie się prowadzi ten samochód. Zawieszenie jest wporządku u mnie 2 razy wybiły się gumy stabilizatora (strasznie głośno stukało zawieszenie na nierównościach) ale łatwo i tanio to można naprawić więc nie ma tragedii. Bardzo dobre hamulce
~karol wożniak
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Bardzo wydajne hamulce - dopiero po 80 tys . km. wymieniłem w golfiku klocki z przodu i z tyłu z orginalnych ATE na RH, są b. przyzwoite . Zawieszenie jest przyjemnie sprężyste, a jednocześnie komfortowe i trwałe .Wymieniłem 2 razy tulejki gumowe stabilizatora( łączniki są jeszcze orginalne)- po 13 latach .
~white-star
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
ZAWIESZENIE I JESZCZE RAZ ZAWIESZENIE. Wysiada juz po kilku tysiacach kilometrow, a nawet szybciej. Samochod calkowicie nie na polskie drogi. Do tego zawieszenie z przeswitem cale kilka centymetrow gwarantuje nie zapomniane dobicia do jezdni na kazdym wyboju i czeste naprawy miski olejowej ...
~BIALUTKI
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Golf IV posiada świetny układ jezdny pozwalający na dynamiczną jazdę i pokonywanie zakrętów z większymi prędkościami. Dobrze radzi sobie z naszymi polskimi drogami i ogólnie zawieszenie jest bardzo trwałe, pod warunkiem ,że wymieniamy części w miarę ich zużycia
~nicollo
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Bardzo dobrze, na oponach 195/65 R15 bardzo dobrze trzyma się na zakrętach nigdzie nie ściąga nie ucieka. Nieco gorzej na zimówkach, ale te są 175/80 R14. W zawieszeniu czasami padają gumy na stabilizatorze, no cóż drogi mamy jakie mamy :(
Volkswagen Golf IV Hatchback